Jilet İzi Tedavisi

Tarih: 04.11.2014 | Son Güncelleme: 12.03.2019

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Jilet İzi Tedavisi

Jilet İzi Tedavisi

Jilet İzi (Faça İzi) Nasıl Geçer?

Jilet veya benzeri kesici aletlerle kendini yaralama sonucu vücutta ömür boyu kalıcı, kolay anlaşılabilir ve gizlenmesi zor izler kalabilmektedir. Prof.Dr. Cengiz AÇIKEL ve arkadaşlarının geliştirdiği İnce Deri Yaması tekniği ile söz konusu Jilet İzlerinin Tedavisi ve kamufle edilmesi ve sosyal olarak kabul edilebilir hale gelmesi mümkün. Jilet izi kapatma ameliyatına her geçen talep artmaktadır.

Jilet veya cam gibi kesici aletlerle kendi bedenine zarar verme, temelinde kültürel, sosyal ve psikolojik etkenlerin rol oynadığı bir davranış biçimidir. Kendini jiletleme davranışı başlı başına bir psikiyatrik hastalık değildir. Genellikle birtakım psikolojik sorunlara eşlik eden bir belirti olarak kabul edilmektedir. Zamanla temelde yatan psikolojik sorun tedavi edildiğinde veya kendiliğinden düzeldiğinde bu davranış biçimi de düzelebilmektedir.

Ülkemizde daha çok ergenlik ve genç erişkin çağlardaki erkeklerde gözlenmektedir. Bu davranış biçimi, sokak çocuklarından üniversite öğrencisine kadar, toplumun her tür sosyoekonomik ve sosyokültürel düzeyindeki bireylerde görülebilmektedir. Bu sorun sadece ülkemize özgü de değildir. Batı toplumlarında da, özellikle ergenlik çağındaki kız ve erkeklerde eşit oranda ve aynı şekilde gözlenmektedir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde Jilet İzlerinin görülme sıklığının %4 olduğu ve gittikçe arttığı bildirilmiştir.

Jilet İzi Tedavisi

Kendini jiletlemeye bağlı olarak özellikle kollarda ve göğüs ön duvarında gözlenen faça izleri yaşam boyu kalıcıdır ve gizlenmesi zordur. Skarların kendilerine özgü bir görünümü vardır ve toplum tarafından kolaylıkla tanınır. Bu kişiler artık psikolojik olarak stabilize olmuş ve bu davranış biçimini bırakmış olsalar dahi vücutlarında taşıdıkları izler nedeniyle yaşam boyu utanç, suçluluk, ve pişmanlık duyabilmektedirler. Dahası toplum tarafından stigmatize edilmekte (damgalanmakta) ve dışlanmaktadırlar. Daha önce böyle bir şey yapmış artık tamamen düzelmiş ve normal bir yaşam süren bir birey sosyal hayatında, olumsuz özellikler çağrıştıran, bu izleri açıklamakta zorlanmaktadırlar. Arkadaş edinme, evlenme, yeni bir işe girme, yeni bir sosyal çevreye girme dönemlerinde söz konusu izler bir kâbus gibi karşılarına çıkmaktadır. Evlenmiş ve anne veya baba olmuş bir kişi kolundaki izleri çocuklarına nasıl açıklayacağının endişesini taşır ve koldaki jilet izi nasıl geçer sorusu ile uzman arayışına girmektedir.

Jilet İzlerinin Özellikleri

Sosyal olarak kabul görmeyen jilet izi ve faça izlerinin sosyal olarak kabul edilen ameliyat izi, yanık izi gibi diğer yara izlerinden ayıran en önemli özellik yan yana ve birden fazla olmasıdır. Tek bir jilet izi tedavisinde o izi tamamen çıkartıp daha estetik şekilde dikmek mümkün iken bu izlerin birden fazla sayıda olması ve her bir izin normal deriden farklı renkte olması nedeniyle aynı şekilde tedavi etmek mümkün değildir. Bazen izlerin üzerine kamuflaj amacıyla dövme yaptırılmakta ancak çoğu zaman sonuç daha da trajik olmaktadır. Bu izlerin üzerini sadece zımparalamak da izleri daha belirgin hale getirmekten başka bir işe yaramamaktadır.

Estetik cerrahlara başvuran hastalar bu izlerin faça izi tedavisi ile mümkünse tamamen yok edilmesini veya en azından jilet kesiği izi olduğunun anlaşılamayacağı ve daha az dikkat çeker bir hale getirilmesini talep etmektedir.

Jilet İzi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jilet yarası izi, ameliyat ile sosyal olarak daha kabul edilebilir bir görüntüye kavuşturulabilir. Bu konuda Dr. Cengiz Açıkel ve arkadaşlarının geliştirdiği bir ameliyat yöntemi 2005 yılında Amerikan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Dergisinde “Camouflage of self-inflicted razor blade incision scars with carbon dioxide laser resurfacing and thin skin grafting” başlığı ile yayınlanarak uluslararası tıp literatürüne girmiştir. Söz konusu tedavi yöntemi Zımparalama ve İnce Deri Yaması Tekniği’nin esası; faça izlerinin olduğu alanın, izler arasındaki normal deriyi de içerecek şekilde, 50-150 mikronluk üst deri tabakasını lazer veya dermabrazyon aleti yardımı ile kaldırmak ve bu alanı, uyluk veya gizlenebilir başka alanlardan alınan, 0.2-0.3 mm kalınlığında çok ince deri yamaları ile jilet izi kapatma işlemi yapılır. Uygulanan deri yaması alttaki jilet izi ve normal deri arasındaki renk farkının üzerini kapatıp kamufle ettiği, gizlediği için jilet izleri artık tek tek görülmemekte ve faça izi kapatma işlemi gerçekleştirilmektedir, o alan tek bir renkte ama çevresindeki normal deriden biraz daha farklı renkte görülmektedir. Ameliyat alanı ile normal deri arasındaki renk tonu farkı ilk aylarda daha belirgin iken 6. aydan itibaren gittikçe azalmakta bir yıldan sonra çoğu zaman ancak dikkatle bakıldığında anlaşılabilecek hale gelmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı kendine özgü olan ve kolaylıkla anlaşılabilen jilet izlerinin tipik görüntüsünü ortadan kaldırılması ve/veya yanık izi gibi sosyal olarak kabul edilebilir, daha az dikkat çeken ve daha masum bir ize dönüştürmesidir.

Jilet İzi Silme Ameliyatı, tedavi edilecek alanın boyutuna göre lokal veya genel anestezi altında yapılmakta ve hasta ertesi gün evine gidebilmektedir. Jilet izlerinin olduğu alan 10 gün kadar pansumanlı kalmaktadır. Sonrasında ameliyat alanı mekanik travmalardan ve 1 yıl süreyle güneşten korunmalıdır. Deri alınan alana ise pansuman yapılmakta ve iki hafta sonunda kendiliğinden iyileşmektedir. Bu alan da başlangıçta pembe renkte iken ortalama bir yıl sonunda daha az dikkat çeken bir görünüme kavuşmaktadır. Hastaların ten rengine ve iyileşme özelliklerine göre bir miktar iz kalabilmektedir.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in A.B.D. Milli Sağlık Enstitüsü’nün Sitesinde Yayınlanan Çalışması

Kaynak: Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in A.B.D. Milli Sağlık Enstitüsü’nün Sitesinde Yayınlanan Çalışması

Jilet İzi Ameliyatı Sonrası İzler Tamamen Geçer mi?

İzler, kesik izi anlaşılmayacak şekilde gizlenir ancak ameliyat alanının tamamen normal bir deri gibi görünüm alması her zaman mümkün olmamaktadır. Bu yöntemin en önemli avantajı kendine özgü olan ve kolaylıkla anlaşılabilen jilet izlerinin tipik görüntüsünün ortadan kaldırılması ve/veya yanık izi gibi sosyal olarak kabul edilebilir hale getirilmesidir.

Jilet İzleri İçin Ameliyatsız Bir Tedavi Yöntemi Var mı?

Jiletli kol için sık sık tedavi arayışı içinde olan hastalar, çözümü basit ve kulaktan dolma bilgiler (jel, merhem vb) ile bu sorunu çözmeye çalışmakta. Jiletli kol tedavisi için bu gibi yöntemler başarısız olacaktır.

Ameliyatsız tedavisi maalesef yoktur. Olsa idi, jilet izi giderme tedavisini yapmaz tüm hastalarıma o yöntemi uygulardım. Jilet izi tedavisinde dünyada ve Türkiye’de kullanılan tek etkili tedavi Zımparalama ve İnce Deri Yaması Tekniği’dir.

Gebelik Durumunda Faça İzi Ameliyatı Yapılabilir mi?

Gebelik ihtimali söz konusu olduğunda ameliyat sakıncalıdır. Bu nedenle, son adet tarihiniz ile ameliyat tarihi arasında gebelik ihtimali olmaması için gerekli önlemleri almanız çok önemlidir. Diğer taraftan ameliyat sonrasında kullanılacak bazı kremlerin (advantan pomad, dermovate krem gibi) gebelik durumunda kullanılması sakıncalıdır. Bu nedenle ameliyat sonrası en az 3 ay gebelik planlanmaması iyi olur.

İzlerle Birlikte Dövme Sildirme için İnce Deri Yaması Tekniği Kullanılabilir mi?

İzlerle birlikte aynı alanda dövme de varsa o da zımparalanacaktır. Yüzeysel dövmelerin tamamı çıkartılabilmektedir ancak  dövme boyasının çok derin olduğu bazı alanlarda dövme tamamen çıkartılamayabilir ve üzerine uygulanan deri yamasının altından kısmen görülebilir.

TCA peeling (kimyasal deri soyma seti) seti jilet izlerinin tedavisinde gerçekten etkili midir?

“Denize düşen yılana sarılır” sözünde olduğu gibi hastalarımızın çare arayışı maalesef istismar edilmekte ve insanlar aldatılmaktadır. Yöntemin kesik izlerinin tedavisinde hiç bir bilimsel dayanağı yoktur. Söz konusu yöntem bilimsel kabul görse idi, bir internet sitesinden pazarlanmaz, doktorlar tarafından uygulanırdı.

Şehir Dışı ve Yurt Dışından Gelen Hastaların Faça İzi Tedavi Süreci

Siz de faça izi nasıl geçer sorusuna cevap arıyorsanız uygun görülen ameliyat tarihinden en az 1 gün önce İstanbul’da olmalısınız . Bazen kısa mesafeli uçuşlarda sabah uçağı ile gelinmekte ve aynı gün öğleden sonra operasyon yapılabilmektedir.

Ameliyat gününün gecesi hastanede kalacaksınız. Ertesi gün taburcu edileceksiniz ve 4-5 gün sonra ilk kotrol için doktor ofisine geleceksiniz. Kontrolde herhangi bir sorun gözlenmez ise evinize dönebileceksiniz (toplam 5 gün) ve daha sonraki bakımı kendiniz yapacaksınız. Ameliyat bölgelerinin tamamen iyileştiğini görmek isterseniz toplamda 2 hafta İstanbul’da kalmanız gerekecektir.

Uçuşlarınızı ve kalacağınız yeri kendiniz organize etmelisiniz. Ataşehir İlçesi’nde bazı otel adlarını iletişim sayfasında bulabilirsiniz: https://www.cengizacikel.com/iletisim

Özellikle, iki kolunuzun birlikte tedavi edildiği durumlarda, kollarınız yarım alçıya alınacak ve hareketleriniz kısıtlanacaktır. Bu nedenle, ameliyat günü ve sonrasındaki 4 gün boyunca sizin günlük ihtiyaçlarınızla yakından ilgilenebilecek bir refakatçınız olması çok faydalı olacaktır. Tek kolunuz tedavi edilecek ise refakatçı zorunlu değildir.

Ameliyatı takip eden aylarda mutlaka İstanbul’a kontrole gelmeniz gerekli değildir. Ancak, özellikle kolun kıllı kısımlarında deri yaması işlemi yapılmış ise, deri yaması  altından çıkacak olan kılların bir kısmı deri yamasını delip çıkamayabilmekte ve kıl dönmesi gibi bir tablo oluşmaktadır. Bu durumda, genellikle ameliyattan 3-4 ay sonra, ofisime gelmeniz ve büyüteç altında çıkamayan kıllara müdahale etmemiz gerekebilmektedir.

Jilet İzi Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle izlerin tamamının fotoğraflarını göndermiş ve ameliyat edilebileceğiniz bilgisi ile  size geri dönüş yapılmış olmalıdır. Ameliyat tarihi belirlemek için asistanımla iletişime geçmelisiniz. Doktor ve hastane programındaki yoğunluk nedeniyle, ne kadar önce başvurursanız istediğiniz tarihte ameliyat olma şansınız o kadar artacaktır.

Estetik Ameliyat Öncesi sayfamızı inceleyerek bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. https://www.cengizacikel.com/estetik-ameliyat-oncesi-nelere-dikkat-etmeli/

Jilet İzi Tedavisi Sonrası sayfamızı inceleyerek Ameliyat Sonrası hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. https://www.cengizacikel.com/jilet-izi-ameliyati-sonrasi-nelere-dikkat-edilmeli/

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in, Jilet İzi Tedavisiyle İlgili Katıldığı Program,

Jilet İzinin Cerrahi Tedavi Süreci

Jilet İzi Tedavi Süreci

Jilet İzi (Faça İzi) silme hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, online randevu alabilir ya da iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Jilet izi tedavisi fiyatı hakkında bilgi almak için öncesinde muayene olmanız gerekmektedir.

Jilet İzi Tedavisi 2019 Fiyatları

Jilet izi tedavisi fiyatları, kesiğin durumuna ve uygulama yapılacak alan bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle muayene öncesi bir fiyat verilmesi söz konusu değildir. Fiyat için mutlaka doktora muayene olunması gerekir.

Diğer estetik ameliyat çeşitlerimizden olan meme estetiği ve jinekomasti tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
27 Temmuz 2019

177 yorum

 • Benim esimin kollarinda cok ince kesikler var bunlari yok etmek istiyoruz cok sık kesikler fiyat ne oluyor

 • OMUZUMDA DERİN OLMAYAN İZLER BUNUN TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ

 • Uzun zamandır araştırıyorum ama olumlu sonuç almamaktan korktuğum için hiç bir şekilde cesaret edemiyorum hocam benim göz kapağından dudak bölümüne kadar faça şeklinde can kesiği var tedavisi mümkünmü???

 • Büşra Çallıj

  Bu işin tek çaresi Cengiz Açıkel, orda burda paranızı heba etmeyin derim. TcA ,peeling,karbolaz yöntemleri lazer tedavileri hem cebinize hemde psikoljinize zarar.Teşekkür ederim herşey için..

 • Arkadaşlar ben yeni Cengiz bey tarafından ameliyat oldum boşuna sağa sola bakıp araştırmanıza gerek yok dünyanın neresinde olursanız olun kesinlikle bu sıkıntılar için Cengiz beyle bir görüşün derim. Israrla tavsiye ederim.

 • Cengiz Merhaba,
  Çok uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum, sadece sizin sayfanız ve videolarınız içimi rahatlattı. Jilet izlerine son bu operasyonu olmak istiyorum, fiyat konusunda bilgilendirmeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.

 • Merhabalar bu uygulama hakkında ortalama bi fiyat öğrenebilirmiyim bide bu uygulamalar devlet hastanesinde yapılıyomu

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba Muzaffer Bey, jilet izi tedavi fiyatı izlere ve bölgeye göre değişmektedir. Bu sebeple en sağlıklı bilgi için fotoğrafları görmemiz gerekir. Mail adresinize bilgilendirici bir mail de iletiyoruz. Size ulaşmaması durumunda tekrar iletişime geçiniz.

 • Merhaba yüzümde doğumdan kalan yaklaşık 0.5 uzaklıkta 2 cm uzunluğunda birbirine paralel iki tane neşter izi var . Konuştuğum estetik doktorlar izin sabit olduğunu söylediler. Eğer mümkünse ortalama tedavi fiyatının ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. İyi Çalışmalar…

 • Miraç Ataman

  Selam bu estetik tedavisinin ortalama fiyatı nedir?
  Devlet hastahanelerinde de uygulanabiliyor mu?
  E posta aracılığı ile bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba Emre, jilet ya da faça izleri polis ya da askeri okullar için sorun yaratabiliyor evet. Söz konusu izler Zımparalama ve İnce Deri Yaması Tekniği ile tedavi edilebilir. Lütfen iletişim bilgilerimizden iletişime geçiniz.

 • Merhaba,

  Polis okuluna girmek istiyorum ancak jilet izlerim yüzünden sıkıntı yaşıyorum. Bu durumun tedavisi mümkün mü?

 • İyi akşamlar göğsümün üstünde (boynumun altında) ufak bir jilet izi var tedavisi mümkün müdür acaba cevap verirseniz sevinirim

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 • Merhaba hocam kolumda 7 .8 jilet izi var acaba giderilme şansı varmı ve fiyat ne kadar yeriniz tam olarak nerede

 • Kolumdaki jilet izlerini gecirmek için ameliyat oldum. Prof. Dr Cengiz bey güler yüzlü ve cana yakin biri, hastalarina karsi cok ilgili, ameliyat sonrasida hastalarinin iyileşme süreci takibini yapıyor. Vucudunun herhangi bir yerinde yara izi, jilet izi, yanik izi olan varsa hic tereddüt etmeden işin uzmanına yaptirin derim. Ben yaptirdim cok memnunum baska yöntemler deniyerek paraniza yazik etmeyin. Bu işin tek uzmani var. Prof Dr Cengiz AÇİKEL ‘dir

 • Cengiz bey kolay gelsin iyi çalışmalar benim bir kollumda da jilet izi var yaklaşık 8 sene oldu acaba bunun tedavisi varmı izler silinebilirmi veya ne yapılabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim

 • Merhaba, kolumda 5 tane jilet izi var sildirmek istiyorum fiyat bilgisi alabilir miyim ? İstanbul için.

 • selamün aleyküm hocam benim erkek lardeşimiz sol kolunda derin jilet izleri var ve baya kötü gözüküyo estetik operasyonla tamamen kaybolur mu bu izler ve ücreti ne kadar olur

 • Kolumun en üst kısmında 2 tane belirgin 5-6 tane seyrek cam kesikleri var. Ameliyat ücreti ne kadardır

 • Uğur adıbellı

  Merhabalar hocam vücudumda çok sayıda ince kesikler var yeni kesikler tedavisi varmı ve ücret nekadar

 • Merhaba iyi çalışmalar, kolumda çok eski 3 tane jilet izi var tedavisi için bilgi alabilirmiyim? teşekkür ederim

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 • Merhaba

  Jilet, faça olarak kolumda benimde irili ufaklı 13 adet derin olmamak kaydıyla izler var.

  Buraya yazan arkadaşlar gibi bende bu durumdan pişman ve mağdurum.

  ° izlerden tamamen kurtulma şansım var mıdır
  °sizlerle nasıl iletişim kurabilirim

  Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

  • hocam ben daha 16 yaşımdayım jilet ve cam kesiklerim var ve ben şuanspor okuyorum ordan özel harekat olmak istiyorum ve ben kızım ne yapcam bilmiyorum ne olur bana yardım edermisiniz lütfen

 • Hocam dövme konusunda bir çözümünüz var mı? Sol kolumda yarım karış dövme var Daha önceden lazer tedavilerine gittim ama iyi bir sonuç çıkmadı.

 • 17 yaşındayım kolumda 4 derin 7 8 tane küçük faça var yaklaşık 2 yıl geçti görünebilir bir yerde olduğu için sürekli uzun kol giymek zorundayım lütfen bana yardımcı olun ameliyat ücreti ve bu her ilde oluyormu onu söylerseniz çok memnun olurum teşekkürler iyi günler

 • Hocam siz süpersiniz başarılarınızın devamını dilerim

 • iyi günler cengiz bey benim kolumda 7 adet kadar jilet izi var 10seneden fazla oldu atalı acaba ücret konusunda bilgi verebilirmisiniz

 • Hocam merhaba benim iki kolumda jilet izleri var bunlar için ne gbi bir tedavi olabilirim Bilgi alabilir miyim

 • hocam merhaba konuşabilir miyiz

 • Merhabalar bende kolumda ki izlerle ilgili bilgi almak istiyorum

 • Hocam benim sol kolumda omuz kısmında jilet izi var biraz derin ben tedavi olmak istiyorum tedavisi kaç gün sürüyor fiyatı nedir bunları öğrenmek istiyorum

 • Hocam bnm sağ ve sol kolumda jilet izleri ve sadece 1 dövme var. Yanlız sağ ve sol kolumdaki izler o kadar derin değil yüzeysel izler var bunun tedavisini olmak istiyorum. Ve ayrıca merak ettiğim tamamen gidiyor mu bunun için sizden yardımcı olmanızı talep ediyorum..

 • iyi aksamlar hocam internette sıte ararken sıze tesatüfen rasladım öyle mutlu oldum ki. benım büyük bi sıkıntım var gençken. ergenlık zamanları. sevgılımden ayrıldıgım için özentilik mi diyelım dikkatını cekmek için mi diyelım. bilmiyorum. kollarıma zarar verdım. şimdi ise. küçüklükden beri. asker olma. şansımı kaybettım. gecen sene uzmancavusluga basvuru yaptım. almadılar benı kendımı dışlanmış gibi hissettim çok zoruma gitti. bunlardan kurtulup. sevdiğim mesleği yapmak istiyorum. suan kuveytteyım. sizin verecegınız yanıta göre türkiyeye ilk sizin yanınıza geleceğim. bana yardımcı olun lutfen.suan 1 senem kaldı daha başvuru yapamayacağım uzman cavuşluk için en yakın zamanda gelmeyı dusunuyorum yanınıza cevabınızı sabırsızlıkla beklıyorum

 • Sol kolumda, sağ kolumda ve sağ bileğimde jilet izleri var çok derin değil yüzeysel izler.İzlerden kurtulmak istiyorum.tedavi süreci ya da uygulanabilecek işlemler neler?fotograflarını gönderebilirim.tedavi süreci ve fiyat hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum.iyi çalışmalar

 • Hocam merhaba. kız arkadaşımın kolunda cam ile kesilmiş izler var. sadece sol kolda. iletişime geçerseniz sevinirim.

 • merhaba hocam
  omuzum da jilet izleri var.özel hastahane de zımparalama yöntemi ile tedavi yaptırdım.sonuç alamadım.iletişime geçebilirsek mutlu olurum.

 • hocam omuz tarafımda altlı üstlü sağlı soğlu 100e yakın jilet var sildirmek istiyorum. tedavile yardmcı olurmusunuz lutfen

 • Merhaba hocam benim kolumda yaklaşık 11 yıllık faca izleri var 20 tane falan çocukluğumda bir erkek arkadasim tarafından evinde alikonulmus ve evden beni göndermesi için ikna edebilmek adına kendime zarar vermiştim.. çok etkileniyorum keyfiye hiç bir şey yapmadım insanlar öyle sanıyor.. hocam bir de üzerine dövme yaptırdım kapansin diye o şekilde geziyorum esmer olduğum için yakına gelmeyen göremiyor yalnız ben psikolojik olarak etkileniyorum geçmişi hatırlatıyor bana o korkuyu o telaşı o lanet günü bana yardımcı olurmusunuz.. gelecek le ilgili kariyerlerim var ve ben geçmişim yüzünden hepsinden olmuş vaziyetteyim neredeyse

 • Merhaba hocam benim kolumda yaklaşık 11 yıllık faca izleri var 20 tane falan çocukluğumda bir erkek arkadasim tarafından evinde alikonulmus ve evden beni göndermesi için ikna edebilmek adına kendime zarar vermiştim.. çok etkileniyorum keyfiye hiç bir şey yapmadım insanlar öyle sanıyor.. hocam bir de üzerine dövme yaptırdım kapansin diye o şekilde geziyorum esmer olduğum için yakına gelmeyen göremiyor yalnız ben psikolojik olarak etkileniyorum geçmişi hatırlatıyor bana o korkuyu o telaşı o lanet günü bana yardımcı olurmusunuz.. gelecek le ilgili kariyerlerim var ve ben geçmişim yüzünden hepsinden olmuş vaziyetteyim neredeyse

 • Merhaba hocam,
  8-10 sıralı jilet izi tedavisi ücreti takriben ne kadardır ücret bilgisi paylaşabilir misiniz lütfen.

  İyileşme süresi 7-8 ay kadar sanırım, 1 aya kadar tedavi olmak istiyorum.

  Saygılar.

 • İbrahim halil

  Hocam merhaba polislik sınavına hazırlanıyorum kolumda faça izleri var ne kadar sureyle normal goruntuye ulaşır ve süreç ne kadar 2 ay ıcındeki mülakata yetişebilirmiyim.

 • Hocam merhabalar sol kolumda 4yıl öncesinden kesiklerim var çok derin değiller ama sıralı olduğu için çoğu zaman fark ediliyor Yen’i bir işe hazırlanıyor acaba geçmesi ve tedavi mümkü mü psikolojik olarak çok rahatsız edici bir durum kol açıp her hangi bir ortama giremiyorum bununla ilgili ücreti ve tedavi aşamasını bana bilgi verirseniz çok memnun kalırım . Hayırlı çalışmalar

 • Benim kolumde 4 tane jilet izi var. Bu izler gecmezse mesleğime kavusamayacam bana yardim edin nolurrr.. eger gececekse hemen yapmak istiyorum. Bide ucretide ogrenebilir miyim ?

 • Abi beni kurtarın bu jilet izlerinden abi çok pişmanım yazın uzun kolla dolaşıyorum kurban olayım cengiz bey hayatımda çok sıkıntılar yaşıyorum akrabalarımın yanına gidemiyorum en sonunda kendimi öldürecem vengiz bey lütfen bir cevap gençliğimi yaşıyamıyorum heryerde bana engel çıkıyor acıyın bana bir el uzatın bir tedavi uygulayın

 • Merhaba hocam ben size kolda jilet atılmış bir kaç resim atmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz nasıl gönderebilirim hemen dönerseniz sevinirim

 • Merhaba Cengiz bey

  bahsettiğiniz bu operasyonun fiyatını öğrenmemiz mümkünmü..
  size mail yoluyla kolumdaki izlerin resmini atsamn düzelebilirliği hakkında bi yorum yapabilirmisiniz.. saygılar

 • Bu uygulamada yaş sınırı var mıdır? Kolumun üst tarafında 2 tane yan yana kesik izi var bunun için ücret ne kadar olur,bilgilendirebilir misiniz?

 • Mrb sol kolumda 4 tane belirgin bilek Ustun de yardımcı olur musunuz

 • Slm hocam benim kolumda jilet izi var onun icin melham gibi bise var mi hocam ve yok sa da nasil bir sis tem le bu jilet izi , nasil yok yok ederiz. Siz den haber beklicem hocam simdiden saol ol hocan tskr ….

 • merhaba hocam sol kolumda 10 tane ince jilet izi var askere gideceğim için sıkıntı olmaması açısından kapattırmak istiyorum bu konu hakkında bana bilgi verirmisiniz ve ücreti nedir?

 • Hocam kolumda sekiz on tane jlet izi var onyil önce flan olmuştu izlerin gitmesi mümkünmu

 • hocam kolay gelsin kolumdakı jilet izlerini nasıl yok edecegım.siz bu konuda garanti veriyosanız hemen işlemlere baslayacagım

 • kolumda pazu kısmında 1 adet 1.5-2 cm uzunluğunda jilet izi var.Nasıl bi tedavi uygulanır ve maliyeti ne kadar olur

 • Hocam hayırlı günler.Benim kolumda 40 tane jilet ve cam izleri var.Ameliyat olmadım.Sadece iğne vurdurdum.Izler nasıl geçebilir hocam

 • Hocam benim iki kolumda da jilet izi var ama öyle cok derin degil nasıl bi yontem uygunlanir ne kadar surede iyilesir ve cildiye bu konuda bana yardımcı olurmu cevap verirseniz sevinirim

 • Hocam benim kolumda 6 tane faça izi var yaklaşık 1 karış kadar mesafesi var fiyatla ilgili bilgilendirme yapabilir misiniz rica etsem

 • Hocam merhaba benim yüzümde trafik kazası sonucu oluşan izler var tedavisi mümkunmu

 • Cengiz bey kolay iyi çalışmalar dilerim.

  Yaklaşık 4-6 sene öncesinden sağ ve sol ayak baldırımda neredeyse yarısı ve sol kolumda sadece 1 adet 8-10 cmlik çizim bulunmaktadır. 2 sene sonra bir iş mülakatına gireceğim. Bu yüzden araştırmalarım doğrultusunda size bir kaç sorum olacak.

  -Bu izlerim geçmesi mümkün müdür? Biraz fazla zaman geçti o yüzden şüphelerim var.
  -İlk 1 sene içerisinde havuza girmem gerekebilir 6-7 aydan sonra havuza girmem mümkün olabilir mi?
  -Tahmini bir fiyat bilgisi alabilir miyim?
  -Çeşitli meslek dalları için yetkili doktorlardan sağlık raporu alınması gerektiği zaman herhangi bir olumsuzluk oluştur mu?

 • Merhaba bende bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum kolumda dört tane iz kaldı ve mümkün olursa hemen tedavisini olmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 • Hocam 10 yıllık 4 adet iz var çocukken kalemtraş bıçağı ile yaptım. Ahmet.anlama34@gmail.com a cevap yazıp fotoğrafları talep edebilir misiniz bekliyoruz teşekkür ediyorum

 • Hocam öncelikle merhaba lütfen banada yardımcı olurmusunuz lütfen.tedavi süreci ve fiyat bilgisi nedir lütfen öğrenmek istiyorum

 • Kolumda 2 milim olmak uzere 4 adet cilet izi var birde yuzumde komple lekeleri sildirmek istiyorum ysrdimci olurmunuz

 • Doktor Bey Merhaba,

  Su çiçeği izleri için tedavi yöntemi var mı ? Eğer var ise tedavi sonrası sosyal hayata dönmek için ne kadar süre geçmeli ve tedavi masrafları ne olacaktır.
  Teşekkür ederim.

 • Kolumda jilet izleri var polis okulu icin gecmesini istiyorum yardimci olur musunuz

 • Bendede, faça var nasıl sildirebiriz ne kadar para çıkar?

 • Kolumdaki bir cizikten kurtulmak istiyorum acil donebilirmisiniz bana.

 • Merhaba,
  Aynı işlem saç ekiminden kaynaklanan yara izi içinde yapılabilir mi?
  Şimdiden teşekkürler.

 • Merhaba,

  Normalinden büyük jilet izleri için kesin çözüm bulunmaktamıdır ?
  Sadece sağ omuzumda mevcuttur. Bu nedenle kazanmış olduğum subaylığa bile gidemiyorum.

  Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Merhaba benim kolumda iki tane jilet izi var ve derinler acaba geçme ihtimali ve fiyatı konusunda bilgilendirir misiniz

 • Hocam videolarinizi izledim benimde sol kolumda cok derin olmayacak sekilde 6-7 tane iz var yakindan bakilinca belli oluyor askeriye sinavlarina giricm 1 ocaga kadar halledilebiliyormu ? Fiyat hakkinda bilgi alabilirmiyim ?

 • sol kolumun dirsekten üstü façalı yaklaşık olarak kapatılacak alan boyuna 12 13 cm enine 5 cm ortalama ne kadar tutar ameliyatı?

 • Mrb 10 yıl önce tele carpmamdan dolayı yanağımda 5 cm uzunluğunda kahve rengi iz oluştu geçme ihtimali varmı ? Varsa hangi yöntemle geçer bilgi verirmisiniz.

 • İyi günler cengiz bey sol kolumda derin değil ama yine de belli olan izler var bunun için polislik sinavina giremiyorum bunu kapatmanın bir yolu var mı varsa ücreti hakkında bilgi alabilir miyim ?

 • Merhaba Cengiz Bey

  Benim kollarımda derin değil sadece yüzeysel olarak jilet izleri var.
  Bu yüzden polis ve askeri sınavlara giremiyorum.
  Yapmış olduğunuz ameliyat ile sağlık kontrolunden geçebilirmiyim.

 • Selam aleyküm hocam kolumda 12 tane jilet izleri var 1 ikitanesi belli oluyor ama digerleri dikkatli bakınca belli oluyor ama ben uzman çavuşluk sınavına girmek istiyorum ve jilet oldugu için kayıt yapmıyorum bana yardımcı olursanız memnun olurum saygılarımla.

 • kolay gelsin kolumda 39 tane jilet izi var. iş hayatımda sıkıntılar yaşıyorum bunları geçirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Iyi aksamlar bendede faca izi var sildirmek istiyorum geri bildirim yaparsaniz sevinirim iletisime gecip bilgi almak isterim

 • Merhaba oglumun kolarinda jilet izleri var bana yardımcı olurmusunuz

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhabalar İpek Hanım,

   Dönüşleri mail üzerinden yorum yapan hastalarımızla birebir görüşerek yapıyoruz. Siz de mail üzerinden dönüş yapılacaktır.

   Saygılarımla.

   • Merhabalar herkes yorum yapmış ama dönüş olmamış sanırım bi bilginiz var mı ameliyat ücreti ile ilgili

 • HOCAM 2 OMZUMDA COK DERIN DEGIL AMA BELLİ İZLERVAR JİLET İZİ BUNLARI NASIL YAPABİLİRİZ

 • Hocam benim kolumda 4 jilet izi bulunmaktadır ve bunu tedaviylen sildirmek istiyorum mümkün mü acaba

 • hocam iyi günler sol kolumda faça izleri vardı belli olmasın diye üzerine dövme yaptırdım şuan polislik için sildirmem gerekiyor fakat bu sefer tekrar faça izleri ortaya çıkıcak çok büyük ve derin kesikler değil yardımcı olursanız sevinirim

 • Sol kolumda omuza yakın pazı üzerinde 4 adet kesik iz var konuyla ilgili tedavi olmak istiyorum süreçin
  Nasıl işlediği Hakkı’nda bilgi alabilir miyim
  bir ücret hakkın da bilgi verebilirseniz çok sevinirim

 • hocam benim kolumda da 5-6 çizik var 3 tanesi biraz kalın 9 10 senelik
  ameliyat ücretlerini öğrenebilir miyim mail atarsanız çok sevinirim

 • Merhaba bnm kolumda cok derın 4 5 cm derınlıgınde ız var damarın tam orda doktorlar amelıyat lazer tedevısı olacagnı soyledıler ama kayserıde hangı plastık cerrahıye gıttıysem bu gecmez ız kalır dedıler et dısa fıskırmıs bı cozumu varmı nası gecer

 • Hocam benimde kollarımda jilet izleri var ameliyatla geçer mi geçecek se bana ne kadara maal olur söylerseniz sevinirim

 • Kolumda 8 tane faça izi var 1 tanesi beyaz kalın bir iz dıgerleri daha hafif izlerimi ameliyat olmadan nasıl geçirebilirim izlerimin uzerinden 3 ay gecti bana onerebileceginiz bir çözüm yolu varmı

 • Kolum da bir kaç tane jilet izi var.Nasıl geçirebiliriz?

 • Hocam iyi akşam lar sol kolumda çizikler var bunların geçmesi mümkünmü

 • Hocam merhaba benim kolumda 10cm dövme var cerrahi yöntemle akabilir misiniz ve alırsanız iyileşme süreci kaç gün olur ? Email yoluyla dönüş yapabilirseniz sevinirim.

 • Benim kolumda da var ne yapabilirim çok pahalı mı açıkçası yama deri derken ne demek oluyor

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba Mehmet Bey, size e-mail yoluyla detaylı bilgi verilmiştir.

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhaba, izlerin fotoğraflarını site üzerinden form doldurarak gönderebilirseniz, jilet izi tedavisi için tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılacaktır Emrah Bey. İyi günler dileriz.

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhaba,

    İzlerin fotoğraflarını form doldurarak iletebilirseniz detaylı tedavi yorumu yapabilirim. Saygılarımla.

 • Benim kollarimda 2ila4 cm kalinliginda jilet izleri var ortalama 3 4 yil gecti uzerinden bi cozum ariyorum yardimci olurmusunuz

 • Şükrü Toptaş

  Her iki kolumda jilet izleri mevcuttur ve küçük bir yerde fazla derin değildir görüşmek istiyorum tşk

 • Merhabalar ben 23yaşındayım ve bir kaza sonucu yüzümde (dudak kenarı ve çene bölgesi) cam kesik izleri oluştu. Üzerinden 5ay geçti düzenli krem kullanıyorum ama hala izleri var bu izlerin kalıcı olup olmadığı kaçıncı aydan sonra anlaşılır ve yüzde olduğu için ameliyatın bi sakıncası varmıdır?

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba, izlerin fotoğraflarını site üzerinden form doldurarak gönderebilirseniz, jilet izi tedavisi için tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılacaktır Erdoğan Bey. İyi günler dileriz.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba,

   İzlerin fotoğraflarını form doldurarak iletebilirseniz, detaylı tedavi yorumu yapabilirim. Saygılarımla.

 • Hocam merhaba be im kolunda 30 dan fazla jilet izi var çıkma kol varmı.

 • Hicsm merhabalar. Ankarada yasiyorum. Benim de iki kolumda az da olsa faça izlerim mevcut. Cerrahi mudahele ile ilgili yazılarınızı okudum. Fiyat hakkinda bilgi verebilirmisiniz. Eposta adresinize resimleri gonderebilirim. Geldigimde vakit kaybetmeden ameliyat olmak istiyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar, Saygılarımla.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba,

   İzlerin fotoğraflarını form doldurarak gönderebilirseniz detaylı bir tedavi yorumu yapabilirim. Saygılarımla.

 • Slm sol kolumda omuza yakın pazı üzerinde derin 4 adet kesik izim var konuyla ilgili tedavi olmak istiyorum süreçin Nasıl işlediği Hakkı’nda bilgi almam mümkünmü

  İyi günler

 • Hocam merhaba kolumda iki farkli yerde toplam 10 cizik var ufak cizikler. Bu konu hakkinda bilgi almak istiyorum.

 • Kolumda kesik jilet izleri var tedevi olmak istiyorm nasil bir surec ve fiyatini ogrenebilirmiym yardmci olursaniz sevinirm

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhabalar Fatih Bey,

   Dönüşleri mail üzerinden yorum yapan hastalarımızla birebir görüşerek yapıyoruz. Form doldurarak bu konu ile ilgili sorularınızı sorabilir, bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımla.

   • murat güngör

    Merhabalar hocam benim sol kolumda irili ufaklı bir sürü faça izi var.Şimdi kısa kollu giyemiyorum ve ciddi olarak utanıyorum kendimden.Size fotoğraflarını gönderdim dövme için tedavi görüyorum sildirmeye başladım bir iki seans sonra tamamen geçmiş olacak lakin façalar için sizden bir fiyat alabilirsem tedaviye başlamak istiyorum.
    e-mail gönderilirken konuya büyük harfle FAÇA yazarsanız çok memnun olurum.Bu konuyla alakalı size e posta gönderdim.Teşekkür ederim.

    • Fiyat konusunda bilgi alabilirmiyim dövmelerim vae onları da siliyormusunuz sol kolum dirsekten itibaren komple

 • Merhaba
  Kolumda jilet izleri var ve kurtulmak istiyorum .
  İzler yaklaşık 13,14 yıllık.
  Fiyat olarak bilgilendirme yaparsaniz sevinirim.

 • Hocam iyi günler. 3-4 yıl önce kolumda yaptığım jilet izleri mevcut. Boy olarak kısa. Şu an yaşım 24. Ekte fotoğrafını göndereceğim. Ücreti ya da yapılması gerekenlerin hakkında bilgilendirirseniz çok minnettar kalacağım. Galiba lazerli tedavi uygulanacak. Kaç seans gerekir tahmini olarak. Lütfen beni kurtarın..

 • hocam ben 17 yaşındayım sol kolum da ve sol bacağımda derin olmayan jilet izleri var ama görüntü bozukluğu yapıyor ve rahatsız oluyorum. videonuzu izledim ve bu izlerin geçebileceğini söylemişsiniz iz kalmaz mı ve bu işlemin ücreti nedir ? yardımcı olursanız sevinirim

 • Kolumda yaklaşık 6 yıldır jilet izi var napabiliriz. Bide ücret öğrenebilir miyim

 • Cengiz bey kolay gelsin iyi çalışmalar benim iki kollumda da jilet izi var yaklaşık sene oldu acaba bunun tedavisi varmı izler silinebilirmi veya ne yapılabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir