Erkek Burun Estetiği

Erkek Burun Estetiği
Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği, son yıllarda oldukça ilgi gören ameliyatlar arasındadır. Burnunun dış görünümünden rahatsız olan kişiler erkek burun estetiği ameliyatı yaptırmaktadır.

Hem burnundan nefes alma zorluğu çeken hem de burun görünümünde şekil bozukluğu olan erkeklere yapılan bu ameliyat ile solunum sorunları ve estetik sorunlar birlikte giderilmektedir.

Erkek burun estetiğinde en önemli konu kişinin erkeksi görünümünün korunmasıdır. Dudak-burun açısı 90 derecen az olan erkek hastalarda da burun ucu kaldırılmakta ve normale getirilmektedir ancak kadınlarda bu açı 95-100 derece iken erkeklerde 90 dereceden fazla olmamasına dikkat edilmektedir. Aksi halde yüz kadınsı bir hal almaktadır. Yine aynı nedenle burun kemeri de, profilden bakıldığında, burun ucu ile aynı düzlemde olacak şekilde törpülenmektedir oysa kadın burunlarında bu düzlem biraz daha kavisli olabilmektedir.

Burun Estetiği öncesinde hasta ve uzman doktorun bir araya gelerek kişinin yüzüne en uygun olacak burun şekli üzerinde çalışması gerekir. Bu aşamada erkek burun estetiği fotoğrafları gözlemlenerek ideal burun yapısı hakkında görüş bildirilebilir. Bu aşama ameliyat sonrasında farklılıklar yaşanmaması adına oldukça önemlidir.

Erkek burun estetiği fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her erkeğin burun ve yüz yapısının farklı olması, ameliyatın farklı zorluk derecelerinde olmasına ve farklı fiyatlandırmaya neden olmaktadır. Yapılan muayene sonrasında erkek burun ameliyatı ücreti belirlenmektedir.

Erkek Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Erkeklerin deri yapılarının daha kalın ve yağlı olması, ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini etkileyebilir. Bu nedenle estetik ameliyat sonrasında oluşabilecek şişliklerin normale dönmesi kadınlara nazaran biraz daha uzun sürebilmektedir.

Estetik ameliyatlardan  erkek burun estetiği İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Erkek Burun Estetiği ve diğer Burun Ameliyatları hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir