Ameliyatsız Estetik

Günümüzde dolgu, lazer vb bir çok yöntem “ameliyatsız estetik”  başlığı altında çok basit ve güvenli uygulamalar olarak medyada sunulmakta ve bu konuda yetkin olmayan kişilerce de yapılabilmektedir. Oysa her yöntemin kendine özgü, az veya çok komplikasyon riski mevcuttur. Sağlık açısından güvenli, estetik açıdan başarılı sonuçlar almak için mutlaka bu konuda uzmanlık eğitimi almış plastik cerrahlar veya dermatologlar tercih edilmelidir.

Cilt Gençleştirme

Cilt GençleştirmeYıllar geçtikçe gerek genetik gerekse güneş ışınları, sigara, açık havada çalışma, makyaj malzemeleri, düzensiz yaşam tarzı gibi çevresel faktörlerin etkisi ile cildin “epidermis” dediğimiz üst tabakasında ve “dermis” dediğimiz daha derin tabakasında birçok değişiklik olur. >>

Dolgu

DolguDolgu maddesinin cilt içerisine veya cilt altına özel enjektör veya kanül yardımı ile verilmesi işlemidir. Dolgu yöntemi genellikle Alın, iki kaş arası, göz çevresi ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların azaltılmasında, Burun kenarından ağız köşesine uzanan oluğun doldurulmasında kullanılır. >>

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel
23 Eylül 2019

5 yorum

 • Merhaba Ben 28 yaşındayım çocukluğumda bir kaza.gecirdim yüzümde.dudağım öldüğü yaraladı.iz kaldı acaba.estetik veya amleyat ‘la geçermi eskisi.gibi düzelirmi. Yardımcı.olabilirmisiniz.

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   İzlerin tamamının bir fotoğrafını veya fotoğraflarını;
   cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz size detaylı bilgilendirme yapabiliriz.
   Saygılarımla

 • Burun dolgusu islemini de uyguluyor mysunuz?

 • Dolgu ıcın bır kapsul ucret nedır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir