Mini Karın Germe

Yayınlanma Tarihi: 12 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 9 Aralık 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Göbek ve genital bölge arasındaki bölgenin karın kaslarındaki gevşemeye bağlı bombeleşmesi ve karın derisindeki fazlalığa bağlı sarkmalar, klasik karın germe ameliyatına göre daha kısa izle daha kısa sürede düzeltilebilmektedir.
Göbeğin üzerinde fazla deri sarkması ve bombelik olmayan özellikle göbek altında bu sorunları olan kişiler uygun adaydır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini Karın Germe Ameliyatı genel anestezi altında ve ameliyathane koşullarında yapılır. Mini Abdominoplasti Ameliyatı süresi ortalama 1,5 saattir.

Genital bölgenin hemen üzerinde yaklaşık bir karışlık bir kesi yapılır (sezeryan izine benzer şekilde), karın derisi kaldırılır, karın kaslarındaki gevşeklik dikişlerle sıkılaştırılır. Mini Abdominoplasti ile karın derisi aşağıya doğru çekilir ve fazlası çıkartıldıktan sonra estetik dikişlerle kesi kapatılır.

Tam Karın Germe Mi Yoksa Mini Karın Germe Mi Tercih Etmeliyim?

Tam karın germe ile mini karın germe ameliyatı arasındaki temel fark, mini karın germe işleminde yalnızca göbek altında kalan kaslarda sıkılaştırma yapılması, göbek üstüne müdahale edilmemesidir. Mini karın germe ameliyatı genellikle sarkmanın yalnızca göbek aşağısında olduğu durumlarda tercih edilir. Ameliyat öncesi yapılacak muayenede hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Mini Karın Germe Ameliyatından sonra ameliyat bölgesi bir karın korsesi ile 4 hafta süre ile desteklenir.

Aynı ameliyatta göbek üzerinde kalan bölge, bel kısımları ve vücudun diğer kısımlarına liposuction yapılabilir. Mini Abdominoplasti başka estetik ameliyatlarla kombine edilebilir.

Mini Abdominoplasti ameliyatından 5 gün sonra banyo yapılabilir, işe başlanabilir.

Mini Karın Germe ya da diğer estetik ameliyatlar hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, online randevu alabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir