Meme Büyütme Ameliyatında Protezin Yerleştirildiği Alan

meme-protezi-1

Meme Büyütme Ameliyatında silikon meme protezi için meme altında hazırlanan cep hemen meme dokusunun altında (subglandüler) veya meme dokusunun altında bulunan göğüs kasının (pektoral kas) altında (subpektoral) hazırlanabilir.

Hangi planın hasta için daha uygun olacağını belirleyen birçok faktör vardır. Kişinin mevcut meme dokusunun hacmi, meme deri ve derialtı dokusunun kalitesi ve kalınlığı, göğüs kafesinin yapısı, göğüs kaslarını kullanma durumu, plastik cerrahın deneyimi ve tercihleri bu faktörler arasındadır.

Meme Büyütme Ameliyatında hemen meme altına silikon protezi yerleştirmek daha kolay ve ağrısızdır. Meme daha kolay şekillendirilir. Ancak silikon meme protezini gizleyecek kadar meme ve ciltaltı dokusu olmadığı durumlarda protez kenarları dışarıdan görülecek şekilde belirginleşir ve memeye yapay bir görünüm verir. Elle dokunulduğunda daha kolay fark edilir. Yine protez etrafında kapsül formasyonu denilen komplikasyon daha sık görülür.

Genellikle, protezin üst kısmı kas altında alt kısmı ise meme altında kalacak şekilde dual plan denilen teknik daha çok tercih edilir. Böylelikle protez kenarları üst dekolte tarafında kas altında gizlenirken, alt tarafta protez meme dokusunun hemen altında olduğu için daha iyi şekil verilmiş olur.

Meme Büyütme, Meme Küçültme, Estetik Meme, Estetik Göğüs, Meme Dikleştirme, Meme Estetiği, Meme Toparlama, Göğüs Büyütme, Göğüs Küçültme ve Silikon Meme Estetiği konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Meme Büyütme, Göğüs Büyütme, Silikon Meme Protezi, Silikon Meme Ameliyatı,Meme Estetiği

14 Eylül 2016


Meme Büyütme Ameliyatında Protezin Yerleştirildiği Alan
Puanlama:
26 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir