Burun Ucu Estetiği – Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Estetiği

Burun ucunun ideal boyut, şekil ve orantıları yakalayacak şekilde üç boyutlu olarak değiştirilmesi burun estetiği ameliyatlarının önemli bir bölümünü oluşturur. Teknik açıdan son derece deneyim gerektiren Burun Ucu Estetiğinde  milimetrik değişimler estetik ve fonksiyonel açıdan başarının anahtarıdır.

– Profil görüntülerde, burun ucu yüksekliği normalden uzun veya kısa olabilir ve düzeltilmelidir. Burun ucu yüksekliğinin burun uzunluğuna oranı 0.67 civarındadır. Uzun bir burun ucunu kısaltmak için kıkırdak yapılarda düzenlemeler yapılırken yüksekliğin düşmesine bağlı burun kanatlarında ve burun deliklerinde oluşan anormallikler de eşzamanlı olarak giderilmelidir.

– Burun ucu burun sırtı ile aynı hizada (erkeklerde) veya bir iki mm önde (kadınlarda) olmalıdır.

– Burun ucu-üst dudak arasındaki açı erkeklerde 90 derece, kadınlarda biraz daha fazla fazladır.

– Karşıdan bakıldığında burun ucu burun sırtının her iki yanında kaşlardan aşağıya doğru inen hayali estetik hatların arasında kalmalıdır. Normalden geniş ve yayvan burun ucunu daraltmak, bu işlemi yaparken burun kanatlarının yapısını ve solunum fonksiyonlarını bozmamak önemlidir.

– Burun kanatları normalden geniş ve kalın olabildiği gibi normalden ince ve zayıf olabilmekte, burundan solunum esnasında oluşan negatif basınca direnç gösteremediği için burun deliklerini kapatabilmektedir. Burun kanatlarını estetik ve fonksiyonel açıdan şekillendirmek de başarılı sonuç için yaşamsaldır.

Burun deliklerindeki asimetriler düzeltilebilmekte, normalden küçük veya büyük burun delikleri uygun cerrahi tekniklerle normal sınırlara getirilmektedir.

Burun Ucu Estetiğinde Burun ucunun estetik normlara uygun hale getirilmesi için yukarıdaki faktörler her burun estetiği ameliyatında göz önüne alınmalıdır.

– Burun ucunu örten deri normalden ince olabildiği gibi çoğu zaman normalden daha yağlı ve kalındır. Ameliyat sonrası bu bölgede oluşan ödemin geçmesi ve burun ucunun gerçek görünümünü alması 6-12 ayı bulabilmektedir.

– Güzel ve işlevsel bir burun elde etmek için bazen burun kemiklerine dokunmadan sadece burun ucunun düzeltilmesi yeterli olabilmekte, ameliyat sonrası daha kolay seyretmektedir.

Burun Ucu Kaldırma

Estetik ameliyatlardan burun ucu kaldırma İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Burun ucu kaldırma estetiği fiyatı için en sağlıklı cevap hasta ile uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında verilebilmektedir.

Dr. Cengiz Açıkel’in estetik burun ameliyatları konulu videosunu izlemek için tıklayınız.

Burun Ucu Estetiği, Tip Rinoplasti konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Burun Ucu Estetiği, Tip Rinoplasti,

Burun Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:
Burun Estetik Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun Estetik Ameliyatında Anestezi
Burun Estetik Ameliyatı Yaşı Kaçtır?
Rinoplastide Kapalı Teknik
Rinoplastide Açık Teknik
Burun Eğriliği ve Nefes Alma Sorunları Burun Estetiği ile Giderilir Mi?
Estetik Burun Ameliyatı ile Neler Değiştirilebilir?
Estetik Burun Ameliyatı Neden Zordur?
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi
Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?
Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri
Rinoplastide Açık Tekniğin Avantaj ve Dezavantajları
Burun Estetik Ameliyat Evresi
Erkek ve Kadında Rinoplasti
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Tampon ve Kalıplar
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yeni Görünüm
Burun Düşmesi
Burun Ameliyatı Rinoplasti Komplikasyonları
Burun Estetiği Öncesi

29 Ekim 2015


Burun Ucu Estetiği – Burun Ucu Kaldırma
Puanlama:
17 Ağustos 2018

2 yorum

  • Merhaba,burun ucu estetiği sonrası iyileşme evresi ne kadarlık süredir? Ve fiyat aralığı hakkında bilgi alabilir miyim..

  • Merhaba
    Burun ucu kaldırma islemi hk.bilgi almak uzere dr.umuzla gorusmek istiyorum. Ayrica fiyat hususunda on bilgi rica ediyorum.
    Teşekkürler iyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir