Kasık Germe

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Vücut Estetiği

Kasık Germe

Kasık Germe

Yaşlanma veya aşırı kilo verme sonrası özellikle bacakların daha doğrusu uylukların iç kısımlarındaki sarkmalar can sıkıcı olabilmektedir. Bu bölgenin derisi daha gevşek olması nedeniyle sarkmalar diğer vücut bölgelerine göre daha kolay oluşur.

Bacakların gövde ile birleştiği kasık bölgesinde dış genital organların hemen komşuluğundan yapılan kesilerle uyluk iç kısmındaki fazla deri çıkartılır ve uyluk iç yüzü yukarıya doğru çekilerek dikilir; bir nevi uyluk germe işlemi yapılır. Bu yöntemle oluşan ameliyat izleri bikini bölgesinde kaldığı için gizlemesi kolaydır.

Kasık germe işlemi teknik olarak çok profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Komplikasyon izlenme ihtimali bölgenin nemli ve hareketli olması nedeniyle birçok estetik ameliyattan daha fazladır.

Kasıktan çıkartılacak deri miktarı çok iyi ayarlanmalıdır, fazla deri çıkartıldığında ameliyat yerinde açılma olabilir ve kapanması haftalar alabilir.

Germe işlemi esnasında dikişlerin nereye konduğu çok önemlidir. Yanlış dikiş veya aşırı germe sonucu dış genital organlarda açılma oluşabilir.

Ameliyat sonrasında istirahat edilmeli, uzun yürüyüşler veya merdiven çıkma hareketlerinden kaçınılmalıdır. Ameliyat bölgesi çok temiz tutulmalıdır.

Uyluk derisinin çok bol olduğu bazı durumlarda uyluk iç yüzünü yukarıya çekmek yeterli çözüm olmayabilir. Uyluk iç yüzünden uyluk çevresini azaltacak şekilde deri çıkarmak gerekebilir. Bu durumda uyluk iç kısımlarında kasıktan başlayan ve aşağı doğru uzanan ameliyat izi oluşur. Çoğu zaman bu ameliyat liposuction yöntemi ile birlikte yapılır ve sonrasında 4-6 hafta özel korse kullanmak gerekir.

Kasık Germe, Bacak İçi Uyluk Germe ve Thigh Lift konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Kasık Germe, Bacak İçi Uyluk Germe, Thigh Lift, Bacak İçi Germe

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel
27 Temmuz 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir