Burun Kemiği Eğriliği Deviasyon Ameliyatı

Burun Kemiği Eğriliği

Burun içerisindeki iki adet havayolu tünelini birbirinden ayıran ve ön tarafta kıkırdak, arka tarafta ince bir kemik barındıran anatomik yapı kısaca septum olarak adlandırılır. Bu yapı farklı nedenlerle eğri olabilir ve bu deformite septum deviasyonu veya burun eğriliği şeklinde adlandırılır.

Septum deviasyonu burundan solunum yapılmasını tek veya çift taraflı olarak engelleyerek fiziksel performansı, uyku kalitesini, yaşam kalitesini ve üst solunum yollarının sağlığını bozar.

Solunum Problemlerinin Çözümü: Burun Eğriliği Septum Deviasyonu Ameliyatı

Septum Deviasyonu Ameliyatı

Septum deviasyonu bazen septumun sadece bir kısmında bulunur ve dışarıdan anlaşılmaz başka bir deyişle burnun dış görüntüsünde bir anormallik bulunmaz. Bu gibi durumlarda eğer burnun dış görüntüsünde herhangi bir değişim istenmiyorsa burun içerisinden sadece bu eğriliğin giderilmesine yönelik cerrahi müdahale yeterli olur.

Çoğu zaman burun eğriliği burnun dış görüntüsünü de bozacak şekildedir. Bu gibi durumlarda hem burun eğriliği hem de burnun dış görüntüsü aynı ameliyatta tek seansta düzeltilmelidir.

Burnun estetik görünümünü ve eğriliğini farklı seanslarda farklı doktorlara (çoğu kez maddi nedenlerle) yaptırmak son derece yanlıştır çünkü burun eğriliğini düzeltirken çıkartılan kıkırdak yapılar burnun geride kalan destek yapılarını düzeltmek ve güçlendirmek için kullanılmaktadır. Daha önce septum kıkırdakları çıkartılmış burunların düzeltme ameliyatında vücudun kaburga, kulak kepçesi gibi vücudun başka yerlerinden kıkırdak alınması veya sentetik malzemeler kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle ideal olan tek bir seansta hem burun eğriliği hem de burundaki şekil bozukluğunun birlikte düzeltilmesidir.

Deviasyon ameliyatı İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de son dönemlerde en çok tercih edilen burun ameliyatları arasında görülmektedir.

Deviasyon ameliyatı fiyatı için en sağlıklı cevap hasta ile uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında verilebilmektedir.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Burun Eğriliği

Burun Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:
Burun Estetik Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun Estetik Ameliyatında Anestezi
Burun Estetik Ameliyatı Yaşı Kaçtır?
Rinoplastide Kapalı Teknik
Rinoplastide Açık Teknik
Burun Eğriliği ve Nefes Alma Sorunları Burun Estetiği ile Giderilir Mi?
Estetik Burun Ameliyatı ile Neler Değiştirilebilir?
Estetik Burun Ameliyatı Neden Zordur?
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi
Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?
Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri
Rinoplastide Açık Tekniğin Avantaj ve Dezavantajları
Burun Estetik Ameliyat Evresi
Erkek ve Kadında Rinoplasti
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Tampon ve Kalıplar
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yeni Görünüm
Burun Düşmesi
Burun Ameliyatı Rinoplasti Komplikasyonları
Burun Estetiği Öncesi

25 Temmuz 2016


Burun Kemiği Eğriliği Deviasyon Ameliyatı
Puanlama:
17 Ağustos 2018

2 yorum

  • Hocam benim tek akciğerin var ve kemik eğriliği var anestezi yönünden sıkıntı olurmu ve solunum sikayetim var ameliyat olabilirmiyim

  • merhaba hocam ben geçen gün kulak şişmesi nedeni ile kb ye gittim muayne sırasında dr beyin burun kemiğimde eğrilik olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi ameliyat olmazsam eğer astım kalp yetmezliği gibi hastalıklara sebep olacağını söyledi bu durumda sizce ne yapmalıyım hocam şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir