AMELİYATSIZ ESTETİK

Hazır Dolgu Maddesi Nedir?

Hazır Dolgu Maddesi Nedir

Sentetik veya biyolojik kaynaklardan steril koşullarda hazırlanan ve enjektörde kullanıma hazır halde bulunan dolgu maddeleridir.

Saklanma koşulları ve raf ömürleri değişiklik gösterir. Dolgu maddesinin markasının bilinen ve FDA gibi uluslar arası prestiji olan makamlardan onaylanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Son kullanım tarihi mutlaka kontrol edilmelidir. Hazır dolgu maddeleri geçici veya kalıcı olabilir.

14 Eylül 2016


Hazır Geçici Dolgunun Dezavantajları Nelerdir?

Hazır Geçici Dolgunun Dezavantajları

Etkisi geçicidir. Yaptırdığınız dolgu işleminden memnun iseniz elde edilen estetik sonucun devam etmesi için dolgu işleminin yinelenmesi gerekir ki bu da ek zaman ve maliyet demektir.

Bazı geçici dolgu maddeleri uygulandığı alandan tamamen emilmeyebilir, yabancı cisim reaksiyonu ve

buna bağlı düzensizlikler oluşabilir.5-15 ml gibi büyük hacimlerde dolgu işlemi gerektiğinde maliyeti yağ enjeksiyonundan daha yüksek olabilmektedir.

14 Eylül 2016


Yüz Dolgusu Yöntemi Nasıl Etki Gösterir?

Yüz Dolgusu

Dolgu maddesi başlıca etkisini enjekte edildiği alanda bir hacim artışını ve üzerindeki derinin yukarı doğru kalkmasını ve gerilmesini sağlayarak gösterir. Böylelikle çökük veya çukur alanların çevreleri ile olan seviye farkı azalır; ışık vurduğunda eskisi kadar gölgelenme olmaz. Dolgu maddesinin özelliğine göre enjeksiyon alanında su tutma, kolajen sentezini uyarma gibi etkileri de söz konusudur.

14 Eylül 2016


Hazır Geçici Dolgunun Avantajları Nelerdir?

Hazır Geçici Dolgunun Avantajları

Etkisi geçicidir. Dolgu uygulamasının estetik olarak yüzünüzü (özellikle de dudak bölgesini) nasıl değiştireceğinden ve sonucu beğenip beğenmeyeceğinizden emin değilseniz öncelikle geçici dolgu yöntemini tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Eğer sonuçtan memnun olmazsanız bir süre sonra dolgu etkisini yitireceğinden tekrar eski halinize gelme şansınız vardır. Diğer taraftan sonuçtan memnun olursanız bir sonraki adımda kalıcı bir dolgu yöntemine daha rahat geçebilirsiniz.

Dolgu maddesi enjektörde kullanıma hazır haldedir, hazırlamak için özel bir işlem ve ek bir süre gerektirmez.

Uygulama için ameliyathane koşullarına gerek yoktur.

İstenildiği zaman tekrarlanabilir.

Dolgu 1-5 ml gibi küçük hacimler uygulanacaksa yağ enjeksiyonuna göre daha ekonomik olabilir.

14 Eylül 2016


En İyi Hazır Geçici Dolgu Maddesi Hangisidir?

En İyi Hazır Geçici Dolgu Maddesi

İdeal dolgu maddesi vücutta yabancı cisim reaksiyonu oluşturmamalı, yumuşak kıvamda olmalı, uygulandığı alanda uzun süre emilmeden kalmalı, emilirken homojen şekilde emilmeli, hacim etkisinin yanında hücrelerin kendini yenileme kapasitesini uyarmalı ve düşük maliyetli olmalıdır. Ne var ki tüm bu özellikleri taşıyan ideal bir dolgu maddesi henüz yoktur. Sizin veya doktorunuzun öncelik verdiği özelliklere göre ideal dolgu maddesi değişmektedir. Örneğin komplikasyon riski en az olsun derseniz başka, dolgu maddesi uzun süre emilmeden kalsın istiyorsanız başka dolgu seçmek durumundasınız.

14 Eylül 2016


Dolgu Yöntemi Hangi Durumlarda Kullanılır?

yuz-dolgusu-yontemi

Aşağıdaki durumlarda Yüz Dolgusu yöntemi kullanılır.

  • Alın, iki kaş arası, göz çevresi ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların azaltılmasında,
  • Burun kenarından ağız köşesine uzanan oluğun doldurulmasında,
  • Ağız köşesinden aşağı doğru uzanan oluğun doldurulmasında,
  • Çene ucunun her iki kenarında oluşan oluğun doldurulmasında,
  • Alın, elmacık kemiği, çene, yanak ve gözaltı bölgelerine daha dolgun bir görünüm kazandırmak amacıyla,
  • Dudak kalınlaştırmak amacıyla,
  • Akne ve yara izlerine bağlı çukurlukların doldurulması amacıyla kullanılır.

14 Eylül 2016


Hazır Geçici Dolgu Nedir?

Hazır Geçici Dolgu

Hazır Geçici Dolgu Vücuda enjekte edildikten bir süre sonra yavaş yavaş parçalanıp emilerek hacimsel etkisini kaybeden hazır dolgu maddeleridir. Dolgu maddelerinin emilim süresi dolgu maddesinin molekül yapısına, ne miktarda enjekte edildiğine ve yüzün hangi bölgesine enjekte edildiğine göre değişir. Bu süre genellikle 6-12 aydır.

En sık kullanılan geçici dolgu maddeleri arasında hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit, poly-L laktik asit, kolajen sayılabilir. Halen kullanımda olan geçici dolgu maddeleri birbirlerinden moleküler yapı, antijenik etki, vücuttan emilme süresi, deri ve yumuşak doku hücrelerinde neden oldukları değişiklikler bakımından farklılık gösterir.

14 Eylül 2016


1 2