Erkeklerde Kaş Kaldırma

Orta yaş ve üzeri erkeklerde düşük kaşlar ve göz kapaklarındaki torbalanmalar çok görülmekte; iş ve sosyal yaşamda ciddi imaj sorunu oluşturmaktadır.

Erkeklerin saçlı deri – kaş arası mesafe kadınlara göre daha uzundur veya bu bölgede saç dökülmesi söz konusudur; buralara yapılan kesilerin gizlenmesi zordur. Bu nedenle erkeklerde üst göz kapağından girilerek yapılan kaş kaldırma teknikleri daha çok tercih edilmektedir. Üst göz kapağı estetiği için yapılan kesiden kaşın altına ulaşılır, o bölge serbestleştirilir, yukarıya çekilir ve o şekilde kalması için bir çapa sistemi veya dikiş yöntemi kullanılarak kaş tespit edilir.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel
12 Temmuz 2019

3 yorum

  • Mehmet Turan ERKEK

    merhaba , kaş ve göz kapağı düşüklüğü yaşıyorum ve suratıma ciddi derece çirkin bir görüntü sağlıyor. suratımın sağ tarafı resmen yere düşecek gibi duruyor. fotoğraf bile çekilemez oldum. isterseniz mailden fotoğraf bile gönderebilirim ama herşeyden önce adresiniz (ŞEHİR/İLÇE/MAHALLE) ve daha sonra göz kapağı düşüklüğü ve kaş kaldırma operasyonları için total bir fiyat isteyeceğim sizden :)

  • Merhaba,
    Kaş kaldırma ameliyatı ortalama bi ücret öğrenebilir miyim şimdiden çok teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir