Mini Yüz Germe

Mini Yüz Germe Nedir

MACS Lift Tekniği ile Yüz Germe

Orta yaş grubu ve çok fazla sarkmanın söz konusu olmadığı hastalarda klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak, daha kısa sürede yüz germek mümkün.

Orta yaş grubu insanların yüzlerinde zaman, yerçekimi, sigara, stres gibi faktörlerin etkisiyle yaşlanma belirtileri dikkat çekici hale gelmektedir. Kaşlarda düşme, üst ve alt göz kapaklarında torbalanma, elmacık kemiklerinin üzerindeki yağ yastıkçıklarının aşağıya doğru kayması, burun ve ağız kenarındaki olukların derinleşmesi, çene kenarlarında sarkmalar, gıdık ve boyun bölgesinde bölgesel yağ toplanması ve sarkmalar başlıca yakınma konusu olmaktadır. Tüm bu sorunların giderilmesinde yüz germe ameliyatı kilit rol oynarken, kaş kaldırma, göz torbalarının düzeltilmesi ve yüze yağ enjeksiyonu gibi estetik girişimler de kombine edilebilmektedir.

Minimal Access Cranial Suspension kelimelerinden köken alan MACS lift yöntemi; daha kısa kesilerden girilerek aşağıya doğru yer değiştirmiş olan yüzün yumuşak dokularının yukarıya, olması gereken yere dikişlerle asılması işlemidir. Bu işlem esnasında;

 • Kulak memesinin önünden başlayıp, kulak içine gizlenen ve yukarıda saçlı deriye uzanan 5-7 cm’lik bir kesi yapılır.
 • Ameliyat sonrası erken dönemde bu kesi saç modeliyle kolaylıkla gizlenebilir. Geç dönemde izlerin büyük kısmı kulak içi ve saçların içinde kaldığı için dikkat çekmez.
  Sadece sınırlı bir alanda yüz cildi kaldırılır ve daha derin planda olan yüz sinirleri ile hiç karşılaşılmaz. Bu nedenle yüz sinirlerini zedeleme riski çok düşüktür.
 • Cilt altında aşağıya doğru yer değiştirmiş, sarkmış olan yüzün yağ yastıkçıkları ve yumuşak dokuları dikişler yardımı ile yukarıya, olması gereken yere getirilir ve oraya tespit edilir.
 • Kaldırılan yüz cildi klasik yöntemlerdeki gibi yana doğru değil yukarıya doğru çekilir ve çok az cilt çıkartılır. Bu nedenle daha doğal sonuçlar elde edilir.
 • Aynı seansta gıdık ve boyun bölgesindeki yağlar liposuction ile alınır. Asma dikişleri sayesindeki boyun derisindeki orta derece sarkmalar giderilir ve boyun daha genç bir görünüm kazanır.
 • “MACS lift” tekniği sayesinde yüzün elmacık kemikleri üzerindeki sarkmalar toparlanır, burun kenarındaki oluklar hafifler, yanak ve alt çenedeki sarkmalar giderilir ve boyun gençleşir.
 • Ortalama 2.5 saat süren ameliyat lokal anestezi ve i.v. sedasyon altında yapılabildiği gibi genel anestezi altında kaş kaldırma, göz torbalarının alınması, yüze yağ enjeksiyonu gibi işlemlerle de kombine edilebilir.

MACS Lift Yöntemi Kimlere Yapılır?

Bu teknik genellikle, aşırı sarkma ve gevşemenin olmadığı, orta yaş grubu hastalarda tercih edilir. Yüz germe ameliyatı olmak için yüzün ileri derecede sarkma belirtileri gösterdiği 60’lı yaşları beklemek gerekli değildir.

Erken Yaşlarda Yapılan Mini Yüz Germe Ameliyatının Avantajları

Yüzdeki sarkma ve yaşlanma belirtilerinin çok ileri düzeye gelmeden daha erken dönemde (40-50 yaş) düzeltilmesinin başlıca avantajları şunlardır.

 • Mevcut sorunlar “daha kısa süren” ve “daha az iz bırakan” mini yüz germe tekniği ile giderilebilir.
 • Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklar çok sınırlı, toparlanma dönemi klasik yüz germeye göre daha kısadır.
 • Yaş daha genç olduğu için yara iyileşmesi ve toparlanma daha kolaydır.
 • Ameliyat sonrası yüz görünümünde elde edilen gençleşme çevre tarafından daha doğal karşılanır.
 • Bu yöntemle kişinin yüz özellikleri değişmez, sadece daha genç bir görünüm kazanır.
 • Yüz germe işlemini daha erken yaşlarda yaptıranlar halen aktif oldukları iş ve sosyal yaşamlarında daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne sahip olmanın konforunu yaşarlar.

Bir Kez Yüz Germe Ameliyatı Olan Tekrar Yüz Germe Ameliyatı Olabilir mi?

Bir kez yüz germe ameliyatı yaptırmak daha sonra tekrar ameliyat olmaya engel değildir. Kırklı-ellili yaşlarda ameliyat olmuş bir kişi dilerse 60’lı yaşlarda tekrar yüz germe ameliyatı yaptırabilir.

Yüz Germe konusunda bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

9 YORUMLAR

 1. Merhaba hocam
  Mini yuz germs ameliyati fiati ogrenmek istiyorum ve Ayni gun icinde yapilan işlemden sonra herhangi bir sargı yada diren kullanılıyor mu ve kaç gün durmalı yüzümde
  Eğer istersem göz belgesi için sadece germe işlemi yapılabilir mi

  • Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 2. Ben 1 ay önce Cengiz beye alt mini yüz germe ameliyatı oldum. Çene altındaki sarkma, yanaklardaki sarkmalar tamamen kayboldu ve yüz ovali düzgünleşti.Ameliyat olmadan önce tedirginliklerim oldukça fazlaydı. Sonuçtan çok memnunum. İyi ki Cengiz beye ameliyat olmuşum. Kendisine binlerce kez teşekkür ediyorum.

 3. Hocam mrb. Bende yasa ve sigaraya bağlı olarak alt yataklarda çökme oldu elmacık kemiklerin çık orada sorun yok. Gözlerim çekik ama göz üstündeki ve altindaki yağ tabakası yaşla birlikte kayboldu ve buruşuk yorgun bir bakış oluştu. Bahsettiğiniz bu mini yüz germe ameliyatı ne kadardır. Bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum Yaz :

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz