Yağ Dolgusu (Lipofilling)

Lipofilling

Yağ Dolgusu, Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Nedir?

Vücudun karın veya basen gibi bir bölgesinden 2 mm kalınlıkta özel kanüller yardımı ile alınan yağ hücrelerinin yine özel enjektörler veya kanüller ile aynı kişinin başka bir bölgesinde, deri altındaki dokular arasına verilmesi işlemidir. Sıklıkla uygulanan bölgeye dolgunluk ve hacim kazandırmak amacıyla kullanılır. Yaşlanmakta olan bir yüzde cilt altı yağ dokusu kaybı ve genel bir hacim azalması söz konusudur. Bu nedenle özellikle burun kenarları, ağız kenarları, elmacık kemikleri, yanaklar, alın ve çene kısımlarına uygulanır. dudak kalınlaştırma amacıyla da kullanılır ancak oluşan ödemin normale dönmesi geçici dolgu yöntemlerine göre daha uzun zaman alır ve özellikle hareketli bir bölge olan dudak kısımlarında kalıcılığı değişkenlik gösterebilmektedir.

Bacak, kalça, gövde, meme gibi vücudun diğer kısımlarında dolgu gerektiren alanlara da başarı ile yağ enjeksiyonu yapılmaktadır.

Hazır Dolgu ve Yağ Enjeksiyonu Arasındaki Fark Nedir?

Hazır dolgu ve yağ enjeksiyonu arasındaki en önemli fark yağ dolgusunun kişinin kendi vücudundan alınması nedeniyle alerjik reaksiyon riskinin sıfır olmasıdır. Oysa, hazır/geçici dolgu maddelerinin, sentetik olmaları nedeniyle, en güvenilir olanlarında dahi %0.3 oranında alerjik reaksiyon gözlenmektedir.  Diğer taraftan hazır ve geçici dolguların aksine yağ dolgusu ömür boyu kalıcıdır. Ancak, uygulanacak kişi, bölge ve uygulama tekniğine göre kalıcılık oranı değişebilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Nasıl Yapılır?

Kişinin vücudundan alınan yağ dokusu özel kanüllerle ciltaltına uygulanır ve cilde giriş yerinde belirgin bir iz kalmaz.

Yağ Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci

Yağ dolgusu sonrasında işlemin kendisine ait ödeminin geçmesi yapılan miktara ve uygulama bölgesine göre 1-2 haftayı bulur. Dudaklarda bu süre biraz daha zaman alabilir. Uygulanan yağ dolgusun bir kısmı vücut tarafından emilir. Eriyen yağ miktarının %90’ı ameliyatı takip eden ilk bir ay içerisinde erir. Bu nedenle, yağ dolgusu sonrasında estetik sonucu değerlendirmek için en az bir ay beklenmelidir.

Yağ Dolgusu Tekrar Yapılabilir Mi?

Gerekli olduğu durumlarda tekrar yağ dolgusu yapılmasında bir sakınca yoktur.

Yağ Dolgusu (Lipofilling) Fiyatları

Prof. Dr. Cengiz Açıkel ile görüşerek lipofilling fiyatları almak için form doldurabilir, online randevu talep edebilir ya da iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel 'in Son Yazıları
21 Kasım 2018

17 yorum

 • Medine Karadavut

  Merhaba, göz alti morluklar icinde yag dolgusu yapiyor musunuz? Fiyati ogrenebilir miyim? Iyilesme sureci nedir?

 • Merhaba,elmacik kemikleri ve dudak icin dolgu fiyati alabilirmiyim lütfen? Tesekkürler

 • 46 yaşındayım, yüzüme lipofiling yaptırmak istiyorum, yağ alım sırasında anestezi yapılıyor mu ? Maliyet ortalama kaç lira?

 • Müşerref köpüklü

  Tüm yüze yağ dolgu fiati

 • Merhaba ben gıdığımdan yağ alınıp bunun yüzümde gerekli olan yerlere ve üst dudağıma enjekte edilmesini istiyorum fiyat alabilirmiyim

 • Lipofiling fiyatı ortalama ne kadar acaba ve genel anestezi Mevcut mu ayrıca göz altı için uygun 1 işlem mi

 • Göz altı ve yanak altı kırışıklıkları için lipofiling yağ enjeksiyonu fiyatı ne kadar tutar acaba

 • Selam tüm yüzüme yağ enjeksiyaonu düşünmekteyim. Bu işlemin bana yaklaşık fiyatı ne olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • Hülya. Berzek

  Merhaba. Ben 67 yaşında .bütün yüze yapılan işlem ortalama bir fiyat verir misiniz. Aşağı yukarı bir fiyat alsam beni. Aşıp aşamadığı i anlarım. Bodrum dan gelicam selamlar.

 • Merhaba burun ucu çok az yağ enjeksiyonu ne kadar olur

 • Yanaklar lipofiling işlemi fiatı nedir

 • Meehaba,kafatasındaki şekil bozuklukları yağ enjeksiyonu ile duzeltilebilir mi? Yağ enjeksiyonu yapılan bölgeye istenilen şekli vermek mümkün müdür yoksa bu işlem sadece sorunlu bölgeye dolgu yapmaktan mı ibaret? Teşekkürler

 • Yağ dolgusu yaptiramk için fiyat istiyorum

 • Merhaba,
  ben göğüs büyütme işlemi yaptırmak istiyorum maliyet hakkında bilgi alabilirimiyim.

 • Merhaba,
  Yüzüme , yanak bölgesine yağ dolgusu yaptırmak istiyorum. Operasyon ne kadar sürüyor, yaklaşık maliyet, nedir öğrenebilirsem sevinirim.

  Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir