fbpx
Blog

Burun Törpüleme Ameliyatı

Burun törpüleme ameliyatı, burunda kemer bulunması durumunda yapılmaktadır. Burun törpüleme ameliyatı ile yan profilden burun sırtının daha düz olduğu, önden bakıldığında ise  daha orantılı ve aynı zamanda daha doğal bir burun görünümü amaçlanır. Burun törpüleme için plastik cerrahın hastanın bu ameliyat için uygun bir burnu olup olmadığına karar vermesi gerekir.

Burun Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Profilden bakıldığında burun sırtının burun köküne ve burun ucuna göre daha önde olduğu durumlarda kemerli burundan bahsedilir. Genellikle burun sırtındaki fazla kıkırdak ve kemik yapı törpülenerek burun sırtı hem burun ucu ve burun kökü ile aynı düzleme getirilmekte hem de tüm yüzle daha orantılı bir görünüm verilmektedir. Bazen burun kökü ve/veya burun ucu olması gerektiğinden daha düşük olmakta ve burun kemerli gibi görünmektedir. Bu durumlarda burun sırtını törpüleyerek düz bir hat elde etmeye çalışmak burnu aşırı küçültmekte ve estetik ve fonksiyonel sorunlara yol açabilmektedir. Doğru yaklaşım burun kökünü doldurmak ve burun ucu yüksekliğini artırarak düz bir hat elde etmektir. Bazen de hem burun kemeri törpülenmekte hem de burun ucu yüksekliği artırılmaktadır.
Bazı durumlarda, burun kemeri törpülendiğinde burun ucunda, burun kanatlarında ve deliklerinde de dolaylı değişimler olmakta ve aynı seansta bu yapılara da müdahale etmek gerekmekte, burun küçültme veya burun ucu kaldırma işlemleri de yapılmaktadır.
Diğer bir deyişle: Burun kemerini doğru şekilde tedavi etmek için ameliyat öncesinde dikkatli bir burun analizi yapılmalı ve doğru ameliyat yöntemi seçilmelidir.
Bu işlem, kişinin burnunda bulunan kemer dolayısıyla rahat nefes alamaması nedeniyle de yapılabilir. Kişinin burun kemerinden kurtularak daha rahat ve sağlıklı nefes alması Burun törpüleme ameliyatı ile gerçekleşebilir.
Burun törpüleme işlemini  genel anestezi altında  yapmayı tercih etmekteyim.

Eğri burun kişinin estetik görünümünü etkilediği gibi psikolojik olarak da olumsuz durumlar oluşturabilir. İyileşme sürecinin bir parçası olarak, sosyal hayatta oluşabilecek rahatsızlıkların önüne burun estetiği ameliyatının uzman doktorlar tarafından yapılması ile geçilebilir.

Burun Törpüleme Ameliyatı Diğer Burun Ameliyatlarından Farklı mıdır?

Burun Törpüleme Ameliyatı, Burun Estetiği işlemlerinden bir tanesidir. Burun ameliyatının ihtiyaç duyulduğu bölge açısından farklılık söz konusudur. Genellikle burun kemeri bölgesi için Burun Törpüleme işleminden söz edilebilir. Uygulanan işlem Kemerli Burun Ameliyatı ile benzerlik gösterir. Halk arasında törpüleme ismiyle de bilinmektedir.

Burun Törpüleme Ameliyatsız da Yapılabilir mi?

Burundaki kemerinin törpülenmesi işlemi ancak cerrahi bir müdahale ile olmaktadır. Kemerin törpülenmesi yerine burnun bazı kısımlarına hazır dolgu yaparak burun sırtının geçici de olsa daha düz bir görünüm kazandırılması estetik açıdan aynı işlem değildir.

Burun Törpülemenin Avantajları Nelerdir?

Burnun profil görünümünde kalıcı ve estetik bir sonuç almanın yolu burun törpüleme işlemidir. Bu işlem sırasında burun estetiğini bozan burun ucu genişliği, burun ucu uzunluğu veya düşüklüğü, burun eğriliği gibi burun kemerine eşlik eden bir çok diğer deformasyon da düzeltilmektedir. Yine aynı operasyonda burun içerisinde solunumu güçleştiren septum deviasyonu (eğriliği) ve konka hipertrofisi (burun eti büyümesi) gibi anatomik sorunlar da giderilebilmektedir.

Burun Törpülemenin Yaşı Var Mıdır?

Genel olarak kadınlarda 17 yaş erkeklerde ise 18 yaş ve sonrasında yapılmaktadır.

Burun Törpüleme Sonrasında Hasta Kaç Gün Sonra İşe Gidebilir?

Hastalarımıza ameliyat sonrası ilk bir haftayı evinde istirahat ederek geçirmesini tavsiye ediyoruz. İkinci hafta ise burnunda bantlar olması koşuluyla işe gidebilmekteler.

Burun törpüleme fiyatları uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayeneden sonra verilmektedir. İstanbul burun törpüleme muayenesi için form doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burun Törpüleme Ameliyatı Fiyatı

Ameliyat fiyatı, alanında uzman doktorun ameliyat olmak isteyen kişiyi muayene etmesi sonucu belirlenir. Tedavi öncesi sağlıklı bir muayene bu işlem için ilk koşul olarak kabul edilir. Burun törpüleme fiyatları uygulanacak ameliyat tekniğine göre değişebilmekte ve ameliyat öncesi muayenede belirlenmektedir.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel

UT Southwestern Medical Center, Dallas U.S.A'de araştırma görevlisi, GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) Tıp Fakültesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Cengiz Açıkel halen İstanbul Batı Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

40 Yorum

  1. Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleriniz görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

  2. Merhaba,
   Yüzünüzün direkt karşıdan, burun delikleri görünecek şekilde alttan ve her iki yan profilden fotoğrafını;
   -cengizacikel@gmail.com e-posta adresime gönderebilir veya
   – 0535 875 20 20 nolu telefonun WhatsApp’ına mesaj atabilirseniz uygulanacak ameliyat yöntemi ve ücreti hakkında size daha doğru bilgi verme şansım olur.
   Saygılarımla

 1. Daha once deviasyon ve geniz eti ameliyati olmustum ancak doktorum burun kemerime estetik mudahalede bulunmadi. Kemer torpuleme vb. bir ameliyatin yaklasik ucreti ne kadar olmaktadir?

  1. Merhaba,
   E-posta adresinize 24 saat içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımla

 2. Yasim 16 burun tikanikligi akıntı ve surekli hapşırma var kulak burun bogazdan randevu aldim hastaneye gideceğim ameliyat gerekirmi egerki ameliyat olacam durumdaysam bunla beraber torpuleme islemi yapilabilir burun kemerim var asiri buyuk cok cirkin duruyor

  1. Merhaba,
   E-posta adresinize 24 saat içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımla

 3. 1 sene önce burun ameliyatı oldum sonradan koyulan burun sırtındaki kıkırdaklar hala erimedi zamanı varmıdır yoksa tekrardan törpülemek mi gerekir
  doktor hatası var mıdır ?

 4. SELAM HOCAM
  Burnum kemer li hem et hemde kemik eğriliği var ameliyat olmak istiyorum bununiçin sizden fiyat alabilirmiyim

  1. Merhaba Yağmur Hanım, Burun Törpüleme Ameliyatı burnun kemerli olması durumunda tercih ediliyor. Fiyatlar ve tedavi hakkında bilgi vermek için e-mail adresinizden sizinle iletişime geçmeye çalıştık. Mailimizin size ulaşmaması durumunda bizimle tekrar iletişime geçiniz lütfen. https://www.cengizacikel.com/iletisim

   1. Merhaba Gül Hanım, evet burunda kemer olması durumunda Burun Törpüleme Ameliyatı ile tedavi yapıyoruz. Şehir dışından 1 gün önce gelmeniz yeterli. Daha öncesinde detaylı muayene de olmanız gerekmektedir. İletişim bilgilerinizden sizinle iletişime geçerek detaylı bilgi vereceğiz. E-mailimizin size ulaşmaması durumunda lütfen tekrar iletişime geçiniz. https://www.cengizacikel.com/iletisim

 5. burnumda çok hafif bir kemer olmasına rağmen beni çok rahatsız ediyor fiyat alabilir miyim

 6. hocam merhaba kolay gelsin öncelikle benımde burnumda kemer var ve rahatsız edici bi şelikde oldugu ıcın amelıyat olmak ıstıyorum bunun için fiyat rica edebiliriyim ayrıca ben ıspartadan yazıyorum kac gun orda kalmam gerekir bilgi alabilirmiyim ilginiz ve zaman ayrıdıgınız için tsk ederim

  1. Merhaba, fiyat öğrenmek için 05358752020 numaralı WhatsApp hattımızla iletişime geçebilirsiniz. Ameliyattan 1 gün sonra hastaneden hastalarımızı taburcu ediyoruz. İlk 1 hafta sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

 7. Burnumda hafif bir kemer var ayrica burun ucunun da kalkik olmasi icin fiyat ogrenebilirmiyim, operasyon kac dk suruyor ve günlük hayata hemen baslanabiliyor mu

  1. Merhaba Merve Hanım, iletişim bilgilerinize burun törpüleme ameliyatı fiyatı hakkında bilgi verici bir e-mail ilettik. Kontrol edebilir misiniz?

 8. Merhabalar,

  Burun törpüleme ameliyatı için fiyat almak istiyorum. Burnumda hafif bir kemer var. Fiyat alabilir miyim?

  1. Merhabalar burun törpüleme fiyatını öğrenecektim en kısa zamanda bilgilendirirseniz sevinirim.

   1. Merhaba Gizem Hanım, mail bilgilerinizden sizinle iletişime geçmeye çalıştık. Mail bilgilerinizi kontrol edebilir misiniz? Mailin size ulaşmaması durumunda lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçiniz. İyi akşamlar.

   2. Merhaba, mail bilgilerinizden size ulaşmaya çalıştık. Mailimizi eğer almadıysanız iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler.

  2. Merhaba Başak Hanım, burun törpüleme ameliyatı ile ilgili olarak size mail yoluyla ulaşmaya çalıştık. Mailin size ulaşmaması durumunda lütfen iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçiniz. İyi günler .

  1. Merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

  1. merhaba, yorumunuz prof. dr. cengiz açıkel’e iletilmiştir. mail bilgileriniz doğru ise en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. iyi günler dileriz.

 9. Burun törpüleme ile burun kemeri düzelcek durumda soradan darbeye bağlı olarak oluşan bir durum saglik çalışanı olarak uygun fiyatlarınız nedir..iyi çalışmalar dilerim..ilginize şimdiden teşekkürler..

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu