Burun Eti Konka Ameliyatı

burun eti ameliyatı
Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Burun Estetiği

Sağlıklı bir burun yapısının her iki tarafında da bulunan et kısımlarına konka adı verilir. Bu kısımlarda doğrudan ya da dolaylı nedenlerle oluşan burun eti büyümesi, konka ameliyatı ile tedavi edilir. Burun ameliyatları arasında yer alan burun eti ameliyatı, estetik kaygılardan çok sağlık nedeniyle gerçekleştirilir.

Burun Eti Aldırma

Burun etinin normalden daha fazla büyümesi, hasta için bazı olumsuz durumlar oluşturmaktadır. Horlama, burun tıkanıklığı, ağzı açık uyuma uykuda terleme ve ağız kokusu gibi sonuçlar doğuran burun eti büyümesinin burun eti ameliyatı ile son bulunması amaçlanır.

Burun Eti Ameliyatı

Burun Eti Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sağlıklı bir burun ameliyatı sonrasında hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Yaklaşık 1 hafta 10 gün civarında dinlenme gerektiren burun ameliyatı sonrasındaki iyileşmeyi etkileyen en önemli faktör burna ilave edilen silikon splintlerin sık sık temizlenmesi ve yenilenmesidir. Temizleme kısmının özel spreylerle ya da okyanus suyu gibi tuzlu sularla yapılması önerilir. Ayrıca ameliyat sonrasındaki ilk haftalarda hastanın burnunda kuruma ya da kabuklaşma olabilir. Bu durum son derece doğaldır ve doktor kontrolünde merhem sürülmesiyle tedavi edilir.
Hasta ameliyat sonrasında ortalama 3-4 haftalık süreçlerle doktoruna kontrole gitmelidir. Bu süreçte iyileşme durumu doktor tarafından incelenir ve müdahale edilir.

Burun Eti (Konka) Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat ortalama olarak 20 dakika sürmektedir. Burun eti ameliyatına ek olarak kıkırdak eğriliği ya da sinüzit müdahalesi olduğu takdirde bu süre biraz daha uzayabilir.

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır?

Burun eti ameliyatı fiyatı doktor tarafından gerçekleştirilen muayene sonrasında belirlenir. Burun eti ameliyatı fiyatları farklı bir burun yapısına ve fazlalık olan burun eti miktarına göre  değişmektedir.
İstanbul burun eti ameliyatı muayenesi için yandaki formu doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Burun Estetiği Ameliyatları:
Burun Ucu Kaldırma
Kemerli Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı
Burun Törpüleme
Erkek Burun Estetiği
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Deliği Küçültme

Önceki Yazı Sonraki Yazı

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

7 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir