Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

Göbek ve genital bölge arasındaki bölgenin karın kaslarındaki gevşemeye bağlı bombeleşmesi ve karın derisindeki fazlalığa bağlı sarkmalar, klasik karın germe ameliyatına göre daha kısa izle daha kısa sürede düzeltilebilmektedir.
Göbeğin üzerinde fazla deri sarkması ve bombelik olmayan özellikle göbek altında bu sorunları olan kişiler uygun adaydır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini Karın Germe Ameliyatı genel anestezi altında ve ameliyathane koşullarında yapılır. Mini Abdominoplasti Ameliyatı süresi ortalama 1,5 saattir.

Genital bölgenin hemen üzerinde yaklaşık bir karışlık bir kesi yapılır (sezeryan izine benzer şekilde), karın derisi kaldırılır, karın kaslarındaki gevşeklik dikişlerle sıkılaştırılır. Mini Abdominoplasti ile karın derisi aşağıya doğru çekilir ve fazlası çıkartıldıktan sonra estetik dikişlerle kesi kapatılır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Mini Karın Germe Ameliyatından sonra ameliyat bölgesi bir karın korsesi ile 4 hafta süre ile desteklenir.

Aynı ameliyatta göbek üzerinde kalan bölge, bel kısımları ve vücudun diğer kısımlarına liposuction yapılabilir. Mini Abdominoplasti başka estetik ameliyatlarla kombine edilebilir.

Mini Abdominoplasti ameliyatından 5 gün sonra banyo yapılabilir, işe başlanabilir.

Mini Karın Germe ya da diğer estetik ameliyatlar hakkında detaylı bilgi almak için form doldurabilir, online randevu alabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel 'in Son Yazıları
8 Kasım 2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir