Boyun Germe (Gıdı Estetiği)

Boyun Germe (Gıdı Estetiği)

Çene ucundan boyuna kadar olan, gıdı veya gıdık olarak isimlendirilen bölge normalde 90 dereceye yakın bir açı oluşturur. Yapısal nedenlerle veya sonradan bu bölgede yağ toplanması, cilt ve cilt altı kaslarında gevşeme ve sarkmalar oluşabilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genç ve derisi gergin olan hastaların bu bölgelerinde yağ birikimi ön planda ise lokal anestezi altında sadece 2 mm’lik bir kanül yardımı ile liposuction (yağ alma) işlemi yapılabilir. Hasta aynı gün evine gidebilir. Boyun kaslarının altında da fazla yağ birikimi söz konusu ise çene altına yapılan yaklaşık 3 cm’lik bir kesi ile girilerek yağ dokuları cerrahi olarak çıkartılır. Aynı zamanda boyun kaslarında gevşeklik ve yer değiştirme varsa onlar da düzeltilir. Orta yaş ve üzeri grupta yüz derisi ve yumuşak dokusundaki sarkmalara genellikle boyun derisi de eşlik eder. Böyle durumlarda boyun germe işlemi yüz germe ameliyatı ile aynı anda yapılır. Boyundaki ve yüzdeki sarkmalar çok ileri boyutta değilse yüze mini yüz germe işlemi yapılırken boyuna da liposuction yapılır.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi

Boyun germe ameliyatından en az 15 gün öncesinden itibaren aspirin veya yeşil çay gibi kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

İyileşme süreci uygulanan ameliyat tekniğine göre 1 hafta ile 1 ay arasında değişmektedir.

Boyun Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Uygulanan tekniğe göre çene ucu altında, kulak kepçesi önünde veya arkasında uzun vadede dikkat çekmeyecek izler kalır.

2 YORUMLAR

Yorum Yaz :

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz