Burun Onarımı

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Burun Estetiği

Travma veya tümör çıkartılması gibi nedenlerle deforme olmuş, estetik görünümü bozulmuş, solunum fonksiyonu yapamaz hale gelmiş burunların onarımı plastik cerrahinin önemli bir konusudur.

Burun onarımı eksik olan dokuların yerine konması ilkesine dayanır. Burun derisindeki eksiklikler burnun diğer kısımlarından, alından veya baş-boyun bölgesinden alınan dokular ile tamamlanır.

Burnun çatısını oluşturan kemik ve kıkırdak dokuların yerine konması için kafatası, kaburga, kalça kemiği gibi alanlardan doku alınır ve yeni burun çatısı oluşturulur. Burun estetiği bazen söz konusu doku aktarımları mikrocerrahi teknikler kullanılarak yapılır.

Birden fazla ameliyat seansı gerekebilir.

Daha fazla bilgi almak için Rinoplasti Burun Ameliyatı sayfasını ziyaret edebilir, İletişim sayfasından Prof. Dr. Cengiz Açıkel ile iletişime geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı at Cengiz Açıkel
UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir