Burun Törpüleme Ameliyatı

burun-torpuleme

Burun törpüleme ameliyatı, burunda az miktarda da olsa kemer bulunması durumunda yapılmaktadır. Burun törpüleme ameliyatı ile yan profilden burun sırtının daha düz olduğu, önden bakıldığında ise  daha orantılı ve aynı zamanda  daha doğal bir burun görünümü amaçlanır. Diğer burun ameliyatlarına göre daha basit bir işlem olarak tercih edilen burun törpüleme için plastik cerrahın hastanın bu ameliyat için uygun bir burnu olup olmadığına karar vermesi gerekir.

Burun Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun törpüleme ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında burnun durumuna göre yapılabilmektedir.  Burun kemerinin büyük olduğu durumlarda ise burun törpüleme tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumlarda plastik cerrahın görüşleri doğrultusunda hasta burun ucu ameliyatı ya da diğer burun estetiği ameliyatlarından kendi burnuna uygun olanını da tercih eder ve tedavi işlemine devam edilir. Sadece burun törpüleme işleminin yeterli olacağı durumlarda ise ek bir ameliyata ihtiyaç kalmaz ve burun istenen görünüme kavuşturulur.

Eğri burun kişinin estetik görünümünü etkilediği gibi psikolojik olarak da olumsuz durumlar oluşturabilir. İyileşme sürecinin bir parçası olarak, sosyal hayatta oluşabilecek rahatsızlıkların önüne burun estetiği ameliyatının uzman doktorlar tarafından yapılması ile geçilebilir. Burun törpüleme ameliyatı fiyatı, alanında uzman doktorun ameliyat olmak isteyen kişiyi muayene etmesi sonucu hesaplanmaktadır. Tedavi öncesi sağlıklı bir muayene bu işlem için ilk koşul olarak kabul edilir.

Burun törpüleme, kişinin burnunda bulunan kemer dolayısıyla rahat nefes alamaması nedeniyle de yapılabilir. Kişinin burun kemerinden kurtularak daha rahat ve sağlıklı nefes alması Burun törpüleme ameliyatı ile gerçekleşebilir.

Burun törpüleme fiyatları uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayeneden sonra verilmektedir. İstanbul burun törpüleme muayenesi için form doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burun Törpüleme Ameliyatı Diğer Burun Ameliyatlarından Farklı mıdır?

Burun Törpüleme Ameliyatı, Burun Estetiği çeşitlerinden bir tanesidir. Burun ameliyatının ihtiyaç duyulduğu bölge açısından farklılık söz konusudur. Genellikle burun kemeri bölgesi için Burun Törpüleme işleminden söz edilebilir. Uygulanan işlem Kemerli Burun Ameliyatı ile benzerlik gösterir. Halk arasında törpüleme ismiyle de bilinmektedir.

 

UT Southwestern Medical Center, Dallas-USA' da araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof Dr Cengiz Açıkel halen İstanbul-Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Prof. Dr. Cengiz Açıkel 'in Son Yazıları
8 Kasım 2018

14 yorum

 • Merhabalar,

  Burun törpüleme ameliyatı için fiyat almak istiyorum. Burnumda hafif bir kemer var. Fiyat alabilir miyim?

  • Merhabalar burun törpüleme fiyatını öğrenecektim en kısa zamanda bilgilendirirseniz sevinirim.

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhaba Gizem Hanım, mail bilgilerinizden sizinle iletişime geçmeye çalıştık. Mail bilgilerinizi kontrol edebilir misiniz? Mailin size ulaşmaması durumunda lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçiniz. İyi akşamlar.

   • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

    Merhaba, mail bilgilerinizden size ulaşmaya çalıştık. Mailimizi eğer almadıysanız iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler.

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba Başak Hanım, burun törpüleme ameliyatı ile ilgili olarak size mail yoluyla ulaşmaya çalıştık. Mailin size ulaşmaması durumunda lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçiniz. İyi günler .

 • Fiyat alabilir miyim

 • burnum hafif kemerlı törpüleme yapılacak fiyat konusunda bilgilendirme talebim olacak

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 • Burun törpületme fiyatı nedir ve ameliyat sonrası gözaltında morarmalar oluyor mu?

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 • Burun estetiği yaptırmak istiyorum. Fiyat alabilir miyim.

 • İyi gunler hocam, burun ustten degil de yanlardan inceltmek amacli da torpulenebiliyor mu?

 • Merhaba acaba burun kemeri töpületmek istiyorum da fiyat bilgisi alabilir miyim

 • Burun törpüleme ile burun kemeri düzelcek durumda soradan darbeye bağlı olarak oluşan bir durum saglik çalışanı olarak uygun fiyatlarınız nedir..iyi çalışmalar dilerim..ilginize şimdiden teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir