Burun Deliği Küçültme

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 20 Aralık 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Normal burun deliği görüntüsünün oval olduğu kabul edilir. Burun deliklerinin şekli, genişliği ve burun ucunun diğer kısımlarına olan oranı estetik sonucu etkilemektedir. Özellikle burun ucunun küçültüldüğü ameliyatlarda burun kanatlarındaki fazlalığın giderilmesi ve burun deliklerinin de orantısal olarak küçültülmesi ameliyatın temel basamaklarından bir tanesidir.

Burun deliği ve burun kanatları, estetik açıdan önemli olduğu kadar solunum fonksiyonu açısından da çok önemlidir. Burundan nefes alınmasını sağlayan burun deliği, havanın burna giriş kapısı olarak nitelendirilir. Burun kanatlarında yeterli kıkırdak desteğinin olmadığı durumlarda kişi nefes alırken burun kanatları oluşan negatif basınçla kapanır ve burundan solunum güçleşir. Bu durumda burun kanatlarının kıkırdak desteklerle güçlendirilmesi gerekir. Diğer taraftan burun ucunu daha kibar göstermek adına burun kanatlarından aşırı kıkırdak dokusu çıkarmak ve kıkırdak desteğini zayıflatmak sık yapılan hatalardandır.

Burun deliği küçültme İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye için son dönemlerin en çok talep edilen estetik ameliyatlarından bir tanesidir.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun deliği büyük olan hastaların tercih ettiği burun deliği küçültme , başlı başına ayrı bir ameliyat gibi değil burun ameliyatı sırasında yapılabilecek bir işlem gibi düşünülmelidir. Burunda yapılacak estetik ve fonksiyonel değişikliklerin tamamının tek bir seansta yapılması gerekmektedir. Bu nedenle burun deliği küçültme için ayrı bir seans, burun eğriliği için ayrı bir seans, solunum problemleri için ayrı bir seans şeklinde ilerlemek doğru değildir. Sadece burun deliği küçültmenin yeterli olacağı durumlarda burun ameliyatı sırasında başka bir işleme gerek olmaz. Bu duruma ameliyat öncesi yapılacak detaylı muayene sırasında karar verilir.

Burun derisinin ve burun içini döşeyen mukoza dokusunun yapısı değerlendirilir. Karşıdan görünümde burundaki eğrilikler, asimetriler, burun ucunun genişliği, burun tabanının genişliği, burun kanatlarının ve burun deliklerinin yapısı değerlendirilir. Profil analizinde alın-burun açısı, burun-üst dudak açısı, burun sırtının yüksekliği, burun ucunun yüksekliği değerlendirilir, burun kanatlarının ve burun ucunun yandan görünümü değerlendirilir ve sorunlu noktalar belirlenir. Bilgisayar ortamında fotoğraflar üzerinde yapılan değişiklikler ile ameliyat sonrası burun görünümünde bir fikir sahibi olunabilir ancak tıpatıp aynısı olma garantisi yoktur.

Burun estetik ameliyatı kullanılan tekniğe (açık teknik veya kapalı teknik) göre farklılık gösterecek şekilde yaklaşık 1,5 – 2 saat kadar sürer. Genel anestezi altında steril ameliyathane ortamında uzman estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Muayene sırasında hasta ile birlikte kararlaştırılan müdahale küçük ve kısmi bir müdahale ise lokal anestezi altında operasyon gerçekleştirilebilir.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Burun deliği küçültme ameliyatından sonra dikiş hatlarının temiz tutulması, antibiyotikli kremler kullanılması ve dikişlerin zamanında aldırılması önemlidir. Dikişler alındıktan sonra ise burun derisindeki kesi izlerinin iyileşmesine yardımcı kremler kullanılmalı ve güneşten korunmaya dikkat edilmelidir. Burun son görünümüne 6 ay – 1 yıl içerisinde kavuşacaktır.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2019

Burun deliği, burun kanatlarının estetiği ve diğer burun ameliyatları için detaylı bilgi ve burun deliği küçültme ameliyatı fiyatı için form doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ameliyat detayları ve fiyat hakkında bilgi verebilmek için WhatsApp, email veya form yoluyla yüzünüzün karşıdan, her iki yandan ve burun delikleriniz görünecek şekilde alttan çekilmiş fotoğraflarını göndermeniz gerekecektir.

27 yorum

 • Burun deliği küçültme ameliyatı fiyat alabilir miyim?

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 • Prof Dr Cengiz Açıkel

  Merhaba,
  E-posta adresinize 24 saat içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.
  Saygılarımla

 • Merhaba, burun deliği küçültme ameliyatı olmak istiyorum fiyat alabilir miyim?

 • Sadece burun delikleri küçültmek istiyorum

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 • Sinem Güngör

  Burun ucu küçültme ve burun deliği küçültme ameliyatı için fiyat bilgisi alabilir miyim

 • Büşra Karkın

  Merhaba ben burun kanatları ve deliklerinin küçültme ameliyatı olmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim

 • Merhaba ,10 yıl önce estetik yaptırdım lakin burun deliklerim büyük, küçültmek istiyorum ,fiyat bilgisi almak istiyorum.

 • Mustafa Elmast

  Burun deliklerimi küçültmek istiyorum fiyat öğrenebilir myim

 • Burun kanadı ve deliklerini küçültmek istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  • Burun deliği küçültme ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim?

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhaba Yüce Bey, mail adresinize bilgilendirme yaptık. Size ulaşmaması durumunda iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Merhaba 5 ay önce burun ameliyatı geçirdim burun deliklerimin büyük olduğunu düşünüyorum
  Ameliyat nasıl gerçekleşiyor ve ücret hakkında bilgi alabilir miyim?

 • merhaba ben daha önce bi estetik ameliyatı geçirdim ve burun deliklerimin orantısız olduğunu düşünüyorum çevremdende böyle tepkiler alıyorum tekrar ameliyat olsam burun deliklerinin küçültülmesi için sizce uygunmufur ve fiyatını öğrenebilirmiyim

 • Burun deliklerimi küçültmek istiyorum ücretler hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Merhaba ben yeni bir ameliyat geçirdim görüntü olarak sorun olmayan sadece minik bi dokunuşla farklılık istemiştim fakat sonuç olarak burun delikleri bariz şekilde farklı biri yukarı biri ise yatsı durumda evden bile çıkamıyorum. Doktorum yeni daha diyor fakat iki kanadı bir birine denk getirmekte zorlandım dedi fakat bi çaresi bi çözümü var mı beklemek istemiyorum çünkü her gören eşit değil olmamış kendi yüzünü mahvettin diyor; ( rica etsem bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Burun deliklerimi küçültmek istiyorum ücretler hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Burun deliklerimi kucultmek istiyorum. Ameliyatli bir islemmidir ? Suresi ve ucreti konusunda bilgi verebilirmisiniz

 • Burun deliklerimi kucultmek istiyorum.sadece burun deligi kucultme operasyonu yapiliyormu ? Yapiliyor ise islem sonrasinda nefes alip vermede bir problem olusurmu ? Ameliyatli bir islemmidir ? Suresi ve ucreti konusunda bilgi talep etmek istiyorum.

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir