Kol Germe

Kol Germe

Kol Germe

Yaşlanma veya aşırı kilo alıp vermeler sonucu kol derisinde gevşeme ve sarkmalar oluşur.

Kollardaki sarkmanın derecesine göre fazla deri kısmı belirlenir. Bu kısımlara önce liposuction yapılarak cilt altı doku inceltilir, daha sonra fazla deri çıkartılır.

Brakioplasti

Kolun iç kısmında ve koltuk altında oluşacak izin boyu sarkmanın derecesi ile doğru orantılıdır.

Çıkartılacak deri kısmının doğru belirlenmesi çok önemlidir. Gereğinden fazla veya az deri çıkartılması farklı estetik sorunlara yol açabilir.

Kol Estetiği

Ameliyat yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılır. Başka estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.

Kol hareketleri ilk bir hafta kısıtlanır.

İzler son halini ortalama bir yılda alır. Bu süre içerisinde güneşten koruma önemlidir.

Kollarda Sarkma

Deri fazlalığının çok olmadığı ancak gövde ile uyumlu olmayacak oranda kalın kollar olabilir. Deri elastikiyetinin iyi olduğu kişilerde sadece liposuction yapılarak kollar inceltilebilir. Liposuction sonrası 4-6 hafta süre ile tubüler bandaj kullanmak gerekir.

Kol Germe, Brakioplasti, Kol Estetiği ve Kollarda Sarkma konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Kol Germe, Brakioplasti, Kol Estetiği, Kollarda Sarkma, Kol Germe Ameliyatı

27 Ağustos 2016


UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel 'in Son Yazıları
5 Kasım 2018

Yorumlar

  • Selamlar ,
    Ben 1 sene once kol germe ameliyatı geçirdim. Doktorumla ameliyat öncesi yaptığımız konuşmalarda bana kolda bir iz kalmasının kaçınılmaz oldugu bilgisini verdi. Ameliyat sonrasını takip 2 ay boyunca bir çizgi halinde olan dikiş izleri, 2 ay sonrasında genişlemeye ve kabarmaya başladı. Bunun da vücudun bir reaksiyonu olduğu bilgisi doktorumca anlatıldı. Sonrasında, ayda 1 kez olmak üzere 3 ay boyunca dikiş izlerine, içerisinde kortizon da bulunduran iğne yapıldı. Fakay yapılan enjeksiyon, izlerin kabarıklığını gidersede, dikiş izlerinde yayılmaya sebebiyet Verdi. Açıkcası amelıyatın sonucundan da pek memnun değilim. Kıbrıs da yaşıyorum. başka bir estetisyenle de görüştüm. kendisi yeni bir ameliyat yapmamız tavsiyesinde bulundu. fakat kol germe ameliyatı çok sık yapılan bir uygulama olmadığından, tecrübe gerektirdiği kanısındayım. Bu hususta size danışmak, 2. ameliyatın başarılı olma olasılığını ve sizin bu ameliyatı ne sıklıkla yaptığınızı sormak istedim. Ameliyat ücreti hakkında da beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Zira iyi bir sonuç elde edeceğim söylenmesi halinde ameliyatı Istanbul veya Ankara da da yapabilmem söz konusu.

    Şimdiden Teşekkürler,
    İyi Çalışmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir