fbpx
Yüz Estetiği Hakkında

Göz Altı Torbaları Ameliyatı

Göz Altı Torbaları Nedir?

Göz kapaklarında yapısal ve çevresel nedenlerle oluşan, göz kapaklarında torbalanma, göz kapağı derisinde kırışma ve sarkma ile karakterize bir estetik sorundur. Üst göz kapaklarındaki torbalanma ileri olgularda görme fonksiyonunu da olumsuz etkiler. Göz altı torbalarına genellikle alt göz kapaklarının hemen aşağısına denk gelen elmacık kemiği kısımlarındaki çökmeler de eşlik eder. Elmacık kemiklerindeki hacim kaybı göz altı torbalarının daha da belirgin olmasına ve dikkat çekmesine neden olur.

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Nedir?

Alt ve üst göz kapaklarındaki torbalanmaların giderilmesine yönelik gerçekleştirilen ameliyat, Göz Altı Torbası Ameliyatı veya blefaroplasti olarak adlandırılır. Diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri olan göz kapağı estetiği ile üst göz kapaklarında göz kapağının açılmasını dahi engelleyebilen deri fazlalıkları ve göz altındaki torbalanmalar giderilmektedir. Blefaroplasti ile üst göz kapağındaki deri fazlalıklarından ve göz altı torbalarından aynı anda kurtulmak mümkündür. Böylelikle hem dinamik ve genç bir görünüm hem de göz kapağı fonksiyonu yönünden başarılı sonuçlar elde edilir.

Göz Kapakları Neden Düşer?

Göz kapakları dıştan içe doğru cilt, kas ve yağ tabakalarından oluşur. Genetik faktörler, yaş ve güneş ışını gibi çevresel faktörlerin etkisi ile göz kapağı cildi elastikiyetini kaybeder ve gevşer. Cilt altındaki kas tabakası da gevşer ve yer çekimi etkisi ile düşmeye ve sarkmaya başlar. Daha derin planda olan ve normalde göz kapaklarına dolgun ve canlı bir görünüm katan yağ yastıkçıkları da öne fıtıklaşmaya başlar. Böylelikle göz kapaklarında sarkma ve torbalanmalar oluşur.

Kaşlarda düşme varsa üst göz kapaklarındaki deri fazlalığı daha da belirginleşir. Göz kapağına yapılan makyaj fazla deri katlantısının altında kaybolur. İleri olgularda üst göz kapağındaki fazlalık görmeyi zorlaştıracak boyutlara varabilir.

Gözaltı Torbaları Neden Olur?

Alt göz kapağı sorunları halk arasında göz altı torbası olarak bilinir. Göz altı torbaları, daha çok genetik ya da yaşlanma sebebiyle gerçekleşir. Genetik olarak aileden geçen göz altı torbası 30’lu yaşlarda kendisini gösterirken, yaşlanma nedeniyle gerçekleşen göz altı torbasının ortaya çıkması 40’lı yaşları bulmaktadır. Diğer taraftan göz altına denk gelen elmacık kemiklerinin silik olduğu durumlarda da gözaltı torbaları daha belirgin hale gelir. Bu durumlarda elmacık kemikleri de yağ dolgusu ile desteklenir ve göreceli olarak göz altı torbaları daha az belirgin hale getirilir ve daha estetik bir görünüm elde edilir.

Diğer göz altı torbasının nedenleri arasında alkol ve sigara kullanımı, düzensiz uyku, sık ağlama durumları ve yer çekimi sayılabilir. Kişiyi sosyal hayatıyla birlikte psikolojik olarak da etkileyen bu belirtiler göz altı torbası estetiği ya da bir diğer adıyla göz kapağı estetiği ile giderilir.

Göz Altı Torbası Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları

Göz altı torbalarının tedavisi hakkında araştırma yapan hastalar çevrelerinden ya da internet üzerinden ev yapımı çözüm önerileriyle karşılaşsa da göz altı torbalarının kalıcı ve etkin çözümü göz altı torbası ameliyatı adı verilen operasyon ile mümkündür. Alt göz kapaklarındaki torbalar için alt blefaroplasti, Üst göz kapaklarındaki torbalar için ise üst blefaroplasti ameliyatı uygulanır.

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı esnasında veya sonrasında kanama komplikasyonundan kaçınmak için en az 10 gün öncesinden kanın pıhtılaşmasını azaltın aspirin, E-Vitamini, bazı ağrı kesiciler veya bitkisel preparatların kullanımı kesilmelidir. En iyisi dengeli beslenme dışında ilaç veya ek destek hapları kullanmamaktır.
Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Yüksek tansiyonu olanların tansiyonu ilaçlarla kontrol altına alınmış olmalıdır.

Göz Altı Torbaları (Göz Kapağı Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hasta, göz altı torbası ameliyatı öncesinde doktor tarafından muayene edilmelidir. Bu detaylı muayene sırasında göz bölgesinde bulunan derideki sarkma, deri fazlalığı, deri altı yağ miktarı, bunun ne kadarının alınacağı ve kaslardaki olası gevşeme gibi belirtiler incelenir. İnceleme sonucunda göz altı torbası ameliyatının hangi teknikle yapılacağına plastik cerrah tarafından karar verilir.

Bu aşamada gerek gözle ilgili (kronik göz kuruluğu gibi) gerekse genel sağlık durumuyla ilgili (hipertansiyon, kan sulandırıcı kullanma gibi) mevcut hastalıklar konusunda plastik cerrah bilgilendirilmelidir. Ortalama olarak 1 saat süren göz altı torbası estetik ameliyatı damardan verilen sakinleştirici ve lokal anestezi altında yapılır. Üst göz kapağı düzenlemelerinin de yapılması durumunda bu süre daha da artar.

Ameliyat sırasında kirpik ya da göz kapağı içinden açılan kesilerle göz altında oluşan yağ dokusu ve kas yıpranmalarına müdahale edilir. Fazlalık yaratan deri alınır ve göz altı gerdirilir. Estetik Ameliyatı sonrası hakkında bilgi almak için: https://www.cengizacikel.com/ameliyat-sonrasi-nelere-dikkat-etmeli/

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 • Göz kapaklarında ödem ve morluk oluşabilir; soğuk uygulama ve yüksek yastıkta yatma önerilir.
 • Ameliyat sonrası ciddi ağrı olmaz, ciddi ağrı oluyorsa kanama belirtisi olabilir; doktor haberdar edilmelidir.
 • Gözlerde yaşarma, yanma hissi, kuruluk olabilir. Göz kapakları hafif açık kalabilir; ödem geriledikçe düzelmesi beklenir.
 • Dikişler 3-5 gün içerisinde tamamen alınır.
 • Bir hafta sonra hasta işine dönebilir ancak göz kapaklarındaki minimal ödemin tamamen gerilemesi 3-4 haftayı bulabilir.
 • Bir hafta sonra kontak lens kullanılabilir.
 • Ameliyat izleri ilk haftalar makyajla gizlenebilir. İlk haftalar pembe renkli olan izler genellikle aylar içerisinde gittikçe solar ve dikkat çekmeyecek ince ve ten rengi bir hal alır.
 • Ameliyat sonrası en önemli komplikasyonlardan bir tanesi göz kapaklarında kan birikmesi (hematom)dir. Kanamadan kaçınmak için:
 • Ameliyat sonrasında yüksek yastıkta yatılmalı,
 • Soğuk uygulama yapılmalı,
 • Kan basıncı takip edilmeli ve tansiyon yüksek ise düşürülmeli,
 • Şiddetli öksürük veya hapşırıktan kaçınılmalı,
 • Tuvalette aşırı ıkınılmamalı,
 • Ağır kaldırılmamalı, 2 hafta süre ile ağır sporlar yapılmamalı ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Göz Altı Torbası Ameliyatı İkinci Kez Yapılabilir mi?

Göz kapakları yeni şeklini yıllarca muhafaza eder. Göz kapaklarında tekrar gevşeme olursa ikinci bir ameliyat yapmak her zaman mümkündür. Bir önceki ameliyatta istenmeyen bir sonuç ile karşılaşılmış ise ikinci kez ameliyat olmak gerekebilir.

Göz Altı Torbaları ve Tedavi Süreci Hakkında Daha Detaylı Bilgi

Göz altı torbalarının ameliyat öncesi hazırlık, ameliyat süreci, ameliyat teknikleri ve ameliyat sonrası hakkında çok daha detaylı bilgiyi ve sık sorulan soruların yanıtlarını sitemizin ” Göz Kapağı Estetiği” başlıklı sayfasında bulabilirsiniz:  https://www.cengizacikel.com/goz-kapagi-estetigi/

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Fiyatları 2022

Göz altı torbalarının tedavi fiyatı göz altı torbalarının durumuna, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve yapılacak ek cerrahi işleme göre değişiklik göstermektedir. Her kişi için güncel ameliyat fiyatı ancak değerlendirme sonrası belirlenir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için form doldurabilir, WhatsApp’tan bize yazabilir ya da telefon numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Kaynakça

 1. Evidence based medicine: Blepharoplasty

 

191 Yorum

 1. Merhabalar hocam saygılar gözaltı torbaları için ve ust göz kapağı düşüklüğü için ameliyat olmak istediğimde devlet memuru saglikci olarak rapor alma imkanı var mi?ne kadar süre rapor veriliyor yazın bu ameliyatlari yaptırmak daha riskli mi?ve ücret tahmimide olsa hangi aralıklarda olur
  Teşekkür ederim

  1. Merhaba, WhatsApp hattımız üzerinden iletişime geçerseniz eğer yardımcı olabiliriz, saygılarımla

 2. 37 yaşındayım göz altı torbalarımı aldırmak istiyorum
  Fiyat öğrenebilirsiniz

  1. Merhaba, WhatsApp hattımız üzerinden fotoğraf göndererek iletişime geçerseniz eğer değerlendirebiliriz, saygılarımla

 3. Merhaba
  Hem yapısal olarak hem de hipertiroide bağlı olarak göz altı torbaları var. Bu durum beni çok rahatsız ediyor.Tiroid değerlerim normal şu anda. Benim gibi hastalar da göz altı torbalarını aldırabilir mi?

  1. Merhaba, WhatsApp hattımız üzerinden fotoğraf göndererek iletişime geçerseniz eğer değerlendirebiliriz, saygılarımla

 4. Merhaba,
  Ben de göz altı torbaları için ameliyat olmak istiyorum. Fiyat bilgisi paylaşır mısınız?

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

 5. Merhaba gözaltı torbası operasyonu fiyat ve süreci hakkında bilgi verir misiniz?teşekkürler

  1. Merhaba, WhatsApp hattımız üzerinden fotoğraf göndererek iletişime geçerseniz eğer değerlendirebiliriz, saygılarımla

 6. Merhaba göz altı torbalarımdan kurtulmak istiyorum
  Bana bu ameliyatın işlem ve süreç hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

 7. Merhaba hocam gö,altı torbaciklarim var üst göz Kapağı düşük ameliyatı fiyatını öğrenebilirmiyim

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

 8. 24 ocak 4 şubat ara tatilinde hem göz altı torbası hemde üst kapak kaldırma operasyonu olmak istiyorum. Ne kadar tutar bu süre iğleşmeye yeter mi.

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 9. Gözaltı torbalarım var ve artık onlarla yaşamak istemiyorum ama korkuyorum da gözüme zararı olurmu iz kalır mı vs vs…Bilgi ve fiyat alabilirmiyim, teşekkür ederim.

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 10. 58 yaşındayım göz altı torbalarını aldırmak istiyorum fiyat alabilirmiyim teşekkürler

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 11. Methaba hocam göz altı torbalarım var fıyat alabilirmiyim lütfen.cok teşekkür ediyorum şimdiden.

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 12. merhabalar, ben 40 yaşındayım. doğuştan tek böbrekliyim ve kendimi bildim bileli göz altı torbalarım var ilkokul yaşları dahil:( ve artık onlardan kurtulmak istiyorum fakat doğuştan tek böbrekli oluşum bu ameliyatın tekrarlanmasına sebep olur mu? uygulanacak işlemler nedir ve ameliyat fiyatını öğrenebilir miyim?

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 13. 54 yaşındayım. göz altı torbasi ameliyati olmak istiyorum.fiyat ve yapılacak işlemle ilgili bilgi istiyorum.(1000ml.glifor kullaniyorum.baska rahatsizligim ve ilacım yok. )

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 14. Iyi günler, göz alti torba ameliyatinin fiyatini ögrenebilirmiyim. En erken randevuyu ne zaman alabilirm?

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 15. Goz altı torbaları icin ücret ögrenebilirmiyim ust goz kapaginada mudehale gerekirse onunda ucretini ogrenmek isterim

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-mail adresiniz üzerinden bilgilendirme için iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-mail adresiniz üzerinden bilgilendirme için iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-mail adresiniz üzerinden bilgilendirme için iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

 16. Merhaba
  Göz altı torbalarım var ameliy olmak istiyorum ücreti nedir
  Diğer sorum burnumda nefes alamıyorum ameliyat gerekli kliniğinizde bu işlemde yapılıyor mu ve aynı anda olur mu.
  Iyi günler

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-mail adresiniz üzerinden bilgilendirme için iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmek adına mail adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, saygılarımla

 17. Merhabalar
  Goz alti torbasi ameliyati olmak istiyorum. Yukaridaki bilgilerde iz kalmasindan bahsediliyor ameliyat goz icinden oluyor diye biliyordum . Boylelikle iz olmamasi gerekir diye biliyordum. Bu konuda beni biraz daha aydinlatirmisiniz?
  Ayrica fiyatiniz nedir?

  Saygilarimla
  Gulten Celik

  1. Merhaba, e-mail adresiniz üzerinden bilgilendirme için iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

 18. 21 yaşındayım. Göz altı torbalarım hep vardı fakat ani zayıflama yaşadım ve zaten var olan torbalarım iyice ortaya çıktı. Göz altı torbası ameliyatı için fiyat istiyorum.

  1. Merhaba, konu ile ilgili bilgi verebilmek adına e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

 19. Merhaba 32 yasındayım gecen sene yaptrdgm botoks yüzünden cok az gözaltı torbası olustu ve gecmiyor bunun için neyapmamz lazm amilyatsa fiyat alabilrimym

  1. Gizem Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden sorunuz yanıtlanmıştır. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Ceyda Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

 20. Merhabalar ben 21 yaşındayım ve 18 yaşından beri göz altı torbalarım var. Artık rahatsız olmaya başladım ve ameliyat olmaya karar verdim fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

 21. 57 yaşında ankilozon spondilit hastasıyım,Sinop da yaşıyorum, gözaltı torbaları mdan kurtulmak istiyorum,Fiat bilgisi alabilirmiyim??Şimdiden tesekkurler

  1. Merhaba, bu tür kronik hastalığı olanlara estetik ameliyat ben yapmıyorum maalesef. Başka plastik cerrahlar yapabilir. Saygılarımla

 22. 62 yaşındaki erkek kardeşim için aradım göz altı torbaları oluştu uzun zamandır kirpikleri gözüne dönüp batıyor göz torbası ameliyatı tek göz çift göz fiyatı istiyorum emekli fiyatı değişiyor mu görmeden fiyat veremeyiz derseniz bizde ödeyemeyeceğimiz fiyatsa birde muayene ücreti ödemenin anlamı yok yukarda anlattığım gibi emekli aşağı yukarı bir fiyat alabilirsem sevinirim yeriniz nerede teşekkürler Gülhan Altın ben

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

 23. Merhaba, 29 yaşındayım göz altı torbalarım var bu ameliyat için fiyat bilgisi alabilir miyim?
  İyi günler.

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

 24. Merhaba;göz altı torbalarımdan kurtulmak istiyorum. 44 yaşındayım .Lupus hastasıyım ama organ tutulumum vs yok,bu hastalık operasyona engel olur mu?Ve fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

 25. Merhaba gözaltı torbası ameliyatı hakkında fiyat bilgisi öğrenebilir miyim? Tekrarlamak gerekir mi ilerleyen yıllarda ameliyatı

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

  1. Tuğba Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden detaylı iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, bilgi verebilmemiz adına e-posta adresinizden iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

 26. Merhaba .Hekimimizin branşı ve gozalti torba ameliyati fiyati bilgisini alabilir miyim

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

 27. Göz altı torbası ameliyatı ve göz kapagi düşüklüğü ameliyatı için fiyat bilgisi öğrenebilir miyim. Bu işlemlerde iz kalıyor mu ?

  1. Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

 28. Merhabalar göz altı torbaları ameliyatı hakkında sizden bilgi almak istiyorum fiyat ne kadar öğrenebilirmiyim şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

  1. Merhaba, WhatsApp üzerinden iletişime geçilmiştir sizinle, saygılarımla

  1. Merhaba, operasyon detayları ile ilgili görüşebilmek adına e-posta adresinizden geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımla

  1. Işıl Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden detaylı bilgi verebilmek adına iletişime geçilmiştir. Saygılarımla

  1. Ayşe Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçilmiştir, kontrolünü sağlayabilirsiniz. Saygılarımla

 29. Merhaba
  Göz altı torbalarımdan çok rahatsızım aldırmak istiyorum artık.Ücret bilgisi alabilir miyim?

  1. Canan Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden sorunuz yanıtlanmıştır. Saygılarımla

 30. Mrblar hocam ben 26 yaşındayım göz altı torbaları mi aldıracam fakat aklıma bişey takıldı bu yağlar alındıktan sonra orası boşalacak sarkmalar olurmu nasıl tedavi edilecek

  1. Gonca Hanım Merhaba, e-posta adresiniz üzerinden geri dönüş yapılmıştır size, saygılarımla

 31. Merhaba Hocam,
  10 gün başka bir yerde göz altı torbalarımı aldırdım ve şu an çökük duruyor. Ve kırışıklık oldu. Gözlerim yorulmaya başladı. Sonuçtan memnun değilim. Göz kapaklarımda da asimetri oldu. Fazla alınan yağ için ne yapmalıyım? Rahatsız oluyorum

  1. Fulya Hanım Merhaba, yasal ve etik nedenlerde yorum yapmak istemiyorum. Ameliyatınızı olduğunuz doktorunuz ile iletişime devam etmenizi öneriyorum. Saygılarımla

 32. Merhaba hocam,watsup hattından fotoğraflarımı yolluyorum.Fiyat bilgisi alabildi miyim

  1. Jülide Hanım Merhaba, yüzünüzün tam karşıdan ve her iki yandan fotoğraflarınızı ilettikten sonra WhatsApp üzerinden bilgilendirme yapılacaktır size, iyi günler

  2. Hocam iyi akşamlar..sol gözümün altında bir şişlik var uzunca bir zamandır.Makyajla bir nebze kapanıyor.Ancak çıplak gözle çok belirgin.Göründüğün meslekdaşlarınız ameliyatı önermedi.Daha doğrusu yapılan operasyonlardan çok memnun kalınmadığını belirttiler.Bitkisel tedaviler de maalesef kalıcı değil.Ama ameliyattan da korkuyorum.Ne önerirsiniz? Ameliyatın ücreti nedir?Şimdiden teşekkürler.

   1. Ufuk Hanım Merhaba, WhatsApp üzerinden yanıt verilmiştir. Saygılarımla

   2. Ufuk Hanım Merhaba, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz fotoğraflarda değerlendirilmiştir ancak muayene etmeden maalesef yorum yapamıyorum. Saygılarımla

  1. Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

   1. Duran Bey Merhaba, WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirseniz eğer yardımcı olabiliriz, saygılarımla

  1. Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 33. Göz altı torba amaliyatının fiyatını öğrenmek istiyorum teşekkür ediyorum, göz altı ve göz üstü

  1. Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 34. İyi günler doktor bey. Ben daha 18 yaşındayım ve göz altı torbalarım benim için büyük sorun yaratmaya başladı insanlar yaşlı duruyosun demeyr başladı ve bu beni mutsuz ediyor. Yaşım ameliyat olmaya uygun mu

  1. Merhaba,
   E-posta adresinize 24 saat içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımla

 35. İyi günler hocam ben 68 yaşındayım daha önce göz kapağı ameliyatı oldum şu anda göz altı torbaları beni estetik açıdan rahatsız ediyor ameliyat olabilirmiyim maliyeti ne olur saygılar.

  1. Merhaba Neslihan Hanım, mail yoluyla size dönüş yapılmıştır. Size ulaşmaması durumunda 05358752020 numaralı telefon ve WhatsApp hattımızla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler.

 36. Merhaba,

  Eşimin 2 göz altında da ciddi oranda torbalanma var, estetik ameliyat olmak istiyor.Fiyat bilgisi alabilir miyim lütfen?

 37. Doktor bey muayene için gelemeyeceğim ama durumum ile ilgili ne uygulama yapılmalı,bilgi verebilir misiniz? Ve uygulamaların fiyatlarını da yazarsanız sevinirim,size mailden yüzümde şikayetçi oldugum yerleri fotoğraf olarak gönderirim.

  1. Merhaba, birden fazla operasyon aynı seansta gerçekleştirilebilir. Durumunuzu daha detaylı görebilirsek sağlıklı bir yorum yapabiliriz. 05358752020 numaralı hattımızla iletişime geçerek randevu talebinde bulunabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 38. Merhaba Doktor Bey,
  Gecen yil goz kapagi ameliyati oldum fakat sonuc cok istedigim gibi olmadi. Uc kesimleri asagi bakiyor. Ayrica goz altimda torbalanmalar var. Ben goz kapaklarimdan ve goz alti torbalarimdan ameliyat olmak istiyorum. Ikisi ayni anda olabiliyor mu? Iyilesmeleri ne kadar surer
  Simiden tesekkur ederim

  1. Merhaba, göz altı torbalarının yapısına göre cerrahi bir müdahale yapılıp yapılmayanına karar verilmeli. Mail adresinizden sizinle iletişime geçmeye çalıştık. Mailimizin size ulaşmaması durumunda tekrar iletişime geçiniz lütfen. https://www.cengizacikel.com/iletisim/

 39. İyi günler, yaşım 18 ve gözlerimde doğuştan gelen bir sorun olduğu için sadece sol gözümün altında guldugumde belli olan gözle görülür bir torba var. Görünüşü rahatsız ettiği için istediğim gibi gulemiyorum. Bende artık takıntı olmuş. Bilgilendirirseniz sevinirim ne yapmam lazım? İllaki bir cerrahi müdahale mi olmalı

  1. Canan Hanım Merhaba, Göz altı kapağı estetiği hakkında sayfamızda yer alan bilgiler dışında daha detaylı bilgi vermek isteriz. Mail adresinize bilgilendirici bir e-mail iletiyoruz. size ulaşmaması durumunda bizimle iletişim bilgilerimizden tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler .

 40. Merhaba hocam
  göz alt kapağı için estetik yaptırmak istiyorum daha önce doktora gittiğimde 30 yaş üstü için yapıldığını benim için lazer tedavisi uygulanabileceğini söyledi 31 yaşındayım lazer fiyatı öğrenebilirmiyim ve ağrılı mı oluyor?

  1. Merhaba Cavidan Hanım, mevcut durumunuzu muayene öncesinde görebilmemiz için form doldurarak fotoğraflarınızı iletebilir misiniz? Size durumunuzla ilgili kısa bir tedavi yorumu yapabiliriz bu şekilde. En sağlıklı tedavi yorumu için ise muayene olmanız gerekir. İyi günler dileriz.

 41. Merhabalar Cengiz Bey

  42 yaşındayım beni rahatsız edecek derecede göz altı torbalarım bulunmaktadır. kirpik kökünden kesmeden iç taraftan dikişsiz yağ torbaları nasıl alınır bilgi verebilir misiniz.

  iyi çalışmalar

  1. Merhaba, göz altı torbası hakkında detaylı bilgi vermek adına iletişim bilgilerinizden size ulaşma çalıştık. Eğer mailimiz size ulaşmadıysa lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçiniz.

 42. Bana ulaşırsanız sevinirim. Göz altı torbası ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorum cengiz bey.

 43. Merhaba yaşım 37 göz altı torbalanmam var cerrahi müdale edilceğini söylediler fiyat rica edebilirmiyim

 44. Merhabalar, göz altı torbaları alımı fiyatı ne kadardır bide göz için zararlı mıdır?

 45. Göz altı torbalarımı aldırmak istiyorum.Fiyatını öğrenebilirmiyim.Birde yeriniz nerdedir.

 46. Merhaba ben gozalti torba ameliyatiyla ilgili fiyat bilgisi almak istiyorum tesekkur ederim simdiden

 47. İyi akşamlar ben 58 yaşında bayanım göz altı torbalarımı aldırmak istiyorum fiyat öğrenmek istiyorum

 48. Selamlar hocam Ben gözaltı torbalarını ve göz üstü sarkmaları aldırmak istiyorum göz üstü fazla deyil ama Ben yinede aldırmak istiyorum fiyat verirseniz memnun olurum, saygılar iyi çalışmalar

 49. Hocam gözaltı torbalarım beni rahatsız ediyor emekliyim bana bir fiyat yazarmısın selamlar

 50. Göz altı torbalarım çok mor ve şiş ortama ne kadar fiyatı vardır bilgilendirirseniz mutlu olurum

 51. gözaltı torbaları ameliyat sonrası iyileşme süresi ve fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 52. Merhaba,
  Bende gözaltı torbaları mi aldırıp kendimi daha iyi hissetmek istiyorum.
  Rica etsem bana tahminen bir fiat verebilir işini?

 53. İyi günler. 40 yaşındayım. Gözaltı torbalarımı ve gözkapaklarımı yaptırmak istiyorum. Fiyat oğrenebilirmiyim

 54. Sayin Dr.Bey ben 58 yasinda bayanim göz alti siskinlikleri bir hayli ilerlemis durumda gözlük kulandigim icin zorlaniyorum cünkü gözlüklerime deymektedir.Sizden ricam beni aydinlatirmisiniz ve olursa fiyati ne kadar,Tsk

 55. Iyi aksamlar ben 42 yasindayim ve son 3-4 yildir gozalti torbalarim var cok moral bozucu oldukca yasli gosteriyor psikolonimi bozuyor hele sabahlariii aynaya bakamiyorum ve bu ameliyati olmak istiyorum tabiki once fiyatini ogrenirsem cok mutlu olacagim merci.

 56. Merhaba problem gözaltı şişkinliği bunu ortadan kaldırmak istiyorum ortalama fiyat aradığınız nedir

 57. merhaba ben pem 45 yaşındayım göz altı halhalanması ve kırışıklar oluşto ameliyat olmak istiyorum fiyatı öğrenebilirmiyim

 58. iyi günler bundan bir hafta once gozalti ameliyati oldum gozumun aldindaki yaglari aldirtim hafifte torbalnma vardi suan hersey yolunda tek korkum ilerleyen yillarda tekrardan yaglanma ve torbalanma olurmu buna cevap verirseniz cok sevinirim saygilar

 59. Gozalti torbalarimi aldirmak istiyorum.. Sonrada ust kapak fazlaliklarini..
  Fiyat verirsenz memmun olurum

 60. Merhaba, istanbulda yaşıyorum yaşım 27 . Babamda erkek kardeşimde ve bende göz altı torbası var. Bu durumdan rahatsizim.fiyat almak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

 61. gözaltı torba ameliyatı fiat muayene sonrası belirlenir diye belirteceğinize yaklaşık bir alt üst limit belirtseydiniz buna başvurmayı düşünecektim etiketi olmayan hiç birşeye bakmam bunu belirtmek istedim

 62. Merhaba hocam,
  Adım Gönül 33 yaşındayım. Kendimi bildim bileli gözaltı torbalarım bulunmakta ve bu durum beni psikolojik olarak yıpratmaktadir.
  Manisa da yaşamaktayım. Benim için herhangi bir fiyat aralığı belirtebilirseniz eğer muayene olmaya gelebilirim.
  Teşekkür ederim şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu