Kalça Estetiği

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 6 Aralık 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Kalça Estetiği

Normalden daha küçük, daha büyük, sarkık veya orantısız kalçalara farklı yöntemlerle daha estetik bir görünüm vermek mümkündür.

Bu amaçla popo dikleştirme, silikon protez, liposuction, yağ dolgusu gibi yöntemler kullanılır. Seçilecek yöntem deformasyonun türüne göre değişir.

Yaşlanma ve aşırı kilo verme sonrası kalça dolgunluğunda azalma ve sarkma oluşur. Popo dikleştirme veya popo germe ameliyatı (gluteal lift) ile sarkan deri yukarı doğru kaldırılır. Fazla deri çıkartılır veya kalçaya hacim vermek amacıyla kullanılır.

Deri fazlalığının olmadığı küçük kalçalara daha dolgun bir görüntü vermek için kalça popo protezleri kullanılır. Doğru hacim ve şekilde silikon protezler doğru teknik ile yerleştirildiğinde yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.

Daha az hacim gereken olgularda yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi yapılabilir. Bazen kalça ve basenlerin fazla kısımlarından yağ almak gerekirken özellikle kalçaların yan taraflarında normalden fazla olan çökmelerin düzeltilmesi için yağ dolgusu yapılır ve daha yuvarlak bir kalça görünümü elde edilir.

Popo Dikleştirme Kaldırma

Kalça derisi üzerinde değişik derecede çekintiler olabilir. Cilt altında çekintiler kesilerek serbestleştirildikten sonra yağ enjeksiyonu ile kalça şekillendirilir.

Silikon protez ameliyatının izi iki kalça arasındaki kıvrıma gizlenir.

Popo germe ameliyatında fazla deri çıkartıldığı için kalçaların belle birleştiği bölgede yatay izler oluşur. Bu izler iç çamaşırı ile kolayca gizlenir.

Yağ alma ve yağ dolgusu işlemlerinde dikkat çekici izler kalmaz.

Dikişler yardımı ile popo dikleştirme işlemlerinin uzun ömürlü olmadığı bilinmektedir.

2 yorum

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir