Jilet İzi Tedavisi

Jilet İzlerinin (Faça) Tedavisi

Jilet İzi Tedavisi

Jilet İzi Tedavisi

Jilet veya benzeri kesici aletlerle kendini yaralama sonucu vücutta ömür boyu kalıcı, kolay anlaşılabilir ve gizlenmesi zor izler kalabilmektedir. Dr. Cengiz AÇIKEL ve arkadaşlarının geliştirdiği Lazer Yardımlı Cilt Soyma ve İnce Deri Yaması tekniği ile söz konusu Jilet İzlerinin Tedavisi ve kamufle edilmesi ve sosyal olarak kabul edilebilir hale gelmesi mümkün.

Jilet veya cam gibi kesici aletlerle kendi bedenine zarar verme, temelinde kültürel, sosyal ve psikolojik etkenlerin rol oynadığı bir davranış biçimidir. Kendini jiletleme davranışı başlı başına bir psikiyatrik hastalık değildir. Genellikle birtakım psikolojik sorunlara eşlik eden bir belirti olarak kabul edilmektedir. Zamanla temelde yatan psikolojik sorun tedavi edildiğinde veya kendiliğinden düzeldiğinde bu davranış biçimi de düzelebilmektedir. Ülkemizde daha çok ergenlik ve genç erişkin çağlardaki erkeklerde gözlenmektedir. Bu davranış biçimi, sokak çocuklarından üniversite öğrencisine kadar, toplumun her tür sosyoekonomik ve sosyokültürel düzeyindeki bireylerde görülebilmektedir. Bu sorun sadece ülkemize özgü de değildir. Batı toplumlarında da, özellikle ergenlik çağındaki kız ve erkeklerde eşit oranda ve aynı şekilde gözlenmektedir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde Jilet İzlerinin görülme sıklığının %4 olduğu ve gittikçe arttığı bildirilmiştir.

Jilet İzlerinin Ameliyatsız Tedavisi Mümkün Müdür?

Jilet İzi Tedavisi

Kendini jiletlemeye bağlı olarak özellikle kollarda ve göğüs ön duvarında gözlenen faça izleri yaşam boyu kalıcıdır ve gizlenmesi zordur. Skarların kendilerine özgü bir görünümü vardır ve toplum tarafından kolaylıkla tanınır. Bu kişiler artık psikolojik olarak stabilize olmuş ve bu davranış biçimini bırakmış olsalar dahi vücutlarında taşıdıkları izler nedeniyle yaşam boyu utanç, suçluluk, ve pişmanlık duyabilmektedirler. Dahası toplum tarafından stigmatize edilmekte (damgalanmakta) ve dışlanmaktadırlar. Daha önce böyle bir şey yapmış artık tamamen düzelmiş ve normal bir yaşam süren bir birey iş ve sosyal hayatında, olumsuz özellikler çağrıştıran, bu izleri açıklamakta zorlanmaktadırlar. Arkadaş edinme, evlenme, yeni bir işe girme, yeni bir sosyal çevreye girme dönemlerinde söz konusu izler bir kâbus gibi karşılarına çıkmaktadır. Evlenmiş ve anne veya baba olmuş bir kişi kolundaki izleri çocuklarına nasıl açıklayacağının endişesini taşımaktadır.

Faça İzlerinin Özellikleri

Sosyal olarak kabul görmeyen jilet izlerini sosyal olarak kabul edilen ameliyat izi, yanık izi gibi diğer yara izlerinden ayıran en önemli özellik yan yana ve birden fazla olmasıdır. Tek bir yara izinin tedavisinde o izi tamamen çıkartıp daha estetik şekilde dikmek mümkün iken bu izlerin birden fazla sayıda olması ve her bir izin normal deriden farklı renkte olması nedeniyle aynı şekilde tedavi etmek mümkün değildir. Bazen izlerin üzerine kamuflaj amacıyla dövme yaptırılmakta ancak çoğu zaman sonuç daha da trajik olmaktadır. Bu izlerin üzerini sadece zımparalamak da izleri daha belirgin hale getirmekten başka bir işe yaramamaktadır.

Estetik cerrahlara başvuran hastalar bu izlerin mümkünse tamamen yok edilmesini veya en azından jilet izi olduğunun anlaşılamayacağı ve daha az dikkat çeker bir hale getirilmesini talep etmektedir.

Jilet İzlerinin Cerrahi Tedavisi

Bu konuda Dr. Cengiz Açıkel ve arkadaşlarının geliştirdiği bir ameliyat yöntemi 2005 yılında Amerikan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Dergisinde “Camouflage of self-inflicted razor blade incision scars with carbon dioxide laser resurfacing and thin skin grafting” başlığı ile yayınlanarak uluslararası tıp literatürüne girmiştir. Söz konusu tedavi yönteminin esası; izlerin olduğu alanın, izler arasındaki normal deriyi de içerecek şekilde, 50-150 mikronluk üst deri tabakasını lazer veya dermabrazyon aleti yardımı ile kaldırmak ve bu alanı, uyluk veya gizlenebilir başka alanlardan alınan, 0.2-0.3 mm kalınlığında çok ince deri yamaları ile kapatmaktır. Uygulanan deri yaması alttaki jilet izi ve normal deri arasındaki renk farkının üzerini kapatıp kamufle ettiği, gizlediği için jilet izleri artık tek tek görülmemekte, o alan tek bir renkte ama çevresindeki normal deriden biraz daha farklı renkte görülmektedir. Ameliyat alanı ile normal deri arasındaki renk tonu farkı ilk aylarda daha belirgin iken 6. aydan itibaren gittikçe azalmakta bir yıldan sonra çoğu zaman ancak dikkatle bakıldığında anlaşılabilecek hale gelmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı kendine özgü olan ve kolaylıkla anlaşılabilen jilet izlerinin tipik görüntüsünü ortadan kaldırılması ve/veya yanık izi gibi sosyal olarak kabul edilebilir, daha az dikkat çeken ve daha masum bir ize dönüştürmesidir.

Ameliyat tedavi edilecek alanın boyutuna göre ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılmakta ve hasta ertesi gün evine gidebilmektedir. Ameliyat sahası 10 gün kadar pansumanlı kalmaktadır. Sonrasında ameliyat alanı mekanik travmalardan ve 1 yıl süreyle güneşten korunmalıdır. Deri alınan alana ise pansuman yapılmakta ve iki hafta sonunda kendiliğinden iyileşmektedir. Bu alan da başlangıçta pembe renkte iken ortalama bir yıl sonunda daha az dikkat çeken bir görünüme kavuşmaktadır. Hastaların ten rengine ve iyileşme özelliklerine göre bir miktar iz kalabilmektedir.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in A.B.D. Milli Sağlık Enstitüsü’nün Sitesinde Yayınlanan Çalışması

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in A.B.D. Milli Sağlık Enstitüsü’nün Sitesinde Yayınlanan Çalışması

Jilet İzlerinin Cerrahi Tedavisi, Faça Tedavisi, Faça İzi Tedavisi, Jilet İzi Giderme, Jilet İzi Nasıl Geçer ve Silikon konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel TRT 1 Sabah Haberlerinde jilet izlerinin tedavisi hakkında bilgi veriyor. İzlemek için tıklayınız.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Jilet İzlerinin Tedavisi, Faça İzlerinin Tedavisi, Faça Tedavisi, Jilet İzi Tedavisi, Jilet İzi Sildirme, Faça İzi Kapatma,Jilet İzi Giderme

Jilet İzi Tedavisi Sık Sorulan Sorular

Jilet İzleri Tamamen Silinebilir Mi?
Zımparalama ve İnce Deri Yaması Tekniği

27 Ağustos 2016


Jilet İzi Tedavisi
5 (100%) 2 votes
5 Temmuz 2017

85 yorum

 • Hocam bnm sağ ve sol kolumda jilet izleri ve sadece 1 dövme var. Yanlız sağ ve sol kolumdaki izler o kadar derin değil yüzeysel izler var bunun tedavisini olmak istiyorum. Ve ayrıca merak ettiğim tamamen gidiyor mu bunun için sizden yardımcı olmanızı talep ediyorum..

 • iyi aksamlar hocam internette sıte ararken sıze tesatüfen rasladım öyle mutlu oldum ki. benım büyük bi sıkıntım var gençken. ergenlık zamanları. sevgılımden ayrıldıgım için özentilik mi diyelım dikkatını cekmek için mi diyelım. bilmiyorum. kollarıma zarar verdım. şimdi ise. küçüklükden beri. asker olma. şansımı kaybettım. gecen sene uzmancavusluga basvuru yaptım. almadılar benı kendımı dışlanmış gibi hissettim çok zoruma gitti. bunlardan kurtulup. sevdiğim mesleği yapmak istiyorum. suan kuveytteyım. sizin verecegınız yanıta göre türkiyeye ilk sizin yanınıza geleceğim. bana yardımcı olun lutfen.suan 1 senem kaldı daha başvuru yapamayacağım uzman cavuşluk için en yakın zamanda gelmeyı dusunuyorum yanınıza cevabınızı sabırsızlıkla beklıyorum

 • Sol kolumda, sağ kolumda ve sağ bileğimde jilet izleri var çok derin değil yüzeysel izler.İzlerden kurtulmak istiyorum.tedavi süreci ya da uygulanabilecek işlemler neler?fotograflarını gönderebilirim.tedavi süreci ve fiyat hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum.iyi çalışmalar

 • Hocam merhaba. kız arkadaşımın kolunda cam ile kesilmiş izler var. sadece sol kolda. iletişime geçerseniz sevinirim.

 • merhaba hocam
  omuzum da jilet izleri var.özel hastahane de zımparalama yöntemi ile tedavi yaptırdım.sonuç alamadım.iletişime geçebilirsek mutlu olurum.

 • hocam omuz tarafımda altlı üstlü sağlı soğlu 100e yakın jilet var sildirmek istiyorum. tedavile yardmcı olurmusunuz lutfen

 • Merhaba hocam benim kolumda yaklaşık 11 yıllık faca izleri var 20 tane falan çocukluğumda bir erkek arkadasim tarafından evinde alikonulmus ve evden beni göndermesi için ikna edebilmek adına kendime zarar vermiştim.. çok etkileniyorum keyfiye hiç bir şey yapmadım insanlar öyle sanıyor.. hocam bir de üzerine dövme yaptırdım kapansin diye o şekilde geziyorum esmer olduğum için yakına gelmeyen göremiyor yalnız ben psikolojik olarak etkileniyorum geçmişi hatırlatıyor bana o korkuyu o telaşı o lanet günü bana yardımcı olurmusunuz.. gelecek le ilgili kariyerlerim var ve ben geçmişim yüzünden hepsinden olmuş vaziyetteyim neredeyse

 • Merhaba hocam benim kolumda yaklaşık 11 yıllık faca izleri var 20 tane falan çocukluğumda bir erkek arkadasim tarafından evinde alikonulmus ve evden beni göndermesi için ikna edebilmek adına kendime zarar vermiştim.. çok etkileniyorum keyfiye hiç bir şey yapmadım insanlar öyle sanıyor.. hocam bir de üzerine dövme yaptırdım kapansin diye o şekilde geziyorum esmer olduğum için yakına gelmeyen göremiyor yalnız ben psikolojik olarak etkileniyorum geçmişi hatırlatıyor bana o korkuyu o telaşı o lanet günü bana yardımcı olurmusunuz.. gelecek le ilgili kariyerlerim var ve ben geçmişim yüzünden hepsinden olmuş vaziyetteyim neredeyse

 • Merhaba hocam,
  8-10 sıralı jilet izi tedavisi ücreti takriben ne kadardır ücret bilgisi paylaşabilir misiniz lütfen.

  İyileşme süresi 7-8 ay kadar sanırım, 1 aya kadar tedavi olmak istiyorum.

  Saygılar.

 • İbrahim halil

  Hocam merhaba polislik sınavına hazırlanıyorum kolumda faça izleri var ne kadar sureyle normal goruntuye ulaşır ve süreç ne kadar 2 ay ıcındeki mülakata yetişebilirmiyim.

 • Hocam merhabalar sol kolumda 4yıl öncesinden kesiklerim var çok derin değiller ama sıralı olduğu için çoğu zaman fark ediliyor Yen’i bir işe hazırlanıyor acaba geçmesi ve tedavi mümkü mü psikolojik olarak çok rahatsız edici bir durum kol açıp her hangi bir ortama giremiyorum bununla ilgili ücreti ve tedavi aşamasını bana bilgi verirseniz çok memnun kalırım . Hayırlı çalışmalar

 • Benim kolumde 4 tane jilet izi var. Bu izler gecmezse mesleğime kavusamayacam bana yardim edin nolurrr.. eger gececekse hemen yapmak istiyorum. Bide ucretide ogrenebilir miyim ?

 • Abi beni kurtarın bu jilet izlerinden abi çok pişmanım yazın uzun kolla dolaşıyorum kurban olayım cengiz bey hayatımda çok sıkıntılar yaşıyorum akrabalarımın yanına gidemiyorum en sonunda kendimi öldürecem vengiz bey lütfen bir cevap gençliğimi yaşıyamıyorum heryerde bana engel çıkıyor acıyın bana bir el uzatın bir tedavi uygulayın

 • Merhaba hocam ben size kolda jilet atılmış bir kaç resim atmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz nasıl gönderebilirim hemen dönerseniz sevinirim

 • Merhaba Cengiz bey

  bahsettiğiniz bu operasyonun fiyatını öğrenmemiz mümkünmü..
  size mail yoluyla kolumdaki izlerin resmini atsamn düzelebilirliği hakkında bi yorum yapabilirmisiniz.. saygılar

 • Bu uygulamada yaş sınırı var mıdır? Kolumun üst tarafında 2 tane yan yana kesik izi var bunun için ücret ne kadar olur,bilgilendirebilir misiniz?

 • Mrb sol kolumda 4 tane belirgin bilek Ustun de yardımcı olur musunuz

 • Slm hocam benim kolumda jilet izi var onun icin melham gibi bise var mi hocam ve yok sa da nasil bir sis tem le bu jilet izi , nasil yok yok ederiz. Siz den haber beklicem hocam simdiden saol ol hocan tskr ….

 • merhaba hocam sol kolumda 10 tane ince jilet izi var askere gideceğim için sıkıntı olmaması açısından kapattırmak istiyorum bu konu hakkında bana bilgi verirmisiniz ve ücreti nedir?

 • Hocam kolumda sekiz on tane jlet izi var onyil önce flan olmuştu izlerin gitmesi mümkünmu

 • hocam kolay gelsin kolumdakı jilet izlerini nasıl yok edecegım.siz bu konuda garanti veriyosanız hemen işlemlere baslayacagım

 • kolumda pazu kısmında 1 adet 1.5-2 cm uzunluğunda jilet izi var.Nasıl bi tedavi uygulanır ve maliyeti ne kadar olur

 • Hocam hayırlı günler.Benim kolumda 40 tane jilet ve cam izleri var.Ameliyat olmadım.Sadece iğne vurdurdum.Izler nasıl geçebilir hocam

 • Hocam benim iki kolumda da jilet izi var ama öyle cok derin degil nasıl bi yontem uygunlanir ne kadar surede iyilesir ve cildiye bu konuda bana yardımcı olurmu cevap verirseniz sevinirim

 • Hocam benim kolumda 6 tane faça izi var yaklaşık 1 karış kadar mesafesi var fiyatla ilgili bilgilendirme yapabilir misiniz rica etsem

 • Hocam merhaba benim yüzümde trafik kazası sonucu oluşan izler var tedavisi mümkunmu

 • Cengiz bey kolay iyi çalışmalar dilerim.

  Yaklaşık 4-6 sene öncesinden sağ ve sol ayak baldırımda neredeyse yarısı ve sol kolumda sadece 1 adet 8-10 cmlik çizim bulunmaktadır. 2 sene sonra bir iş mülakatına gireceğim. Bu yüzden araştırmalarım doğrultusunda size bir kaç sorum olacak.

  -Bu izlerim geçmesi mümkün müdür? Biraz fazla zaman geçti o yüzden şüphelerim var.
  -İlk 1 sene içerisinde havuza girmem gerekebilir 6-7 aydan sonra havuza girmem mümkün olabilir mi?
  -Tahmini bir fiyat bilgisi alabilir miyim?
  -Çeşitli meslek dalları için yetkili doktorlardan sağlık raporu alınması gerektiği zaman herhangi bir olumsuzluk oluştur mu?

 • Merhaba bende bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum kolumda dört tane iz kaldı ve mümkün olursa hemen tedavisini olmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 • Hocam 10 yıllık 4 adet iz var çocukken kalemtraş bıçağı ile yaptım. Ahmet.anlama34@gmail.com a cevap yazıp fotoğrafları talep edebilir misiniz bekliyoruz teşekkür ediyorum

 • Hocam öncelikle merhaba lütfen banada yardımcı olurmusunuz lütfen.tedavi süreci ve fiyat bilgisi nedir lütfen öğrenmek istiyorum

 • Kolumda 2 milim olmak uzere 4 adet cilet izi var birde yuzumde komple lekeleri sildirmek istiyorum ysrdimci olurmunuz

 • Doktor Bey Merhaba,

  Su çiçeği izleri için tedavi yöntemi var mı ? Eğer var ise tedavi sonrası sosyal hayata dönmek için ne kadar süre geçmeli ve tedavi masrafları ne olacaktır.
  Teşekkür ederim.

 • Kolumda jilet izleri var polis okulu icin gecmesini istiyorum yardimci olur musunuz

 • Bendede, faça var nasıl sildirebiriz ne kadar para çıkar?

 • Kolumdaki bir cizikten kurtulmak istiyorum acil donebilirmisiniz bana.

 • Merhaba,
  Aynı işlem saç ekiminden kaynaklanan yara izi içinde yapılabilir mi?
  Şimdiden teşekkürler.

 • Merhaba,

  Normalinden büyük jilet izleri için kesin çözüm bulunmaktamıdır ?
  Sadece sağ omuzumda mevcuttur. Bu nedenle kazanmış olduğum subaylığa bile gidemiyorum.

  Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Merhaba benim kolumda iki tane jilet izi var ve derinler acaba geçme ihtimali ve fiyatı konusunda bilgilendirir misiniz

 • Hocam videolarinizi izledim benimde sol kolumda cok derin olmayacak sekilde 6-7 tane iz var yakindan bakilinca belli oluyor askeriye sinavlarina giricm 1 ocaga kadar halledilebiliyormu ? Fiyat hakkinda bilgi alabilirmiyim ?

 • sol kolumun dirsekten üstü façalı yaklaşık olarak kapatılacak alan boyuna 12 13 cm enine 5 cm ortalama ne kadar tutar ameliyatı?

 • Mrb 10 yıl önce tele carpmamdan dolayı yanağımda 5 cm uzunluğunda kahve rengi iz oluştu geçme ihtimali varmı ? Varsa hangi yöntemle geçer bilgi verirmisiniz.

 • İyi günler cengiz bey sol kolumda derin değil ama yine de belli olan izler var bunun için polislik sinavina giremiyorum bunu kapatmanın bir yolu var mı varsa ücreti hakkında bilgi alabilir miyim ?

 • Merhaba Cengiz Bey

  Benim kollarımda derin değil sadece yüzeysel olarak jilet izleri var.
  Bu yüzden polis ve askeri sınavlara giremiyorum.
  Yapmış olduğunuz ameliyat ile sağlık kontrolunden geçebilirmiyim.

 • Selam aleyküm hocam kolumda 12 tane jilet izleri var 1 ikitanesi belli oluyor ama digerleri dikkatli bakınca belli oluyor ama ben uzman çavuşluk sınavına girmek istiyorum ve jilet oldugu için kayıt yapmıyorum bana yardımcı olursanız memnun olurum saygılarımla.

 • kolay gelsin kolumda 39 tane jilet izi var. iş hayatımda sıkıntılar yaşıyorum bunları geçirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Iyi aksamlar bendede faca izi var sildirmek istiyorum geri bildirim yaparsaniz sevinirim iletisime gecip bilgi almak isterim

 • Merhaba oglumun kolarinda jilet izleri var bana yardımcı olurmusunuz

 • HOCAM 2 OMZUMDA COK DERIN DEGIL AMA BELLİ İZLERVAR JİLET İZİ BUNLARI NASIL YAPABİLİRİZ

  • Merhabalar herkes yorum yapmış ama dönüş olmamış sanırım bi bilginiz var mı ameliyat ücreti ile ilgili

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhabalar İpek Hanım,

    Dönüşleri mail üzerinden yorum yapan hastalarımızla birebir görüşerek yapıyoruz. Siz de mail üzerinden dönüş yapılacaktır.

    Saygılarımla.

 • Hocam benim kolumda 4 jilet izi bulunmaktadır ve bunu tedaviylen sildirmek istiyorum mümkün mü acaba

 • hocam iyi günler sol kolumda faça izleri vardı belli olmasın diye üzerine dövme yaptırdım şuan polislik için sildirmem gerekiyor fakat bu sefer tekrar faça izleri ortaya çıkıcak çok büyük ve derin kesikler değil yardımcı olursanız sevinirim

 • Sol kolumda omuza yakın pazı üzerinde 4 adet kesik iz var konuyla ilgili tedavi olmak istiyorum süreçin
  Nasıl işlediği Hakkı’nda bilgi alabilir miyim
  bir ücret hakkın da bilgi verebilirseniz çok sevinirim

 • hocam benim kolumda da 5-6 çizik var 3 tanesi biraz kalın 9 10 senelik
  ameliyat ücretlerini öğrenebilir miyim mail atarsanız çok sevinirim

 • Merhaba bnm kolumda cok derın 4 5 cm derınlıgınde ız var damarın tam orda doktorlar amelıyat lazer tedevısı olacagnı soyledıler ama kayserıde hangı plastık cerrahıye gıttıysem bu gecmez ız kalır dedıler et dısa fıskırmıs bı cozumu varmı nası gecer

 • Hocam benimde kollarımda jilet izleri var ameliyatla geçer mi geçecek se bana ne kadara maal olur söylerseniz sevinirim

 • Kolumda 8 tane faça izi var 1 tanesi beyaz kalın bir iz dıgerleri daha hafif izlerimi ameliyat olmadan nasıl geçirebilirim izlerimin uzerinden 3 ay gecti bana onerebileceginiz bir çözüm yolu varmı

 • Kolum da bir kaç tane jilet izi var.Nasıl geçirebiliriz?

 • Hocam iyi akşam lar sol kolumda çizikler var bunların geçmesi mümkünmü

 • Hocam merhaba benim kolumda 10cm dövme var cerrahi yöntemle akabilir misiniz ve alırsanız iyileşme süreci kaç gün olur ? Email yoluyla dönüş yapabilirseniz sevinirim.

 • Benim kolumda da var ne yapabilirim çok pahalı mı açıkçası yama deri derken ne demek oluyor

 • Benim kollarimda 2ila4 cm kalinliginda jilet izleri var ortalama 3 4 yil gecti uzerinden bi cozum ariyorum yardimci olurmusunuz

 • Şükrü Toptaş

  Her iki kolumda jilet izleri mevcuttur ve küçük bir yerde fazla derin değildir görüşmek istiyorum tşk

 • Merhabalar ben 23yaşındayım ve bir kaza sonucu yüzümde (dudak kenarı ve çene bölgesi) cam kesik izleri oluştu. Üzerinden 5ay geçti düzenli krem kullanıyorum ama hala izleri var bu izlerin kalıcı olup olmadığı kaçıncı aydan sonra anlaşılır ve yüzde olduğu için ameliyatın bi sakıncası varmıdır?

 • Hocam merhaba be im kolunda 30 dan fazla jilet izi var çıkma kol varmı.

 • Hicsm merhabalar. Ankarada yasiyorum. Benim de iki kolumda az da olsa faça izlerim mevcut. Cerrahi mudahele ile ilgili yazılarınızı okudum. Fiyat hakkinda bilgi verebilirmisiniz. Eposta adresinize resimleri gonderebilirim. Geldigimde vakit kaybetmeden ameliyat olmak istiyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar, Saygılarımla.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba, izlerin fotoğraflarını site üzerinden form doldurarak gönderebilirseniz, jilet izi tedavisi için tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılacaktır Erdoğan Bey. İyi günler dileriz.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba,

   İzlerin fotoğraflarını form doldurarak iletebilirseniz, detaylı tedavi yorumu yapabilirim. Saygılarımla.

 • Slm sol kolumda omuza yakın pazı üzerinde derin 4 adet kesik izim var konuyla ilgili tedavi olmak istiyorum süreçin Nasıl işlediği Hakkı’nda bilgi almam mümkünmü

  İyi günler

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba, izlerin fotoğraflarını site üzerinden form doldurarak gönderebilirseniz, jilet izi tedavisi için tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılacaktır Emrah Bey. İyi günler dileriz.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba,

   İzlerin fotoğraflarını form doldurarak iletebilirseniz detaylı tedavi yorumu yapabilirim. Saygılarımla.

 • Hocam merhaba kolumda iki farkli yerde toplam 10 cizik var ufak cizikler. Bu konu hakkinda bilgi almak istiyorum.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba,

   İzlerin fotoğraflarını form doldurarak gönderebilirseniz detaylı bir tedavi yorumu yapabilirim. Saygılarımla.

 • Kolumda kesik jilet izleri var tedevi olmak istiyorm nasil bir surec ve fiyatini ogrenebilirmiym yardmci olursaniz sevinirm

 • Merhaba
  Kolumda jilet izleri var ve kurtulmak istiyorum .
  İzler yaklaşık 13,14 yıllık.
  Fiyat olarak bilgilendirme yaparsaniz sevinirim.

 • Hocam iyi günler. 3-4 yıl önce kolumda yaptığım jilet izleri mevcut. Boy olarak kısa. Şu an yaşım 24. Ekte fotoğrafını göndereceğim. Ücreti ya da yapılması gerekenlerin hakkında bilgilendirirseniz çok minnettar kalacağım. Galiba lazerli tedavi uygulanacak. Kaç seans gerekir tahmini olarak. Lütfen beni kurtarın..

 • hocam ben 17 yaşındayım sol kolum da ve sol bacağımda derin olmayan jilet izleri var ama görüntü bozukluğu yapıyor ve rahatsız oluyorum. videonuzu izledim ve bu izlerin geçebileceğini söylemişsiniz iz kalmaz mı ve bu işlemin ücreti nedir ? yardımcı olursanız sevinirim

 • Kolumda yaklaşık 6 yıldır jilet izi var napabiliriz. Bide ücret öğrenebilir miyim

 • Cengiz bey kolay gelsin iyi çalışmalar benim iki kollumda da jilet izi var yaklaşık sene oldu acaba bunun tedavisi varmı izler silinebilirmi veya ne yapılabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir