Erkek Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği, son yıllarda oldukça ilgi gören ameliyatlar arasındadır. Dış görünümüne özen gösteren ve burnunun yapısından rahatsız olan kişiler erkek burun estetiği ameliyatı yaptırmaktadır.

Hem burnundan nefes alma zorluğu çeken hem de burun görünümünde şekil bozukluğu olan erkeklere yapılan bu ameliyat ile aynı anda hem solunum sorunları hem de estetik sorunlar birlikte giderilmektedir.

Erkek burun estetiğinde en önemli konu kişinin erkeksi görünümünün korunmasıdır. Kadınlarda daha çok yapılan burun ucu kaldırma işlemi erkekler için söz konusu değildir. Burun, burun-dudak açısı maksimum 90 derece olacak şekilde kaldırılmalıdır. Aksi halde burun yapısı daha kadınsı bir hal almaktadır.

Burun ameliyatı öncesinde hasta ve uzman doktorun bir araya gelerek kişinin yüzüne en uygun olacak burun şekli üzerinde çalışması gerekir. Bu aşamada erkek burun estetiği fotoğrafları gözlemlenerek ideal burun yapısı hakkında görüş bildirilebilir. Bu aşama ameliyat sonrasında farklılıklar yaşanmaması adına oldukça önemlidir.

Erkek burun estetiği fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her erkeğin burun ve yüz yapısının farklı olması, ameliyatın farklı zorluk derecelerinde olmasına ve farklı fiyatlandırmaya neden olmaktadır. Yapılan muayene sonrasında erkek burun ameliyatı ücreti belirlenmektedir.

Erkek Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Erkeklerin deri yapılarının daha kalın ve yağlı olması, ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini etkileyebilir. Bu nedenle estetik ameliyat sonrasında oluşabilecek şişliklerin normale dönmesi kadınlara nazaran biraz daha uzun sürebilmektedir.

Estetik ameliyatlardan  erkek burun estetiği İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Diğer Burun Estetiği Ameliyatları:
Burun Ucu Kaldırma
Seconder Rinoplasti
Revizyon Rinoplasti
Burun Estetiği

Burun Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:
Burun Estetik Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun Estetik Ameliyatında Anestezi
Burun Estetik Ameliyatı Yaşı Kaçtır?
Rinoplastide Kapalı Teknik
Rinoplastide Açık Teknik
Burun Eğriliği ve Nefes Alma Sorunları Burun Estetiği ile Giderilir Mi?
Estetik Burun Ameliyatı ile Neler Değiştirilebilir?
Estetik Burun Ameliyatı Neden Zordur?
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi
Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?
Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri
Rinoplastide Açık Tekniğin Avantaj ve Dezavantajları
Burun Estetik Ameliyat Evresi
Erkek ve Kadında Rinoplasti
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Tampon ve Kalıplar
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yeni Görünüm
Burun Düşmesi
Burun Ameliyatı Rinoplasti Komplikasyonları
Burun Estetiği Öncesi

10 Temmuz 2016


17 Ağustos 2018

2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir