Meme Toparlama

meme toparlama

Meme dikleştirme olarak da isimlendirilen meme toparlama ameliyatında amaç, olması gereken yerden daha aşağıya sarkmış olan meme ucunun normal konumuna getirilmesi ve memeye istenilen büyüklük ve şeklin verilmesidir. Sarkık meme boyut olarak normal olabileceği gibi normalden daha küçük veya büyük hacimli de olabilir. Normalden büyük hacimli memelerde meme toparlama işlemi esnasında bir miktar meme dokusu çıkartılır ve meme küçültme ameliyatı yapılır.

Eğer meme hacmi normalden küçük ise meme dikleştirme işlemi yanında meme dokusu altına silikon implant yerleştirilerek büyütme işlemi de aynı seansta yapılır. Böylelikle hem dik hem dolgun ve büyük göğüs elde edilmiş olur.

Meme toparlama ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak 2,5 – 3 saat süren meme toparlama, çok ağrılı olmayan bir ameliyat olarak kabul edilir. Hasta ameliyattan 5 gün sonra işine ya da normal hayatına dönebilir. Fakat 1 aylık süreç boyunca ağır hareketlerden kaçınılmalıdır.

Meme toparlama ameliyatı sonrası oluşacak kesi izleri yapılacak işleme göre, sadece meme ucu çevresinde olabileceği gibi, meme ucu çevresi yanısıra orta hatta meme ucunun altında dik bir çizgi veya ters-T şeklinde de olabilir. Bu izler ortalama bir yılda daha az dikkat çeker hale gelmektedir.

Meme toparlama estetiği fiyatı ve detaylı bilgi alarak muayene olmak için form doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme toparlama İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Meme Toparlama ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular
Meme Dikleştirme Ameliyatının Amaçları
Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi
Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası
Meme Dikleştirme ve Süt Verme

26 Temmuz 2016


17 Ağustos 2018

Yorumlar

  • Merhaba, memelerim emzirmeye bağlı olarak sarkık, formunu kaybetti. Büyütmek ya da küçültmek değil sadece toparlanmasını istiyorum. Ne yapılabilir.? Bir De fiyat kısmı korkutuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir