Kol Germe

Kol Germe Ameliyatı
Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Vücut Estetiği

Kol Derisi Neden Sarkar?

Yaşlanma veya aşırı kilo alıp vermeler sonucu kol derisinde gevşeme ve sarkmalar oluşur. Bu oluşan sarkmalar Kol Germe Ameliyatı ile giderilir.

Kol Germe

Kol Germe

Kimler Kol Germe Ameliyatı Olabilir?

Genel fiziksel ve ruhsah sağlık durumunda ameliyata engel bir durumu olmayan uygun adaylar ameliyat olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kollardaki sarkmanın derecesine göre fazla deri kısmı belirlenir. Bu kısımlara önce liposuction yapılarak cilt altı doku inceltilir, daha sonra fazla deri çıkartılır.

Kolun iç kısmında ve koltuk altında oluşacak izin boyu sarkmanın derecesi ile doğru orantılıdır.

Çıkartılacak deri kısmının doğru belirlenmesi çok önemlidir. Gereğinden fazla veya az deri çıkartılması farklı estetik sorunlara yol açabilir.

Ameliyat yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılır. Başka estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında kolların en az 5 gün süre ile kalp seviyesinin üzerinde tutulması ve ağır işlerde kullanılmaması çok önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi Kol Germe Ameliyatı fiyatı almak için de detaylı muayene olunması şarttır. Gerçekleştirilecek muayene sonrasında sağlıklı bir yorum yapılarak kol germe ameliyatı fiyatı verilebilir. Fiyat almak, soru sormak ya da randevu talep etmek için form doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Latest posts by Prof. Dr. Cengiz Açıkel (see all)

22 Temmuz 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir