Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak kepçesinin birçok doğumsal şekil bozukluğu mevcuttur. Bunlar içinde en sık görüleni kepçe kulak olarak isimlendirilen, karşıdan bakıldığında kulakların her iki yanda normalden daha fazla görüldüğü durumdur.

Kepçe Kulak Ameliyat Yaşı:

Ülkemizde birçok kepçe kulak sorunu olan çocuk ameliyat olmak için 18 yaşını beklemekte. Oysa çoğu estetik ameliyatın aksine kepçe kulak düzeltme ameliyatını yaptırmak için 18 yaşını beklemeye gerek yoktur.

Kulak kepçesi vücudun diğer kısımlarına göre nispeten hızlı gelişen bir organdır. Üç yaşına gelmiş bir çocukta gelişiminin %85′ ini, 10 yaşında ise %93′ünü tamamlar. Bu nedenle ameliyat zamanlamasında yaş faktörü asıl belirleyici değildir, çok erken yaşlardan itibaren ameliyat yapılabilir. Yapılan çalışmalar 3-4 yaş civarında dahi yapılan ameliyatların ilerde herhangi bir soruna neden olmadıklarını göstermiştir. Çocuğun diğer çocuklarla birlikte bulunmaya başladığı kreş, okul öncesi ve daha ileri okul dönemlerinde arkadaşlarının dikkatlerini üzerine çekmesi ve alay konusu olması ciddi psikolojik sorunlara ve beden algısında bozulmalara yol açabilmektedir.

Bu nedenle 3 yaşından itibaren her hangi bir zamanda, özellikle diğer çocuklarla birlikte aynı ortamlarda bulunmaya başlamadan önce, 4-6 yaş döneminde kepçe kulak ameliyatının yaptırılması önerilmektedir.

Ameliyat küçük yaşlarda genel anestezi altında, ortaokul ve daha üzeri yaş grubunda ise lokal anestezi ile yapılabilir. Hasta aynı gün evine gidebilir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyat Teknikleri

Kulak kepçesini oluşturan kıkırdağa doğru şekli vermek ve o şekilde kalmasını sağlamaya yönelik farklı ameliyat teknikleri vardır. Kulak arkasından yapılan bir kesi ile girilerek kıkırdak şekillendirilir ve dikişler yardımı kalıcı olarak tespit edilir.

Kulak derisini hiç açmadan sadece dikişler yardımı ile de kulak kepçesi kısmen şekillendirilebilir, ancak dikişin kıkırdağı yırtması sonucu eski haline gelme ihtimali söz konusudur. Kulak kepçesine doğru şekli vermek deneyim gerektirir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası

Kepçe kulak estetik ameliyatı sonrası yüksek yastıkta ve sırtüstü yatılması önerilir. Ağır yük taşımak, ıkınmak, aktif spor yapmak kısıtlanır.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası 5-7 gün bandaj uygulanır, dikişler 7-10 gün içerisinde alınır. Bu dönemde kulak derisi normalden daha kızarık ve şiştir. 2-3 hafta süre ile geceleri bant takılarak kulak kepçesinin istem dışı bükülmesi önlenir. Ödemin tamamen geçmesi ve kulak kepçesindeki kıvrımların iyice ortaya çıkması 3-4 haftayı bulur.

Ameliyat yaz aylarında yapılmış ise güneş koruyucu kullanılması önerilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Komplikasyonları

En önemli komplikasyon kulak derisi altına kan toplanması ve derinin kan dolaşımının bozulmasıdır. Kendisini şiddetli ağrı ile gösterir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Çocuklarda Kepçe Kulak Tedavisi
Bebeklerde Kepçe Kulak Tedavisi

Kepçe Kulak Estetiği konusunda bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Kepçe Kulak Estetiği

25 Ağustos 2016


Kepçe Kulak Estetiği
5 (100%) 1 vote
26 Eylül 2016

21 yorum

 • Merhaba 30 yaşındayım 2 kulağımda şekil bozukluğu kurt kulağı şekli var fiyat alabilirmiyim

 • Merhaba fiyat bilgisi alabilir miyim ?

 • Fiyat nedir acaba

 • merhaba izmirden yazıyorum.fiyat bilgisi alabilirmiyim

 • Merhaba ben 20 yaşındayım kepçe kulak ameliyatı fiyatı nedir

 • Merhaba iyi günler 17 yaşındayım 2 kulağımda kepçe ama sağ kulak daha kepçe olduğu için yüzümün simetrisi bozuk ameliyat olmak istiyorum fiyat nedir ?

 • Kepçe değil sadece 0,5 içeri duzelltirme olucak fiyat ogrenibilrsem görüşmek isterim

 • Mrb kulak ameliyati fiyati nedir

 • fiyat verirmisiniz acaba

 • Merhaba benim kulaklarim kepce degol ama düzelttirmek istiyorum. Fiyati nedir acaba?

 • Merhaba benim kulaklarim kepce degil, ama düzelttirme yaptirmak istiyorum
  Fiyati nedir acaba?

 • 17 yaşındayım, iki kulağımda kepçe. Ameliyat fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim? teşekkürler.

 • merhaba, ben yurtdisinda yasiyorum turkiyeye 3 haftaligina geldim kulak estegi yapmak istiyorum… mumkunse en yakin randevu almak istiyorum ve fiyati ogrenebilirmiyim? Iyi gunler…

 • hocam merhabalar. Sağ kulağımın kepçesinde doğuştan şekil bozukluğu var. Düzeltilebilir mi? Bir de fiyat konusunda bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler şimdiden

 • MERHABA , ÇENE ,YÜZ DOLGU VE KULAK OPERASYONLARI İLE İLGİLİ ORTALAMA FİYAT RİCA EDECEĞİM

 • Merhabalalar 24 yaşındayım. Kepçe kulak ameliyatından sonraki komplikasyonlardan korkmaktayım. İş hayatımı, günlük rutinlerimi ilk haftalar ne denli etkiler ? Ve ucret nedir ?

 • Fiyat için bilgilendirirmisiniz

 • Merhabalar,benim iki kulağımda da kepçelik söz konusu ameliyat olmaya sıcak bakıyorum fakat sonrasında oluşabilecek komplikasyonlardan korkuyorum,bunun ihtimali nedir bir de fiyat konusunda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

 • Tek kulağımdan ameliyat olmak istiyorum sorun kepçenin başarılı olmanızı normal karşılıyorum yanlış ameliyat olduktan sonra tekrar uzun süre sonra eskisi gibi kepçenin olur mu dikiş ipi kopuyor diyorlar eski haline dönüşüyorum bunu ve fiyatını öğrenmek istiyorum

 • 19 yasimdayim ve hala kepce kulagimdan kurtulamadim. Acaba ameliyat hakkinda ve fiyat konusunda daha fazla bilgi verebilirmisiniz?

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba Rümeysa Hanım,

   Kepçe kulak ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat açıklaması e-mail yoluyla tarafınıza yapılmıştır. İyi günler dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir