Aşırı Kilo Verme Mide Ameliyatı Sonrası Estetik

kilo-verme-sonrasi-estetik

Mide kelepçesi, mideye balon konması, tüp mide ameliyatı, mide küçültme gibi zayıflama ameliyatları yardımı ile veya diyet ve egzersizle aşırı kilo verme sonrası vücutta gevşemiş olan deri yeterince toparlanamayabilir ve değişik bölgelerde sarkmalar oluşabilir. Obezite cerrahisi sonrası sarkmış olan deri altında oluşan mantar ve pişik gibi sorunlar yaşam kalitesini etkiler. Uygun kıyafet giyilmesinde önemli sorunlar yaşanır. Gebelikte alınan aşırı kiloların verilmesi sonrasında da benzer deri sarkmaları oluşabilir.

 

Son zamanlarda en çok tercih edilen obezite ameliyatı olan tüp mide ameliyatımidenin büyük bir bölümünün alınmasıyla gerçekleşir. Bu cerrahi müdahalenin çok sayıda tercih edilmesi germe gibi estetik ameliyatları da beraberinde getirmektedir.

 

Cerrahi ve gebelik sonrası kilo vermelerde son kiloda en az bir yıl sabit kalmak önemlidir. Verilen kilolar tekrar alınıyorsa, fazla kilo alıp verme dönemleri yaşanıyorsa germe, gerdirme gibi cerrahi ameliyatlar önerilmez.

 

Mide tüpü ameliyatı sonrasında meydana gelen aşırı kilo verme yüz, boyun, meme, kollar, karın, popo ve uyluklarda değişik oranlarda sarkmalara neden olabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yapılabilecek Estetik Ameliyatları:

Yüz – Boyun Bölgesi: Sarkmanın derecesine göre klasik yüz germe ve boyun germe veya mini yüz germe işlemleri yapılır.

 

Memeler: Sarkmış olan memeler mastopeksi denilen meme dikleştirme – meme
toparlama ameliyatı ile düzeltilir. Çoğu zaman memelerin yağ içeriği de azalmış olduğundan aynı seansta sarkmış meme toparlanırken meme protezi ile hacim olarak desteklemek de gerekir.

 

Karın Bölgesi: Karın germe ameliyatı ile düzeltilir. Çoğu zaman sarkmış olan popo ve basenleri de düzeltmek amacı ile karın germe ve popo kaldırma işlemi birlikte yapılır. Sirkumferansiyel (çepeçevre) vücut germe işleminde karın, bel, popo ve basen bölgelerindeki sarkmaların tamamı düzeltilir.

 

Kollar: Kollardaki sarkmalar kol germe ameliyatı ile düzeltilir; kolun iç kısmında ve koltuk altında izler olacaktır.

 

Popo-Basen: Aşırı kilo verme sonucu popo hacim kaybeder, yassılaşır ve sarkar. Popo ve basen bölgesindeki sarkmalarda “pantolonu yukarı çeker gibi” deri çepeçevre yukarı çekilir ve fazla kısımlar çıkartılır. Bu işlem esnasında popodaki fazla kısım çıkartılıp atılmak yerine poponun iç kısmına konarak daha dolgun görünmesi sağlanabilir.

 

Uyluklar: Uylukların iç kısımlarındaki sarkmalar belirgindir ve uyluk germe ameliyatı ile giderilir; ameliyat izleri kasık bölgesine gizlenir.

 

Söz konusu ameliyatlar sarkmaların derecesine ve önem sırasına göre gruplandırılır ve bir veya iki seansta düzeltilir.
Fazla kilo verilmesine rağmen basen, uyluk iç yüzü, karın gibi bazı bölgelerde bölgesel yağ fazlalıkları kalabilir, bu fazlalıklar liposuction ile giderilir.

 

Tüp mide ameliyatı sonrası karın germe, mide küçültme ameliyatı sonrası vücut estetiğimide kelepçe ameliyatı sonrası germe

26 Ağustos 2016


17 Ağustos 2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir