Erkek Burun Estetiği

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 25 Kasım 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Erkeklerde burun estetiği, son yıllarda oldukça ilgi gören ameliyatlar arasındadır. Burnunun dış görünümünden rahatsız olan kişiler erkek burun estetiği ameliyatı yaptırmaktadır.

Burun estetiği öncesinde hasta ve uzman doktorun bir araya gelerek kişinin yüzüne en uygun olacak burun şekli üzerinde çalışması gerekir. Bu aşamada erkek burun estetiği fotoğrafları gözlemlenerek ideal burun yapısı hakkında görüş bildirilebilir. Bu aşama ameliyat sonrasında farklılıklar yaşanmaması adına oldukça önemlidir.

Solunum Problemlerinin Giderilmesi için Birden Çok Ameliyat Gerekir Mi?

Yapılan burun içi muayenesinde burundan solunumu engelleyen septum deviasyonu, konka hipertrofisi gibi eşlik eden sorunların olup olmadığı araştırılır. Bu amaçla gerekiyorsa bilgisayarlı tomografi çekilerek burun ve çevresindeki anatomik yapılar daha detaylı incelenir. Yapılan muayene, laboratuar tetkikleri ve konsültasyonlar sonucunda nefes alma zorluğuna neden olan fonksiyonel bir bozukluk görülürse solunum sorunları ve estetik sorunlar birlikte aynı seansta erkek burun estetiği ameliyatı ile birlikte giderilmektedir.

Rinoplasti Erkek ve Kadınlarda Farklı mıdır?

Erkek burun estetiğinde en önemli konu kişinin erkeksi görünümünün korunmasıdır. Burun estetik ölçüleri erkek ve kadınlarda bazı farklılıklar gösterir. Erkek rinoplasti ameliyatında en çok dikkat edilmesi gereken nokta bir erkeğe kadınsı bir burun yapmamaktır. Yandan bakıldığında burun sırtı erkeklerde burun ucu ile aynı hizada olmalıdır, oysa kadınlarda burun sırtı burun ucundan 1-2 mm daha geride olabilir. Burun-dudak açısı erkeklerde 90 derece iken bu açı kadınlarda 100-105 derecedir. Dudak-burun açısı 90 derecen az olan erkek hastalarda da burun ucu kaldırılmakta ve normale getirilmektedir ancak kadınlarda bu açı 95-100 derece iken erkeklerde 90 dereceden fazla olmamasına dikkat edilmektedir. Aksi halde yüz kadınsı bir hal almaktadır. Yine aynı nedenle burun kemeri de, profilden bakıldığında, burun ucu ile aynı düzlemde olacak şekilde törpülenmektedir oysa kadın burunlarında bu düzlem biraz daha kavisli olabilmektedir.

Erkek Burun Estetiği Fiyatı

Erkek burun estetiği fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her erkeğin burun ve yüz yapısının farklı olması, ameliyatın farklı zorluk derecelerinde olmasına ve farklı fiyatlandırmaya neden olmaktadır. Yapılan muayene sonrasında erkek burun ameliyatı ücreti belirlenmektedir.

Erkek Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Erkeklerin deri yapılarının daha kalın ve yağlı olması, ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini etkileyebilir. Bu nedenle estetik ameliyat sonrasında oluşabilecek şişliklerin normale dönmesi kadınlara nazaran biraz daha uzun sürebilmektedir.

Estetik ameliyatlardan  erkek burun estetiği İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Erkek burun estetiği ve diğer burun ameliyatları hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 yorum

  • zeki canik 1965 doğumluyum burnumdan 2 defa ameliyat geçirdim plastik cerrah tarafından benim için istediğim gibi olmadı iyi bir hoca arıyorum üçüncü kez ameliyat olmamda bir sakınca varmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

  • burnum da kötübir göründüvar amaliyat olmak isdiyorum

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir