Jinekomasti Ameliyatının Komplikasyonları

En sık gözlenen Jinekomasti komplikasyonların başında, plastik cerrah olmayan doktorların yaptığı ameliyatlara bağlı, meme başında bir krater gibi içeriye çökme (çay tabağı görüntüsü) veya tam tersi sahanda yumurta şeklinde farklı biçimlerde olabilen şekil bozuklukları gelmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı sonrası erken dönemde en sık ameliyat bölgesinde hematom (kan) veya seroma (doku sıvısı) birikimi, enfeksiyon ve meme başının tam veya kısmi dolaşım bozukluğu gözlenir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası geç dönemde en sık memedeki deformitenin aşırı düzeltilmesi veya yetersiz düzeltilmesine bağlı şekil bozuklukları, her iki meme arasındaki asimetriler ve meme başının yanlış yerde olması gibi komplikasyonlar izlenebilir. Meme ucunda uyuşukluk, kahverengi kısımda renk değişiklikleri, ameliyat izinde kötü yara iyileşmesi diğer komplikasyonlar arasında sayılabilir.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, JinekomastiErkekte Büyük Meme, Erkek meme büyümesi, Erkek Meme Estetiği

14 Eylül 2016


Jinekomasti Ameliyatının Komplikasyonları
Puanlama:
28 Ağustos 2017

Yorumlar

  • merhabalar hocam,
    2 hafta önce başarılı bir ameliyat oldum. liposuction yöntemiyle yapıldı. fakat bir göğüs ucumda renk değişikliği var şu an, koyu kahve tonlarında. diğeri ise normal. bu zamanla geçen bir durum mudur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir