Meme Estetiği

Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2019 Güncellenme Tarihi: 9 Aralık 2019 Yazar:
UT Southwestern Medical Center, Dallas Amerika'da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel

Estetik ve fonksiyonel açıdan memenin insan vücudunda özel bir yeri vardır. Doğumsal veya sonradan devreye giren gebelik, kilo alıp verme, yaşlanma, ilaç veya madde kullanımı, hormonal değişimler, meme hastalıkları vb birçok nedenle veya nedeni bilinmeksizin tamamen gelişimsel olarak memenin şekli normalin dışına çıkabilmekte, normalden daha küçük, daha büyük, sarkık veya asimetrik olabilmektedir. Aynı şekilde meme ucunda da benzer sorunlar görülebilmektedir. Bu benzeri sorunlar ortaya çıktığında Meme Estetiği ya da diğer bir tabirle Göğüs Estetiği operasyonları tedavi için kullanılmaktadır.

Meme Estetiğinin Amacı

Meme estetiğinde amaç memeye boyut ve biçim olarak “normal” veya “estetik” olarak kabul edilen şekli vermektir. Bu amaçla sarkık memelerde meme başının gövde üzerindeki seviyesi ve şekli değiştirilmekte, fazla deri çıkartılarak meme yeniden şekillendirilmektedir. Bazen hem meme toparlama hem de silikon meme ameliyatı yardımı ile büyütme birlikte yapılabilmektedir.

Büyük memelerde uygun olgularda sadece liposuction yöntemi ile meme küçültülebildiği gibi çoğu zaman fazla deri ve meme dokusu çıkartılarak meme hem küçültülmekte hem de şekillendirilmektedir.

Gelişimsel olarak küçük olan memelerin büyütülmesinde halen altın standart silikon implant (protez) ile memenin büyütülmesidir.

Tubuler (tuberous) meme gibi meme dokularındaki gelişim yetersizliklerine bağlı ortaya çıkan asimetriler ise yine benzer yöntemler kullanılarak tedavi edilmektedir.

Erkeklerin yaşam kalitesini son derece olumsuz etkileyen jinekomasti (erkekte büyük meme) sadece liposuction ile birlikte bir miktar deri ve meme dokusu çıkartılarak küçültülebilmektedir.

Meme tümörlerinin çıkartılması sonucu oluşan deformiteler ise kendi vücudundan doku aktarımı, balon yöntemi, protez kullanımı, yağ enjeksiyonu gibi farklı onarım yöntemleri ile başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.

Meme estetiği ameliyatları yapılırken memenin duyu, emzirme gibi işlevselliğinin korunmasına da son derece özen gösterilmektedir.

Göğüs Estetiği yöntemlerinin en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biri olduğunu da hatırlatmakta var. Siz de göğüs estetiği ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Meme Büyütme

Ameliyatsız meme dikleştirme mümkün müdür

Meme büyütme küçük boyutlu bir memenin -meme dokusu altında oluşturulan cebe silikon meme protezi yerleştirilerek- büyütülmesi işlemidir. Meme küçük ancak meme başında >>

Meme Küçültme

Meme Küçültme (Göğüs Küçültme); Değişik nedenlerle normalden büyük ölçülere ulaşmış ve sarkmış bir meme (makromasti, gigantomasti, meme hipertrofisi) >>


Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Hamilelik, süt verme, sık kilo alıp verme, yaşlanma, menapoz gibi nedenlerle meme dokusunu göğüs ön duvarına bağlayan bağlar gevşer ve sıklıkla meme >>

Meme Ucu Estetiği

Süt kanallarının açıldığı meme ucunun etrafında pembe-kahverengindeki halka (areola) cildi altında ince bir kas tabakası vardır ve değişik uyaranlar >>


Asimetrik Meme

Her iki memenin şekil ve büyüklük bakımından birbirinden farklı olmasıdır. Erkek ve kadınlarda iki meme arasında çok dikkat çekmeyen hafif eşitsizlikler yaygındır. >>

Jinekomasti

Jinekomasti terimi Yunanca gynec (kadınsı, feminen) ve mastos (meme) kelimelerinden köken alır; Erkek meme dokusunun herhangi bir nedenle >>

Estetik meme ameliyatı İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Meme estetiği fiyatı için en sağlıklı cevap hasta ile uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında verilebilmektedir.

Meme Estetiği hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

9 yorum

 • Merhaba. Yaptığım araştırmalar sonucu tüberoz tüp şeklinde meme rahatsızlığı olfuğunu anladım 23 yaşındayım göğüslerimin küçük olmasından şikayetçiydim ve şeklinin değişik olmasından fakat yaptığım 2 doğum sonucunda göğüslerimdeki sarkmalardan dolayı ve şeklinin giderek deforme olmasından dolayı çok fazla özgüven kaybı yaşıyorum ve psikolojik olarak çok etkileniyorum. Bu estetik ameliyatı bana be kadara mal olur ve sgk karşılıyor mu ameliyatı lütfen bilgi verebilirmisiniz.

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Büşra Hanım merhaba, WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirseniz eğer çok daha sağlıklı değerlendirme yapabiliriz. 05358752020 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 • 5 sene önce meme kanseri teşhisiyle koruyucu meme cerrahisi yöntemiyle ameliyat oldum yani sadece kistli bölge temizlendi. Dolayısıyla iki meme arasında asimetri var. O zaman silikona gerek görmedi doktorum. Diğerinde de oldukça sarkma mevcut. Şu an kanser şüphem gidince bu görüntü benim rahatsız olmama kendimi kötü hissetmeme neden oluyor. Bu konuda yatdımcı olabilir misiniz. Bu ameliyat bana ortalama ne kadara mal olur.

  • Prof Dr Cengiz Açıkel

   Merhaba,
   E-posta adresinize 24 saat içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımla

 • 75 beden sutyen takıyorum. Sünger. Çünkü portakal kadar memelerim.
  Ücret ogrenebilir miyim yasim 63 hic sarkma vs yok..genc kiz memesi gibi..sporda kuculduler.

 • İstediğimiz ölçüde kucultebilirmisiniz ben 90beden kullanıyorum Ama 70olmasini istiyorum ayrıca bir fiyat alabilirmiyim

 • MERHABA,

  Ben almanyada yaşiyorum ve subatda izmirde Dr. Cemil tugayda ameliyat oldum. Hem diklestirilildi ve Silikon takmasi oldu. Malesef hic memnum kalmadim cünkü gögüslerim yinede sarkiyo yani hic diklestirilmemis gibi gözüküyo ve silikonlan cok büyük C den dobble D oldu yani hem asiri büyük ve cok sarkiyo ve belim asiri agriyor. Ben yine gögüslerimi diklestirmek ve eski halesine dönmesini istiyorum yani yine C olsun. Arkadasim da sizde ameliyat olmak istiyor onun gögüsü suan B ve sirf büyültmek istiyor yani sirf Silikon istiyor. Ben ikisininn Fiyatini sizden ögrenenebilirmiyim.

  saygilarla

  yesim

 • Merhaba
  Meme diklestirme ve büyütme fiyatlarinizi ögrenebilirmiyim

Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir