Kemerli Burun Estetiği Ameliyatı

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Burun Estetiği

Kemerli Burun Estetiği Ameliyatı

Kemerli burun görünümüne sahip olan kişileri rahatsız oldukları bu durumdan kurtarmak için yapılan kemerli burun ameliyatı, burunda yer alan fazlalıkları alarak kişiye daha doğal bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Burun kemeri fazlalığı olan kişilerde burun görünümü aşağıya doğru sarkmakta burun kemeri düşüklüğü olan kişilerde ise daha yatay bir burun şekli görülmektedir. Kişiyi sosyal hayatıyla birlikte psikolojik olarak da etkileyebilen bu durum burun estetiği çeşitlerinden olan kemerli burun ameliyatı ile giderilmeye çalışılır.

Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uzman doktor tarafından gerçekleştirilen muayenede kişinin kıkırdak ve burun yapısı en ince hatlarına kadar belirlenir. Bu aşamadan sonra burun kemeri fazlalılığı varsa kişinin sahip olduğu kıkırdaklar törpülenerek küçültülmeye çalışılır. Kişide kemerli burun eksikliği olduğu durumlarda da kişinin diğer bölgelerinden alınacak kıkırdaklar burun yapısına eklenir.
Burun ucu küçültme işlemi için de yapılan kemerli burun estetiği, kişiye daha küçük ve yüzüyle daha orantılı bir burun sunmayı amaçlar. Bu ameliyat sırasında burun yapısının doğallığından çıkmaması ve aşırı bir burun ucu kaldırma işleminin yapılmaması gerekir.
Kemerli burun ameliyatı ortalama 2 saat süren bir operasyondur. Burun ameliyatından sonra hasta ertesi gün taburcu edilir ve dinlenme evresi başlar. Ameliyattan sonraki 2 haftalık süreçte hastanın yatarken başını yüksekte tutması önerilir. Bu durum ameliyat sonrasında oluşabilecek kanama, ağrı ve morlukları önleyici bir harekettir. Fakat tüm önlemelere rağmen burunda oluşabilecek morluk ve şişlikler olabilir. Bu durum son derece normaldir ve iyileşme sürecinin bir parçası olarak kabul edilir. 7 gün sonra ise burundaki tüm materyaller alınır ve kişinin sosyal hayatına dönebilir. Sonraki süreçlerde de doktor tarafından belirlenen sürelerde kontrole gelinmesi şarttır.
Kemerli burun estetiği erkeklerde 18 kadınlarda ise 17 yaşından itibaren uygulanabilir.

Kemerli Burun Ameliyatı Fiyatı

Burun törpülemesi fiyatı yani kemerli burun estetiği ameliyatı fiyatı için estetik ameliyat olmak isteyen kişinin uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerekir. Her kişinin burun yapısının farklı olması nedeniyle ihtiyaç duyulan burun törpüleme işleminin şiddeti de farklılık göstermektedir.
Burun yapınızla alakalı daha sağlıklı bilgi almak için durumunuzla ilgili detaylı bilgiyi form doldurarak bize iletebilirsiniz. Ayrıca İstanbul kemerli burun ameliyatı muayenesi için yandaki formu doldurabilir ya da telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Burun Ameliyatları için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.
Burun Ucu Kaldırma
Burun Törpüleme
Erkek Burun Estetiği
Burun Küçültme

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

9 yorum

 • Merhaba benim burnumda da kemer var ve aldırmak istiyorum fiyat nedir?

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 • Merhaba iyi günler. Benim burnumda kemer var. Ama kemerim biraz yukarıda burun ucum normal. Fiyat aralığı söyler mısınız?

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 • Merhabalar. Burnum Kemerli bunu düzelttirmek istiyorum. Bunun fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum dönüş yapabilir misiniz?

 • Merhaba kemerli burun yapısına sahibim. Kemeri törpületmek istiyorum. Bu işlem ile alakalı fiyat bilgisi alabilir miyim ?

 • Merhaba Cengiz bey ;
  Ben devlet hastanesinde 2 yıl önce kış ayında burun ameliyatı oldum ve olma sebebim ise solda et sağda kemik vardı. Narkoz aldım. Öğrendim ki ameliyatım 15 dk sürmüş diyeceğim şu ki hala nefes darlığı yaşıyorum. Bir diğer kötü tarafı da burun ucu üst kısmında kemik çıktı benim ameliyat öncesi düz burnumdu yan profilden çirkin görünüyor:( ben hem sağlık hemde estetik olarak tekrar bir araştırma yaptım. Sizinle görüşmek ve çok sağlıklı estetik bir şekilde mutlu olmak istiyorum? Burun için fiyat nedir?

  Birde kulak estetiği de yaptırmam mümkün mü ? Öyle ise kulak estetik fiyatı nedir?
  Teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir