Meme Estetiği

Meme Estetiği

Meme Estetiği

Estetik ve fonksiyonel açıdan memenin insan vücudunda özel bir yeri vardır. Doğumsal veya sonradan devreye giren gebelik, kilo alıp verme, yaşlanma, ilaç veya madde kullanımı, hormonal değişimler, meme hastalıkları vb bir çok nedenle veya nedeni bilinmeksizin tamamen gelişimsel olarak memenin şekli normalin dışına çıkabilmekte, normalden daha küçük, daha büyük, sarkık veya asimetrik olabilmektedir. Aynı şekilde meme ucunda da benzer sorunlar görülebilmektedir.

Meme Estetiğinin Amacı

Meme estetiğinde amaç memeye boyut ve biçim olarak “normal” veya “estetik” olarak kabul edilen şekli vermektir. Bu amaçla sarkık memelerde meme başının gövde üzerindeki seviyesi ve şekli değiştirilmekte, fazla deri çıkartılarak meme yeniden şekillendirilmektedir. Bazen hem meme toparlama hem de silikon meme implantı yardımı ile büyütme birlikte yapılabilmektedir.

Göğüs estetiği

Göğüs estetiği

Büyük memelerde uygun olgularda sadece liposuction yöntemi ile meme küçültülebildiği gibi çoğu zaman fazla deri ve meme dokusu çıkartılarak meme hem küçültülmekte hem de şekillendirilmektedir.

Gelişimsel olarak küçük olan memelerin büyütülmesinde halen altın standart silikon implant (protez) ile memenin büyütülmesidir.

Tubuler (tuberous) meme gibi meme dokularındaki gelişim yetersizliklerine bağlı ortaya çıkan asimetriler ise yine benzer yöntemler kullanılarak tedavi edilmektedir.

Erkeklerin yaşam kalitesini son derece olumsuz etkileyen jinekomasti (erkekte büyük meme) sadece liposuction veya liposuction ile birlikte bir miktar deri ve meme dokusu çıkartılarak küçültülebilmektedir.

Meme tümörlerinin çıkartılması sonucu oluşan deformiteler ise kendi vücudundan doku aktarımı, balon yöntemi, protez kullanımı, yağ enjeksiyonu gibi farklı onarım yöntemleri ile başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.

Meme estetik ameliyatları yapılırken memenin duyu, emzirme gibi işlevselliğinin korunmasına da son derece özen gösterilmektedir.

Meme Büyütme

Meme BüyütmeMeme büyütme küçük boyutlu bir memenin -meme dokusu altında oluşturulan cebe silikon meme protezi yerleştirilerek- büyütülmesi işlemidir. Meme küçük ancak meme başında >>

Meme Küçültme

Meme KüçültmeMeme Küçültme (Göğüs Küçültme); Değişik nedenlerle normalden büyük ölçülere ulaşmış ve sarkmış bir meme (makromasti, gigantomasti, meme hipertrofisi) >>


Meme Dikleştirme

Meme DikleştirmeHamilelik, süt verme, sık kilo alıp verme, yaşlanma, menapoz gibi nedenlerle meme dokusunu göğüs ön duvarına bağlayan bağlar gevşer ve sıklıkla meme >>

Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu EstetiğiSüt kanallarının açıldığı meme ucunun etrafında pembe-kahverengindeki halka (areola) cildi altında ince bir kas tabakası vardır ve değişik uyaranlar >>


Asimetrik Meme

Asimetrik MemeHer iki memenin şekil ve büyüklük bakımından birbirinden farklı olmasıdır. Erkek ve kadınlarda iki meme arasında çok dikkat çekmeyen hafif eşitsizlikler yaygındır. >>

Erkek Meme Estetiği

jinekomastiErkek Meme Estetiği Jinekomasti terimi Yunanca gynec (kadınsı, feminen) ve mastos (meme) kelimelerinden köken alır; Erkek meme dokusunun herhangi bir nedenle >>


Tuberöz veya Tubuler Meme Deformitesi

Tuberöz veya Tubuler Meme DeformitesiÖzellikle meme ucunun aşağısında kalan kısımda meme dokusu ve derisinin gelişmemesine bağlı olarak memelerin tüp şeklinde deforme ve asimetrik >>

Estetik meme ameliyatı İstanbul ve yakınlarından gelen hastalarla gerçekleşebileceği gibi diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalarla da gerçekleşebilir.

Meme estetiği fiyatı için en sağlıklı cevap hasta ile uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonrasında verilebilmektedir.

Meme Estetiği, Göğüs Büyütme, Göğüs Küçültme ve Silikon konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel Sky Türk TV’de Meme Estetiği hakkında bilgi veriyor. İzlemek için tıklayınız.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel, Meme Estetiği

Meme Estetiği Sık Sorulan Sorular

Meme Silikonu Dışarıdan Bakınca Belli Olur Mu?
Meme Büyütme Ameliyatından Kaç Gün Sonra Günlük Yaşantıma Dönebilirim?
Meme Büyütme Ameliyatından Kaç Gün Sonra Sütyen Kullanabilirim?
Meme Küçültme Ameliyatı Zayıflamadan Önce Mi Sonra Mı Yaptırılmalı?
Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?
Göğüsler Neden Sarkar?
Tüberoz ve Tübüler Meme Deformitesi
Vertikal Skar Tekniği ile Meme Küçültme
Meme Asimetrisinin Nedenleri
Meme Dikleştirme Ameliyatının Amaçları
Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi
Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası
Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Süt Verme
Meme Küçültme Ameliyatı ve Meme Kanseri İlişkisi
Meme Büyütme Ameliyatı Yaşı
Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi
Meme Slikonunun Büyüklüğü
Meme Slikonunun Yapısı
Meme Slikonunun Şekli
Meme Büyütme Ameliyatı Teknikleri
Meme Büyütme Ameliyatında Meme Altına Giriş Yeri
Meme Büyütme Ameliyatında Meme Slikonunun Yerleştirildiği Alan
Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası
Meme Büyütme Ameliyatı Komplikasyonları
Meme Slikonunun Ömrü
Süt Verme Emzirme Bittikten Ne Kadar Süre Sonra Meme Büyütme Ameliyatı Yapılabilir?
Meme Büyütmede Rutin Meme Kontrolleri
Meme Slikonumun Yırtıldığını Nasıl Anlarım?
Asimetrik Meme Tedavisi
Meme Dikleştirme ve Süt Verme
Meme Küçültmede Yağ Alma ve Kısa İz

25 Temmuz 2016


Meme Estetiği
Puanlama:
24 Ekim 2017

2 yorum

  • MERHABA,

    Ben almanyada yaşiyorum ve subatda izmirde Dr. Cemil tugayda ameliyat oldum. Hem diklestirilildi ve Silikon takmasi oldu. Malesef hic memnum kalmadim cünkü gögüslerim yinede sarkiyo yani hic diklestirilmemis gibi gözüküyo ve silikonlan cok büyük C den dobble D oldu yani hem asiri büyük ve cok sarkiyo ve belim asiri agriyor. Ben yine gögüslerimi diklestirmek ve eski halesine dönmesini istiyorum yani yine C olsun. Arkadasim da sizde ameliyat olmak istiyor onun gögüsü suan B ve sirf büyültmek istiyor yani sirf Silikon istiyor. Ben ikisininn Fiyatini sizden ögrenenebilirmiyim.

    saygilarla

    yesim

  • Merhaba
    Meme diklestirme ve büyütme fiyatlarinizi ögrenebilirmiyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir