Cam Kesiği İzi

Cam ve benzeri kesici aletlerle oluşan yaralanmalar sonucunda vücudun herhangi bir yerinde gizlenmesi zor ve ömür boyu kalıcı izler kalmakta. Farklı nedenlerle yapılmış olan cam kesiği izleri, Prof. Dr. Cengiz Açıkel ve arkadaşlarının geliştirdiği “Zımparalama ve İnce Deri Yaması” ameliyat tekniği ile tedavi edilebilmekte ve kişinin yaşamında yeni bir beyaz sayfa açmakta.

 

Cam Kesiği İzi Geçer Mi? Cam Kesiği İzi Nasıl Geçer?

Cam kesiği izi geçer mi sorusuna, kesik izleri ile karşılaşmış kişiler sık sık cevap aramaktadır. Söz konusu tedavi yönteminin esası; izlerin olduğu alanın, izler arasındaki normal deriyi de içerecek şekilde, 50-150 mikronluk üst deri tabakasını lazer veya dermabrazyon aleti yardımı ile kaldırmak ve bu alanı, uyluk bölgelerinden alınan 0.2-0.3 mm kalınlığında çok ince deri yamaları ile kapatmaktır. Uygulanan ince deri yaması sonrasında kesik izleri yerine daha az dikkat çeken ve sosyal olarak kabul gören ve “eski bir yanık izini andıran” bir görünüm ortaya çıkmakta.

Ameliyat, cam kesiği izlerinin bulunduğu alanın büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmekte.

Cam kesiği izi tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir ya da telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir