AMELİYATSIZ ESTETİK

Ameliyatsız Jinekomasti Tedavisi

Özellikle yeni doğanlarda ve ergenlik döneminde görülen Jinekomasti olgularında beklemek uygundur.

Ergenlik döneminde 1-2 yıl içerisinde Jinekomastinin gittikçe gerilemesi beklenir. Eğer 13-15 yaşlarında başlamış bir Jinekomastide 17 yaş civarında hala gerileme olmuyorsa ve kişide ciddi psikolojik etkileri oluyorsa ameliyat yönünden değerlendirilmelidir.

Ameliyatsız Jinekomasti Tedavisi; Eğer Jinekomastiye yol açabilecek bir neden tespit edilirse, nedenin tedavisi ile Jinekomastide bir gerileme beklenebilir. İlaçlara bağlı gelişen Jinekomastide ilaç kullanımı kesildikten sonra bir yıl beklemek uygundur.

Jinekomastinin bekleme döneminde, meme dokusunu küçültmek amacı ile göğüs kaslarını geliştiren fizik egzersizler yapılır, ancak gelişen göğüs kasları Jinekomastiyi daha da belirgin hale getirir.

14 Eylül 2016


Ameliyatsız yüz gençleştirme nasıl yapılır?

burun-estetik-ameliyati-1-300x199

Ameliyatsız yüz gençleştirme amacıyla en sık dolgu ve cilt gençleştirme yöntemleri kullanılır. Genellikle yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma işlemleri yüz gençleştirme amacıyla en sık yapılan ameliyatlardır. Çok ileri olmayan olgularda klasik yüz germeye göre daha kısa izlerin bırakıldığı mini yüz germe teknikleri kullanılır. İleri olgularda ise kaş kaldırma, göz kapağı estetiği, yüze yağ dolgusu ve yüz ve boyun germe ameliyatları aynı veya ayrı seanslarda yapılır.

18 Eylül 2016


İstanbul dışından gelen hastalarımız

İstanbul dışından gelen hastalarımızı seyahat öncesi bilgilendirme, karşılama konaklama ihtiyaçları için yardımcı olmaktayız.

Bu maksatla +90 535 875 20 20 numaralı telefonlardan veya cengizacikel@gmail.com e-posta adresinden bize ulaşabilir

Ameliyat sonrası 3-4 saatlik seyahatler sorun olmamakla birlikte, daha uzun süreli yolculuk yapan hastalarımızın ameliyat öncesi ve sonrasında en az 1 gün süreyle istirahat etmelerini önermekteyiz.

Her Estetik Ameliyatın özelliği farklı olduğundan ameliyat öncesi ve sonrası hakkında teferruatlı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

18 Eylül 2016