Kemerli Burun Estetiği Ameliyatı

Kemerli Burun Estetiği Ameliyatı

Kemerli burun görünümüne sahip olan kişileri rahatsız oldukları bu durumdan kurtarmak için yapılan kemerli burun ameliyatı, burunda yer alan fazlalıkları alarak kişiye daha doğal bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Burun kemeri fazlalığı olan kişilerde burun görünümü aşağıya doğru sarkmakta burun kemeri düşüklüğü olan kişilerde ise daha yatay bir burun şekli görülmektedir. Kişiyi sosyal hayatıyla birlikte psikolojik olarak da etkileyebilen bu durum burun estetiği çeşitlerinden olan kemerli burun ameliyatı ile giderilmeye çalışılır.
Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Uzman doktor tarafından gerçekleştirilen muayenede kişinin kıkırdak ve burun yapısı en ince hatlarına kadar belirlenir. Bu aşamadan sonra burun kemeri fazlalılığı varsa kişinin sahip olduğu kıkırdaklar törpülenerek küçültülmeye çalışılır. Kişide kemerli burun eksikliği olduğu durumlarda da kişinin diğer bölgelerinden alınacak kıkırdaklar burun yapısına eklenir.
Burun ucu küçültme işlemi için de yapılan kemerli burun estetiği, kişiye daha küçük ve yüzüyle daha orantılı bir burun sunmayı amaçlar. Bu ameliyat sırasında burun yapısının doğallığından çıkmaması ve aşırı bir burun ucu kaldırma işleminin yapılmaması gerekir.
Kemerli burun ameliyatı ortalama 2 saat süren bir operasyondur. Burun ameliyatından sonra hasta ertesi gün taburcu edilir ve dinlenme evresi başlar. Ameliyattan sonraki 2 haftalık süreçte hastanın yatarken başını yüksekte tutması önerilir. Bu durum ameliyat sonrasında oluşabilecek kanama, ağrı ve morlukları önleyici bir harekettir. Fakat tüm önlemelere rağmen burunda oluşabilecek morluk ve şişlikler olabilir. Bu durum son derece normaldir ve iyileşme sürecinin bir parçası olarak kabul edilir. 7 gün sonra ise burundaki tüm materyaller alınır ve kişinin sosyal hayatına dönebilir. Sonraki süreçlerde de doktor tarafından belirlenen sürelerde kontrole gelinmesi şarttır.
Kemerli burun estetiği erkeklerde 18 kadınlarda ise 17 yaşından itibaren uygulanabilir.

Kemerli Burun Ameliyatı Fiyatı

Burun törpülemesi fiyatı yani kemerli burun estetiği ameliyatı fiyatı için estetik ameliyat olmak isteyen kişinin uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerekir. Her kişinin burun yapısının farklı olması nedeniyle ihtiyaç duyulan burun törpüleme işleminin şiddeti de farklılık göstermektedir.
Burun yapınızla alakalı daha sağlıklı bilgi almak için durumunuzla ilgili detaylı bilgiyi form doldurarak bize iletebilirsiniz. Ayrıca İstanbul kemerli burun ameliyatı muayenesi için yandaki formu doldurabilir ya da telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Burun Estetiği Ameliyatları:
Burun Ucu Kaldırma
Revizyon Burun Ameliyatı
Sekonder Burun Ameliyatı
Burun Törpüleme
Erkek Burun Estetiği
Burun Küçültme

Burun Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:
Burun Estetik Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun Estetik Ameliyatında Anestezi
Burun Estetik Ameliyatı Yaşı Kaçtır?
Rinoplastide Kapalı Teknik
Rinoplastide Açık Teknik
Burun Eğriliği ve Nefes Alma Sorunları Burun Estetiği ile Giderilir Mi?
Estetik Burun Ameliyatı ile Neler Değiştirilebilir?
Estetik Burun Ameliyatı Neden Zordur?
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi
Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?
Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri
Rinoplastide Açık Tekniğin Avantaj ve Dezavantajları
Burun Estetik Ameliyat Evresi
Erkek ve Kadında Rinoplasti
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Tampon ve Kalıplar
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yeni Görünüm
Burun Düşmesi
Burun Ameliyatı Rinoplasti Komplikasyonları
Burun Estetiği Öncesi

11 Temmuz 2016


17 Ağustos 2018

Yorumlar

  • Merhaba Cengiz bey ;
    Ben devlet hastanesinde 2 yıl önce kış ayında burun ameliyatı oldum ve olma sebebim ise solda et sağda kemik vardı. Narkoz aldım. Öğrendim ki ameliyatım 15 dk sürmüş diyeceğim şu ki hala nefes darlığı yaşıyorum. Bir diğer kötü tarafı da burun ucu üst kısmında kemik çıktı benim ameliyat öncesi düz burnumdu yan profilden çirkin görünüyor:( ben hem sağlık hemde estetik olarak tekrar bir araştırma yaptım. Sizinle görüşmek ve çok sağlıklı estetik bir şekilde mutlu olmak istiyorum? Burun için fiyat nedir?

    Birde kulak estetiği de yaptırmam mümkün mü ? Öyle ise kulak estetik fiyatı nedir?
    Teşekkür ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir