Burun Törpüleme Ameliyatı

burun-torpuleme

Burun ameliyatları arasında son dönemde yaygın bir hale gelen burun törpüleme ameliyatı, burunda az miktarda da olsa kemer bulunması durumunda yapılmaktadır. Burun törpüleme ameliyatı ile yan profilden burun sırtının daha düz olduğu, önden bakıldığında ise  daha orantılı ve aynı zamanda  daha doğal bir burun görünümü amaçlanır. Diğer burun ameliyatları na göre daha basit bir işlem olarak tercih edilen burun törpüleme için plastik cerrahın hastanın bu ameliyat için uygun bir burnu olup olmadığına karar vermesi gerekir.
Burun törpüleme ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında burnun durumuna göre yapılabilmektedir.  Burun kemerinin büyük olduğu durumlarda ise burun törpüleme tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumlarda plastik cerrahın görüşleri doğrultusunda hasta burun ucu ameliyatı ya da diğer burun estetiği ameliyatlarından kendi burnuna uygun olanını da tercih eder ve tedavi işlemine devam edilir. Sadece burun törpüleme işleminin yeterli olacağı durumlarda ise ek bir ameliyata ihtiyaç kalmaz ve burun istenen görünüme kavuşturulur.

Burun Kemiği Törpüleme – Burun Kemeri Törpüleme

Eğri burun kişinin estetik görünümünü etkilediği gibi psikolojik olarak da olumsuz durumlar oluşturabilir. İyileşme sürecinin bir parçası olarak, sosyal hayatta oluşabilecek rahatsızlıkların önüne burun estetiği ameliyatının uzman doktorlar tarafından yapılması ile geçilebilir. Burun törpüleme ameliyatı fiyatı, alanında uzman doktorun ameliyat olmak isteyen kişiyi muayene etmesi sonucu hesaplanmaktadır. Tedavi öncesi sağlıklı bir muayene bu işlem için ilk koşul olarak kabul edilir.

Burun törpüleme kişinin burnunda bulunan kemer dolayısıyla rahat nefes alamaması nedeniyle de yapılabilir. Kişinin burun kemerinden kurtularak daha rahat ve sağlıklı nefes alması Burun törpüleme ameliyatı ile gerçekleşebilir.

Burun törpüleme fiyatları uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayeneden sonra verilmektedir. İstanbul burun törpüleme muayenesi için form doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Burun Estetiği Ameliyatları:
Burun Ucu Kaldırma
Kemerli Burun Ameliyatı
Burun Eti Ameliyatı
Burun Küçültme

Burun Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:
Burun Estetik Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Burun Estetik Ameliyatında Anestezi
Burun Estetik Ameliyatı Yaşı Kaçtır?
Rinoplastide Kapalı Teknik
Rinoplastide Açık Teknik
Burun Eğriliği ve Nefes Alma Sorunları Burun Estetiği ile Giderilir Mi?
Estetik Burun Ameliyatı ile Neler Değiştirilebilir?
Estetik Burun Ameliyatı Neden Zordur?
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi
Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?
Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri
Rinoplastide Açık Tekniğin Avantaj ve Dezavantajları
Burun Estetik Ameliyat Evresi
Erkek ve Kadında Rinoplasti
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Tampon ve Kalıplar
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yeni Görünüm
Burun Düşmesi
Burun Ameliyatı Rinoplasti Komplikasyonları

10 Temmuz 2016


Burun Törpüleme Ameliyatı
Puanlama:
17 Ağustos 2018

9 yorum

 • Fiyat alabilir miyim

 • burnum hafif kemerlı törpüleme yapılacak fiyat konusunda bilgilendirme talebim olacak

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   Merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 • Burun törpületme fiyatı nedir ve ameliyat sonrası gözaltında morarmalar oluyor mu?

  • Prof. Dr. Cengiz Açıkel

   merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 • Burun estetiği yaptırmak istiyorum. Fiyat alabilir miyim.

 • İyi gunler hocam, burun ustten degil de yanlardan inceltmek amacli da torpulenebiliyor mu?

 • Merhaba acaba burun kemeri töpületmek istiyorum da fiyat bilgisi alabilir miyim

 • Burun törpüleme ile burun kemeri düzelcek durumda soradan darbeye bağlı olarak oluşan bir durum saglik çalışanı olarak uygun fiyatlarınız nedir..iyi çalışmalar dilerim..ilginize şimdiden teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir