Yüz Germe

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 14 Aralık 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Yüz Germe Ameliyatı
Yüz germe, yüzdeki yaşlanma belirtilerini geriye çevirme ameliyatlarından bir tanesidir. Özellikle yanak, çene kenarları ve boyundaki sarkmaları toparlama amacıyla yapılır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır ve ameliyat süresi ortalama 2,5 – 4 saattir.

Tam yüz ve boyun germe ameliyatında kulak önü ve arkasından yapılan kesiler ile yanak derisi belirli bir sınıra kadar kaldırılır, aşağıya doğru yer değiştirmiş olan dokular yukarıya ve yana doğru çekilir ve yeni yerlerine dikişlerle tespit edilir. Fazla doku ve deri çıkartılır. Yüz germe ameliyatında deri altında biriken kanın dışarı alınması için drenler konur, ertesi gün çıkartılır.

Yüz germe ameliyatı Yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği, alın germe, kaş kaldırma gibi diğer ameliyatlarla kombine edilebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Ameliyatından en az 10 gün öncesinden aspirin, E vitamini gibi kanı sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. Sigara kullananlarda komplikasyon görülme ihtimali daha fazladır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Yüz Germe Ameliyatından sonra Bir gece hastanede geçirilir. Dikişler 5-7 günde alınır. Ödem ve morlukların geçmesi 1-3 haftayı bulur. Yüz germe ameliyatında kesi hatları saçlarla kolaylıkla gizlenir.

Yüz Germe Ameliyatının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatının etki süresi kullanılan ameliyat tekniğine, hastanın yaşam biçimine ve derisinin yapısına göre değişir. Yüz Germe Ameliyatından yıllar sonra tekrar yüz germe ameliyatı yapılabilir.

Yüz Germe konusunda bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in Woman Route Dergisinde yer alan MACS Lift Tekniği ile Mini Yüz Germe Ameliyatı konulu yazısı. Görüntülemek için Tıklayınız »

Prof. Dr Cengiz Açıkel NTVMSNBC’de Mini Yüz Germe Tekniği hakkında bilgi veriyor. Görüntülemek için Tıklayınız »   

Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranların Yorumları

2 yorum

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir