Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

goz-torba

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

En sık gözlenen alt göz kapağı sorunu “göz altı torbaları” dır.  Alt göz kapağında genetik ya da yaşlanmaya bağlı olarak görülebilen göz altı torbaları, yüzün daha yorgun ve yaşlı bir görünmesine neden olur. Bu durum kişilerin iş ve sosyal yaşamlarında olumsuzluklara yol açabilmektedir.

Ayrıca alkol kullanımı, sigara kullanımı, düzensiz uyku ve aşırı ağlama durumlarında da ortaya çıkabilen yorgun ifadenin sıklığı, göz altı torbaları nasıl geçer sorularını da beraberinde getiriyor.

Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir?


Göz altı torbaları nasıl giderilir diye düşünen hastalar çevrelerinden ya da internet üzerinden ev yapımı çözüm önerileriyle karşılaşsa da göz altı torbalarının kalıcı ve etkin çözümü “göz kapağı estetiği” veya “blefaroplasti” adı verilen operasyon ile mümkündür. Bu ameliyat çeşidi halk arasında da göz altı torbası ameliyatı olarak bilinir.

Yaklaşık 1 saat süren göz altı torbası ameliyatı, damardan verilen sakinleştirici ve lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Kirpiklerin 1-2 mm aşağısından yapılan bir kesi ile girilerek göz altında şişmeye neden olan yağ torbacıkları çıkartılır, gevşemiş olan kas dokusu sıkılaştırılır ve fazla deri çıkartılır. Göz altı torbası ameliyatı sonrasında hasta bir gece hastanede tutulur, soğuk uygulama ve genel takip yapılır. Dikişler 3 gün sonra alınır ve 5-7 gün içerisinde günlük aktivitelere dönülür. Göz kapağı şişliklerinin tamamen ortadan kalkması ise ortalama 1 aylık bir süreyi kapsar. Gözaltı morlukları nasıl geçer sorusu da böylelikle ameliyattan 1 ay sonra cevap bulmuş olur.

Göz altı torbası ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak ve muayene olmak için form doldurabilirsiniz.

 

Diğer Yüz Estetiği Ameliyatları:
Göz Kapağı Estetiği
Kaş Kaldırma
Yüz Gençleştirme
Yüz Germe
Boyun Germe

Göz Kapağı Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:
Göz Kapaklarındaki Değişiklikler ve Nedenleri
Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Öncesi
Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Sonrası
İkinci Kez Göz Kapağı Ameliyatı Yapılabilir Mi?

18 Eylül 2016


Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?
Puanlama:
26 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir