Boyun Germe Gıdı Estetiği

Boyun Germe Gıdı (Gıdık) Estetiği

Boyun Germe

Boyun Germe

Çene ucundan boyuna kadar olan, gıdı veya gıdık olarak isimlendirilen bölge normalde 90 dereceye yakın bir açı oluşturur. Yapısal nedenlerle veya sonradan bu bölgede yağ toplanması, cilt ve cilt altı kaslarında gevşeme ve sarkmalar oluşabilir.

  • Genç ve derisi gergin olan hastaların bu bölgelerinde yağ birikimi ön planda ise lokal anestezi altında sadece 2 mm lik bir kanül yardımı ile liposuction (yağ alma) işlemi yapılabilir. Hasta aynı gün evine gidebilir.
  • Boyun kaslarının altında da fazla yağ birikimi söz konusu ise çene altına yapılan yaklaşık 3 cm lik bir kesi ile girilerek yağ dokuları cerrahi olarak çıkartılır. Aynı zamanda boyun kaslarında gevşeklik ve yer değiştirme varsa onlar da düzeltilir.
  • Orta yaş ve üzeri grupta yüz derisi ve yumuşak dokusundaki sarkmalara genellikle boyun derisi de eşlik eder. Böyle durumlarda boyun germe işlemi yüz germe ameliyatı ile aynı anda yapılır.
  • Boyundaki ve yüzdeki sarkmalar çok ileri boyutta değilse yüze mini yüz germe işlemi yapılırken boyuna da liposuction yapılır.

Boyun Germe, Gıdı Estetiği, Gıdık Estetiği, Gıdı Germe konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Boyun Germe, Gıdı Estetiği, Gıdık Estetiği, Boyun Estetiği, Gıdı Germe

25 Ağustos 2016


UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel 'in Son Yazıları
5 Kasım 2018

2 yorum

  • dört bayan gıdı ve yüz gerdirme amaliytı olmak istiyoruz ön bilgi ve fiat konusunda yardimcı olmanizı rica ederiz

  • Fiyatı ne kadar bnm cerrahi işlem gerektirir gibi normal yaşama nr kadar sürede dönebiliyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir