Burun Deliği Küçültme

Burun Deliği Küçültme Ameliyatı

Burun delikleri ve burun kanatlarının şekli, büyüklüğü ve burnun diğer kısımları ile olan orantısı estetik bir burun için çok önemlidir. Özellikle burun ucunun küçültüldüğü ameliyatlarda burun kanatlarındaki fazlalığın giderilmesi ve burun deliklerinin küçültülmesi ameliyatın temel basamaklarından bir tanesidir.

Burun deliği büyük olan hastaların tercih ettiği burun deliği küçültme ameliyatı, burun ameliyatı sırasında yapılabileceği gibi ayrı bir ameliyat ile de yapılabilir. Sadece burun deliği küçültme işleminin yeterli olacağı durumlarda ayrıca bir burun ameliyatına gerek olmaz. Bu duruma ameliyat öncesi yapılacak detaylı muayene sırasında karar verilir.

Burun deliği ve burun kanatları, estetik açıdan önemli olduğu kadar solunum fonksiyonu açısından da çok önemlidir. Burundan nefes alınmasını sağlayan burun deliği, havanın burna giriş kapısı olarak nitelendirilir. Burun kanatlarında yeterli kıkırdak desteğinin olmadığı durumlarda kişi nefes alırken burun kanatları oluşan negatif basınçla kapanır ve burundan solunum güçleşir. Bu durumda burun kanatlarının kıkırdak desteklerle güçlendirilmesi gerekir. Diğer taraftan burun ucunu daha kibar göstermek adına burun kanatlarından aşırı kıkırdak dokusu çıkarmak ve kıkırdak desteğini zayıflatmak sık yapılan hatalardandır.

Burun deliği küçültme İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye için son dönemlerin en çok talep edilen estetik ameliyatlarından bir tanesidir.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun deliklerinin küçültülmesi işlemi çoğu zaman estetik burun estetiği ameliyatının bir parçası olarak gerçekleştirilir. Bazen de sadece revizyon burun estetiği yapılmaktadır. Sadece burun deliklerinin küçültülmesi işlemi ise damardan sakinleştirici ve lokal anestezi altında günübirlik bir işlem olarak yapılabilir. Burun deliklerinin ne kadar küçültüleceğine karar vermek deneyim gerektirir ve işlemi yapacak olan doktorun belirleyeceği bir konudur. Gereğinden fazla küçültülmüş burun delikleri de estetik ve işlevsel bakımdan sorun oluşturabilmektedir.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Burun deliği küçültme ameliyatından sonra dikiş hatlarının temiz tutulması, antibiyotikli kremler kullanılması ve dikişlerin zamanında aldırılması önemlidir. Dikişler alındıktan sonra ise burun derisindeki kesi izlerinin iyileşmesine yardımcı kremler kullanılmalı ve güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2019

Burun deliği, burun kanatlarının estetiği ve diğer burun ameliyatları için detaylı bilgi ve burun deliği küçültme ameliyatı fiyatı için form doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ameliyat detayları ve fiyat hakkında bilgi verebilmek için WhatsApp, email veya form yoluyla yüzünüzün karşıdan, her iki yandan ve burun delikleriniz görünecek şekilde alttan çekilmiş fotoğraflarını göndermeniz gerekecektir.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Latest posts by Prof. Dr. Cengiz Açıkel (see all)

18 Kasım 2019

27 yorum

 • Burun deliği küçültme ameliyatı fiyat alabilir miyim?

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 • Merhaba, burun deliği küçültme ameliyatı olmak istiyorum fiyat alabilir miyim?

 • Sadece burun delikleri küçültmek istiyorum

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 • Sinem Güngör

  Burun ucu küçültme ve burun deliği küçültme ameliyatı için fiyat bilgisi alabilir miyim

 • Büşra Karkın

  Merhaba ben burun kanatları ve deliklerinin küçültme ameliyatı olmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim

 • Merhaba ,10 yıl önce estetik yaptırdım lakin burun deliklerim büyük, küçültmek istiyorum ,fiyat bilgisi almak istiyorum.

 • Mustafa Elmast

  Burun deliklerimi küçültmek istiyorum fiyat öğrenebilir myim

 • Burun kanadı ve deliklerini küçültmek istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  • Burun deliği küçültme ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim?

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhaba Yüce Bey, mail adresinize bilgilendirme yaptık. Size ulaşmaması durumunda iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Merhaba 5 ay önce burun ameliyatı geçirdim burun deliklerimin büyük olduğunu düşünüyorum
  Ameliyat nasıl gerçekleşiyor ve ücret hakkında bilgi alabilir miyim?

 • merhaba ben daha önce bi estetik ameliyatı geçirdim ve burun deliklerimin orantısız olduğunu düşünüyorum çevremdende böyle tepkiler alıyorum tekrar ameliyat olsam burun deliklerinin küçültülmesi için sizce uygunmufur ve fiyatını öğrenebilirmiyim

 • Burun deliklerimi küçültmek istiyorum ücretler hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Merhaba ben yeni bir ameliyat geçirdim görüntü olarak sorun olmayan sadece minik bi dokunuşla farklılık istemiştim fakat sonuç olarak burun delikleri bariz şekilde farklı biri yukarı biri ise yatsı durumda evden bile çıkamıyorum. Doktorum yeni daha diyor fakat iki kanadı bir birine denk getirmekte zorlandım dedi fakat bi çaresi bi çözümü var mı beklemek istemiyorum çünkü her gören eşit değil olmamış kendi yüzünü mahvettin diyor; ( rica etsem bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Burun deliklerimi küçültmek istiyorum ücretler hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Burun deliklerimi kucultmek istiyorum. Ameliyatli bir islemmidir ? Suresi ve ucreti konusunda bilgi verebilirmisiniz

 • Burun deliklerimi kucultmek istiyorum.sadece burun deligi kucultme operasyonu yapiliyormu ? Yapiliyor ise islem sonrasinda nefes alip vermede bir problem olusurmu ? Ameliyatli bir islemmidir ? Suresi ve ucreti konusunda bilgi talep etmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir