Kol Germe

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 7 Aralık 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Kol Germe Ameliyatı

Kol Derisi Neden Sarkar?

Yaşlanma veya aşırı kilo alıp vermeler sonucu kol derisinde gevşeme ve sarkmalar oluşur. Bu oluşan sarkmalar Kol Germe Ameliyatı ile giderilir.

Kimler Kol Germe Ameliyatı Olabilir?

Genel fiziksel ve ruhsah sağlık durumunda ameliyata engel bir durumu olmayan uygun adaylar ameliyat olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kollardaki sarkmanın derecesine göre fazla deri kısmı belirlenir. Bu kısımlara önce liposuction yapılarak cilt altı doku inceltilir, daha sonra fazla deri çıkartılır.

Kolun iç kısmında ve koltuk altında oluşacak izin boyu sarkmanın derecesi ile doğru orantılıdır.

Çıkartılacak deri kısmının doğru belirlenmesi çok önemlidir. Gereğinden fazla veya az deri çıkartılması farklı estetik sorunlara yol açabilir.

Ameliyat yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılır. Başka estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında kolların en az 5 gün süre ile kalp seviyesinin üzerinde tutulması ve ağır işlerde kullanılmaması çok önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi Kol Germe Ameliyatı fiyatı almak için de detaylı muayene olunması şarttır. Gerçekleştirilecek muayene sonrasında sağlıklı bir yorum yapılarak kol germe ameliyatı fiyatı verilebilir. Fiyat almak, soru sormak ya da randevu talep etmek için form doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  • Selamlar ,
    Ben 1 sene once kol germe ameliyatı geçirdim. Doktorumla ameliyat öncesi yaptığımız konuşmalarda bana kolda bir iz kalmasının kaçınılmaz oldugu bilgisini verdi. Ameliyat sonrasını takip 2 ay boyunca bir çizgi halinde olan dikiş izleri, 2 ay sonrasında genişlemeye ve kabarmaya başladı. Bunun da vücudun bir reaksiyonu olduğu bilgisi doktorumca anlatıldı. Sonrasında, ayda 1 kez olmak üzere 3 ay boyunca dikiş izlerine, içerisinde kortizon da bulunduran iğne yapıldı. Fakay yapılan enjeksiyon, izlerin kabarıklığını gidersede, dikiş izlerinde yayılmaya sebebiyet Verdi. Açıkcası amelıyatın sonucundan da pek memnun değilim. Kıbrıs da yaşıyorum. başka bir estetisyenle de görüştüm. kendisi yeni bir ameliyat yapmamız tavsiyesinde bulundu. fakat kol germe ameliyatı çok sık yapılan bir uygulama olmadığından, tecrübe gerektirdiği kanısındayım. Bu hususta size danışmak, 2. ameliyatın başarılı olma olasılığını ve sizin bu ameliyatı ne sıklıkla yaptığınızı sormak istedim. Ameliyat ücreti hakkında da beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Zira iyi bir sonuç elde edeceğim söylenmesi halinde ameliyatı Istanbul veya Ankara da da yapabilmem söz konusu.

    Şimdiden Teşekkürler,
    İyi Çalışmalar

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir