Burun Onarımı

Yayınlanma Tarihi: 31 Ekim 2019 Güncellenme Tarihi: 21 Kasım 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Travma veya tümör çıkartılması gibi nedenlerle deforme olmuş, estetik görünümü bozulmuş, solunum fonksiyonu yapamaz hale gelmiş burunların onarımı plastik cerrahinin önemli bir konusudur.

Burun onarımı eksik olan dokuların yerine konması ilkesine dayanır. Burun derisindeki eksiklikler burnun diğer kısımlarından, alından veya baş-boyun bölgesinden alınan dokular ile tamamlanır.

Burnun çatısını oluşturan kemik ve kıkırdak dokuların yerine konması için kafatası, kaburga, kalça kemiği gibi alanlardan doku alınır ve yeni burun çatısı oluşturulur. Bazen söz konusu doku aktarımları mikrocerrahi teknikler kullanılarak yapılır.

Birden fazla ameliyat seansı gerekebilir.

Rinoplasti (burun ameliyatı) ile ilgili daha fazla bilgi almak için burun estetiği sayfasını ziyaret edebilir, 0535 875 20 20 nolu telefondan Prof. Dr. Cengiz Açıkel ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir